Після вступу Польщі до ЄС багато кваліфікованих спеціалістів поїхали з країни на роботу до інших країн, більшість до Німеччини. Причина була в тому, що оплата праці в інших країнах була набагато вища.
В результаті в Польщі останні роки відчувається нестача робочої сили в різних галузях виробництва і сфер надання послуг. І саме тому ми вирішили дізнатись більше про те, які спеціальності і професії є найбільш затребуваними в Польщі. Можливо це допоможе вам, якщо ви замислились над вступом до польського ВНЗ, та ще не вирішили, яку професію обрати.
Отже перейдемо до того, про що ми дізналися! Та спочатку…
Чому робота в Польщі приваблює
Зараз в Польщі діють більш спрощені правила для громадян з України, які бажають працевлаштуватись. Тому за заявкою роботодавця українці можуть отримати дозвіл на роботу в будь-якому місцевому воєводстві, не витрачаючи час на бюрократичні перепони.
Більше того, з’явилися нові види дозволів. мова йде про:
- сезонну роботу, на строк до 9 місяців на рік;
- мультисезонну роботу, на строк 9 місяців на рік протягом 3 років.
Важливо, що легальне працевлаштування дає право іноземним робітникам на таку ж заробітну плату, яку отримують і поляки. Крім того, він має право на страхові виплати у випадку хвороби або нещасного випадку на виробництві. Входить сюди і можливість користуватися безкоштовно медичними послугами, а також право на те, щоб отримувати польську пенсію.
При цьому роботодавці в більшості випадків забезпечують своїх іноземних працівників житлом або оплачують житло, яке знімає працівник.
Ну,а тепер про найцікавіше! Скільки складає мінімальний розмір заробітної плати в Польщі? Тут все просто. Мінімальна заробітна плата – 2100 злотих. При цьому за одну робочу годину роботодавець сплачує працівнику 13,70 злотих. А от розмір середньої заробітної плати складає 5000 злотих.
Яку роботу часто обирають українці
Якщо говорити про роботу, яка не потребує спеціалізованих знань, то найчастіше українці обирають сезонну роботу. Вони працюють збирачами врожаю або консервують фрукти. Також часто українці працюють в туристичному бізнесі – в готелях, на круїзних судах.
Звісно, не варто забувати і про галузь будівництва та ремонту. Тут вже потрібна певна кваліфікація і наявність спеціальності. Українці можуть найнятися на роботу малярами, зварювальниками, штукатурами, будівельниками, столярами та електриками.
Загалом перелік досить великий, та ми хочемо вам донести інформацію, яких саме спеціалістів не вистачає на ринку праці Польщі. І саме від цього переліку, що буде нижче вам варто відштовхуватись, обираючи напрямок для вищої освіти у польському університеті.
Програміст або розробник програмного забезпечення
Професія, яка, мабуть, буде популярною ще дуже довгий час, оскільки сфера ІТ стрімко розвивається.
Програміст – це працівник, який займаються розробкою програм для автоматизації різних процесів. Також він створює мобільні додатки і сайти, операційни системи. В своїй роботі використовую виключно знання мов програмування, які бувають різними.
Тут варто відзначити, що величезний попит на програмістів спровокований тим, що отримання якісної освіти – це не швидкий процес. А ще й до того більшість компаній бажають брати на роботу фахівців з досвідом. Тому студентам на початку може бути важко, та з набуттям досвіду програміст може обрати для себе найбільш перспективну роботу.
Відзначимо, що більшість польських ВНЗ мають в своєму складі бюро по працевлаштуванню. Тому після закінчення навчального закладу випускники можуть сподіватися на те, що їм нададуть роботу.
Спеціаліст по роботі з даними
Це настільки нова професія, що її досить складно перекласти з англійської. Але суть полягає в тому, що робітник працює з базами даних. Такий робітник збирає, систематизує, аналізує та інтерпретує величезну кількість даних. Результат його роботи – створена база даних, яку надалі застосовують для машинного навчання штучного інтелекту.
Ця ж технологія застосовується для персоналізації контенту сайтів і видачі пошукових систем, у системах розпізнавання осіб і голосу, а також у комерційних цілях.
Інженер-механік
Спеціаліст, який може працювати в таких галузях, як:
- ракетобудування;
- важке машинобудування;
- заводи з виробництва пилососів або кавоварок.
Якщо розглянути спеціальність в більш широкому сенсі, то інженер-механік займається проектуванням, створенням і обслуговуванням механізмів. Він володіє знаннями точних наук і відповідними навичками, що дозволяє йому поглибитися у конкретну сферу.
Фінансовий консультант
Як нескладно здогадатись, мова йде про професіонала, який працює з фінансами і допомагає фізичним особам і компаніям правильно розпорядитися доходами, розрахувати витрати, визначати бюджет, тощо.
Лікар
Тут все просто. Лікарі потрібні всюди. І попит на людей такої кваліфікації тільки зростає. Професія лікаря завжди була однією з найпрестижніших і вона залишається такою досі.
В Європі і Польщі катастрофічно не вистачає фахівців, які щодня рятують тисячі життів і піклуються про здоров’я мільйонів. І виходячи з цієї інформації робимо висновок, що це дає абітурієнтам привід замислитись про те, щоб почати кар’єру у сфері охорони здоров’я.
Якщо студент буде старанним і успішно пройде практику, скласти випускні іспити, то він з більшою вірогідністю зможе претендувати на роботу не тільки в Польщі, а й в Європі. Та не забувайте, що для того, щоб стати висококласним фахівцем, потрібно не просто старанно вчитися. Лікар – це дуже відповідальна професія! Тому вчитися потрібно на межі можливостей.
Які ще професії користуються попитом
Ну, а якщо коротко, то на ринку праці Польщі і ЄС постійно є потреба в таких фахівцях, як:
- медсестра або медбрат;
- інженер-електрик;
- інженер в галузі електроніки;
На завершення звертаємо вашу увагу на той факт, що тим, хто досі не визначився з ВНЗ і професією або факультетом, ми допоможемо зробити вірний вибір. Тому просто зв’яжіться з менеджерами ГО “Atomy” за цими телефонами – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається БЕЗКОШТОВНО! Також ви також можете написати нам листа на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. І ми обов’язково з вами зв’яжемося! Або ж заповнити форму під цим записом.
[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]