Особливе місце пошуку власного покликання в сучасному світі належить тим, хто відчуває, що їхня робота не принесла бажаної задоволеності. Чи не вдалося виявити індивідуальний потенціал, а результати не відображають власні надбання. Однак визначити своє покликання можливо з використанням наступних методів.
1. Самоаналіз та визначення інтересів
Що цікавить у розвитку? Зрозуміти, в яких сферах вас приваблює професійний зріст, що цікаво вивчати та в яких аспектах ви постійно удосконалюєте знання.
Сильні сторони: Що робите без зусиль? Які ваші найсильніші здібності та таланти? Вони є ключем до успіху і задоволення від діяльності.
Цінності: Яка місія чи внесок в розвиток суспільства важлива для вас? Ці цінності – запорука мотивації та задоволення від роботи.
Провівши такий самоаналіз, вам буде легше зрозуміти, яка професія вам підходить, яку спеціальність обрати для навчання.
2. Ведення робочого/освітнього щоденника
Записуйте щоденно важливі справи, вказуючи, як вони вас зацікавили, які емоції вони викликали та чи могли б ви цим займатися впродовж життя. Аналізуйте записи для визначення більшої привабливості та сумісності з певними видами діяльності.
Це стосується не тільки роботи, але й навчання.
3. Консультація з психотерапевтом
Якщо самостійно ви не можете знайти для себе відповідь, в чому полягає ваше покликання, то тоді вам допоможе психотерапевт.
Психотерапевт зможе допомогти виявити професії, які відповідають вашій особистості та порадити корекційні заходи для покращення.
Кожен метод дає можливість поглиблено зрозуміти власні прагнення та вибрати сферу, в якій можна розкрити свої здібності та справжню мотивацію.