fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Зелена Гура – це прадавня столиця напою богів! Про це польське місто кажуть «На рандеву з Вакхом поспішай, турист, що є сил, бо тут не лише вино, а ще й любуська дівчина зустріне тебе усмішкою». Так, у місто, де відроджуються виноробні традиції, запрошує «Вальс збору винограду», пісня з репертуару польського співака Януша Гнятковського. 

Після смерті Вакха від рук титанів богиня Афіна Паллада окропила його кров’ю береги Середземного моря, Францію, землі на Рейні та Мозелі. З кожної краплі виросли виноградники, то виникли знамениті виноробні регіони. 

Крапля крові потрапила і в ґрунт Зелена Гури. Цю легенду розповідає Музей вина Любуської землі – обов’язковий пункт у програмі екскурсії столицею воєводства.

Та сьогодні ми говоримо не про історію Зелена Гура, хоча вона дійсно дуже цікава і захоплююча. Ми розкажемо вам про Зеленогурський Університет.

Про Університет і його факультети

Отже, Зеленогурський університет є головним державним навчальним закладом міста Зелена Гура в Польщі. Це молодий Університет. Засновано його було 1 вересня 2001 року в результаті того, що об’єдналися Політехніка, яка існувала з 1965 року, та Державна вища педагогічна школа – рік заснування 1971. 

Зеленогурський Університет є членом Асоціації університетів Європи і євросоюзного проєкту «Socrates-Erasmus»,завдяки якій студенти можуть виїздити на навчання до інших країн Європи.

Незважаючи на те, що Зеленогурський університет – це молодий навчальний заклад, він так стрімко розвивається, що вже наздогнав і польські університети, історія яких налічує сотні років. 

Для навчання студенти можуть обрати одну з понад 60-ти наукових областей. При цьому в університеті можуть навчатись близько одинадцяти тисяч студентів, а може й більше. 

Перевага університету в тому, що він отримує значні інвестиції від ЄС. І саме це дозволяє навчальному закладу мати чудову науково-дослідну інфраструктуру. Тому, незважаючи на свою коротку історію, заклад вже має високе значення для наукової системи Польщі та ЄС.

Станом на сьогодні в Університеті студенти можуть обрати до навчання один з тринадцяти факультетів. Кожен із факультетів має декілька спеціальностей. Якщо ж порахувати загалом, то всього до уваги абітурієнтів понад шістдесят спеціальностей!

Що ж стосується самих факультетів, то вони наступні:

 1. Художній.
 2. Архітектура та громадське будівництво.
 3. Біологія та сільське господарство.
 4. Економіка та менеджмент.
 5. Фізика та астрономія.
 6. Гуманітарні науки.
 7. Комп’ютерні науки, електроніка та автоматизація.
 8. Медицина та охорона здоров’я.
 9. Математика, інформатика та економетрія.
 10. Машинобудування.
 11. Біологічні науки.
 12. Педагогіка, психологія та соціологія.
 13. Юридичний.

Перелік факультетів вражаючий! Кожному, хто обере для отримання вищої освіти саме Зеленогурський Університет, буде складно з першого разу вибрати напрямок навчання. Хоча, якщо ви знаєте, які спеціальності є найпопулярнішими на ринку праці ЄС, то зробити вибір буде досить просто.

Та найголовніше – щоб обрана спеціальність подобалася студенту! В іншому випадку йому буде складно освоїти науку, яка йому не до душі.

Коротко про вступ

Коротко розкажемо про правила вступу до Зеленогурського Університету. Почнемо з того, що у Вищі навчальні заклади Польщі можуть вступити всі абітурієнти, які вже мають повну середню освіту, а також не мають протипоказань до навчання на тій спеціальності, яку обрали. Так, це в польських ВНЗ теж враховується!

Перед вступом всі українські студенти мають скласти іспит з польської мови пбо з англійської. Так, в Зеленогурському Університеті можна навчатись на двох мовах. проте варто зазначити, що при вступі на англомовні спеціальності абітурієнт має надати сертифікат міжнародного зразку, який буде підтверджувати знання мови на рівні В2.

Звісно, для вступу в університет потрібно надати відповідні документи. Це і атестат про закінчення середньої освіти з апостилем, і додаток до атестату з оцінками, і копії паспортів – українського і закордонного. Також абітурієнт має надати заповнену анкету абітурієнта і довідку про проходження медичного огляду перед вступом до ВНЗ. Щоб дізнатися більше інформації про умови вступу до Зеленогурського Університету, зв’яжіться з менеджерами ГО “Atomy” – 📞+380674550190, 📞+380993675750 і отримайте безкоштовну консультацію. Також нам можна написати на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. І ми обов’язково з вами зв’яжемося! Або ж просто заповніть форму під цим записом, якщо вас цікавить саме Зеленогурський Університет.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *