Перспективи, які отримують українські студенти під час навчання в Польщі, практично безмежні. Заочне навчання в Польщі – це можливість не тільки отримати європейську освіту, а й працювати під час навчання.
Звісно, що місце для роботи потрібно шукати неподалік від навчального закладу. Адже заочне навчання не означає, що відвідувати сесії не потрібно взагалі. Проте давайте розберемося в усіх деталях заочного навчання в Польщі більш детально.
Як відбувається процес навчання
У вищих навчальних закладах Польщі учбовий рік починається 1 жовтня, а не 1 вересня, як в Україні. він включає в себе 2 семестри, по закінченню кожного студенти мають скласти іспити з різних дисциплін – сесії.
До речі, сесії бувають літні, які проходять в червні-липні, і зимові, час проведення яких припадає на лютий і березень. Варто додати, що ще є й додаткова сесія – виправна. Вона знадобиться тим студентам, результати оцінювання яких будуть незадовільними. Відзначимо, що в усіх польських ВНЗ діє літерна система оцінювання відповідно до правил Болонської освіти.
Особливості денної форми навчання
Тепер перейдемо до більш детального огляду двох форм навчання. Денна форма або стаціонарна має досить значні переваги. Наприклад, студенти можуть обрати для навчання не польську мову, а англійську. І тут варто пам’ятати, що навчання на польській мові буде коштувати дешевше.
Ще одна перевага в тому, що студенти щоденно знаходяться в навчальному закладі. Це сприяє швидкій адаптації і звиканню до польської культури, традицій. Крім того, якщо в студента є Карта поляка або ж він чи вона є учасником конкурсної програми, то денна форма навчання може бути безкоштовною.
Звісно, що під час денної форми навчання студенти мають відвідувати навчальний заклад с понеділка до п’ятниці. Загалом тривалість навчального тижня може складати до 30 годин.
Заочне навчання в Польщі – чим відрізняється
Ну, а тепер розглянемо всі тонкощі заочного навчання. Такий спосіб навчання є гарною альтернативою стаціонарному.
Які ж переваги має заочне навчання:
- не потрібно проходити конкурсну програму під час вступу, оскільки заочка не користується таким великим попитом, як стаціонарнка, що гарантує успішне зарахування;
- ідеально підходить для тих, хто хоче заощадити і здобути освіту європейської якості, тому що навчання на заочці дешевше;
- студенти мають самостійно вивчати велику кількість матеріалу, але для полегшення завдання для них проводять практичні заняття тричі на місяць;
- заочне навчання ідеальний варіант для абітурієнтів, які не мають можливості регулярно відвідувати лекції;
- навчаючись заочно абітурієнти можуть не жити в Польщі постійно, при цьому вони мають стільки ж учбових годин, скільки й стаціонарники.
Ще один плюс заочки в тому, що вона не має вікових обмежень! Навчатися на такі формі можуть і вже дорослі люди, які хочуть змінити професію, розширити свої здібності чи здобути освіту європейської якості.
Звісно, ми не кажемо, що така форма навчання взагалі немає недоліків. Вони є, але і стаціонарна форма навчання їх теж має! Важливо тільки пам’ятати, що заочне навчання потребує від студентів самодисципліни та організованості. Без цих рис характеру буде складно.
Які висновки
Заочна форма навчання підходить абітурієнтам, які не мають проблем з самодисципліною і не потребують постійного знаходження серед однокурсників. Під час навчання підсумковий та проміжний контроль, найчастіше, здійснюється на онлайн платформах. У доступі студентів є матеріали, що необхідні для вивчення того чи іншого предмету.
Викладачі, які проводять заняття, мають практичний досвід. Заняття цікаві та змістовні!
Місцеві студенти – заочники – це працівники підприємств, фірм, державних та приватних установ, які теж мають великий досвід та завжди раді ним поділитись. Саме на таких заняттях є надзвичайно пізнавально та корисно.
Якщо ж вам цікаво дізнатись більше – телефонуйте нашим адміністраторам за номерами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Також ви можете написати нам листа на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або заповнити форму нижче.
Крім того, нагадуємо вам про те, що ми набираємо всіх бажаючих до групи по вивченню польської мови. Бажаєте долучитись? Просто тисніть на помаранчеву кнопку в нижній частині сторінки!
[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]