Під час воєнного стану в Україні було створено і введено в дію багато нових правил і законів. Торкнулися зміни і учбового процесу. Тому не дивно, що багатьох учнів зараз цікавить тема ЗНО – як буде проводитись тестування і чи буде проводитись взагалі.
Сьогодні ми вирішили трішки детальніше розглянути цю тему. Проте зауважимо, що наведена нами інформація не є остаточною, і ми обов’язково будемо тримати вас в курсі!
Що таке ЗНО
ЗНО розшифровується, як Зовнішнє Незалежне Оцінювання. Фактично це тестування знань учнів, яка потрібно проходити перед вступом до ВНЗ України. Тестування спрямоване на те, щоб оцінити рівень обізнаності майбутніх студентів в певних дисциплін.
Мета такого оцінювання – це підвищення рівня освіти населення України, а також забезпечення реалізації конституційних прав громадян на рівний доступ до якісної освіти. Крім того, ЗНО дозволяє ще й контролювати дотримання Державного стандарту базової і повної середньої освіти, а також проводити аналіз стану системи освіти і складати прогнози щодо її розвитку.
Варто зазначити, що формування ЗНО почалося з 2004 року за підтримки міжнародних і громадських організацій. Результати ж такого тестування зараховуються як результати державної підсумкової атестації. Додатково оцінювання зараховується і як результат вступних іспитів до українських ВНЗ.
Зміни до ЗНО у зв’язку з військовим станом
У зв’язку з військовим станом Верховною Радою були внесені деякі зміни до проходження ЗНО випускниками. Перше, що треба знати – Парламент спростив ЗНО, а разом із ним були спрощені:
- єдиний вступний іспит;
- єдине фахове вступне випробування.
При цьому було скасовано складання державної підсумкової атестації.
Всі ці зміни було закріплено у відповідному законопроєкті, що має № 7132. Саме він і був ухвалений депутатами ще 24 березня.
Які ж конкретно зміни передбачає прийнятий законопроєкт? А зміни наступні:
- Всі випускники 2021-2022 навчального року повністю звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
- Вступ до українських ВНЗ цього року також буде проводитись за спрощеним механізмом, а точніше не будуть враховуватись результати ЗНО так само, як і єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.
Тобто змін всього дві, але вони є дуже важливими!
Чому було вирішено спростити ці процедури? Гадаємо, що ви і так все розумієте. Зараз немає можливості забезпечити належну підготовку майбутніх студентів до процедури тестування.
Законопроєкт був прийнятий ще й з причини того, що сьогодні вся цивільна інфраструктура, включаючи навчальні заклади, перебуває під постійною загрозою ударів з боку країни-агресора. Тому якщо проводити ДПА і ЗНО зараз, можна наразити на серйозну небезпеку молодь.
Депутати Парламенту обіцяють, що сама вступна кампанія цього року скасована не буде. Вона буде лише спрощена завдяки спеціальній процедурі. Що саме це за процедура, поки достеменно невідомо. Наразі Комітет з питань освіти і науки разом з Міністерством освіти і науки активно працюють над її розробкою. Вони запевняють, що це буде простий, зрозумілий і повністю прозорий механізм.
Головним завданням зараз є максимально зберегти інтелектуальний потенціал України, давши абітурієнтам чіткий і зрозумілий план дій.
Також депутати додають, що спрощена вступна кампанія діє лише на 2022 рік. Це рішення є вимушеним в умовах воєнного часу. Крім того, додамо, що про усунення запобіжників, які роблять вступну кампанію прозорою і нечесною, мова не йде. Всі студенти, як і до війни, матимуть рівні можливості для вступу у ВНЗ.
Як тільки буде точно відомо, як саме буде проходити вступна кампанія, за яким механізмом – ми про це обов’язково розповімо. Якщо ж у вас ще є питання, особливо щодо вступу до польских ВНЗ або технікумів, то ви завжди можете звернутися до менеджерів ГО “Atomy” – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається БЕЗКОШТОВНО! Також ви також можете написати нам листа на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. І ми обов’язково з вами зв’яжемося! Або ж заповнити форму під цим записом.
[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]