fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Сьогодні вся Україна святкує День Незалежності. Але ще ніколи ми не святкували це свято під час війни… І, мабуть, ще ніколи ми не розуміли цінність нашої незалежності так, як сьогодні, коли наші міста бомбить агресор, коли гинуть наші воїни та мирні люди.

Тому сьогодні ми вперше не святкуємо нашу Незалежність, а боремося за неї! Історія становлення української державності дуже цікава та така, що надихає. 

Трохи історичних фактів

Свято Дня Незалежності України було введено в пам’ять про прийняття Декларації про державний суверенітет. Пізніше був проголошений Акт незалежності. І от саме дату прийняття останнього документа вважають датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Вперше День Незалежності українці святкували 16 липня 1991 року. Це було через рік після того, як була прийнята Декларація про державний суверенітет України. Тоді чому і до сьогодні ми святкуємо цей день 24 серпня? 

Все дуже просто. Проголошення Незалежності України було закріплено постановою 24 серпня 1991 року. А постанова вступила в дію одразу після її прийняття. А вже 1 грудня 1991 року був проведений всеукраїнський референдум, де українці проголосували за прийняття Акта проголошення незалежності України. 

От тому й виникла необхідність змінити дату святкування Дня Незалежності України на 24 серпня.

Що й було зроблено 20 лютого 1992 Верховною радою України. В цей день була прийнята постанова “Про День Незалежності України”. Це був документ, в якому День Незалежності України був визнаний державним загальнонародним святом і закріплений за 24 серпня.

Чого хочуть українці…

А точніше, що вони бажають одне одному в це свято? До 2014 року бажали процвітання, добробуту та всіляких благ. Мріяли стати великою державою, яка стане прикладом для всього світу.

Після 2014 року до цих побажань додалось ще одне – Мирного неба над головою. 24 лютого 2022 року бажання стали іншими. Тепер ми бажаємо тільки перемоги над ворогом! Бажаємо сил та наснаги, витримки наших хлопцям та дівчатам в ЗСУ! Бажаємо незламності, віри та здоров’я тим, хто змушений жити під бомбардуваннями або на окупованих територіях. Пам’ятайте – все обов’язково буде Україна! Все буде гаразд!

Ця війна навчила всіх нас цінувати те, що раніше для нас не мало ніякого значення…Відкрила нам очі на те, якою багатою та сучасною є наша Батьківщина! На жаль багато хто зрозумів це тільки після ворожих бомбардувань.

Проте ми обов’язково все відновимо та відбудуємо! І ніяке 24 лютого не зможе в нас відібрати наше 24 серпня!

Коли ми переможемо, наша Україна відродиться з попелу, як міфічний Фенікс, та стане ще красивішою, багатішою та сучаснішою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *