fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Життя студента в Польщі – це дуже цікаво, але рівно настільки ж це є й незвичним. Тому всі студенти повинні знати все про правила перебування та навчання в Польщі. До всього вони ще й мають брати до уваги те, який менталітет мають поляки, які в них звичаї, а ще – знати те, які в країні діють закони.

Навіщо учню такі знання? Це допоможе йому або їй не втрапити в незручну ситуацію чи навіть порушити закон. Тому ми вирішили поговорити детальніше про те, які ж навички та знання конче необхідні студентам, які вирішили навчатися в польському навчальному закладі, щоб відчувати себе комфортно і розуміти: чому саме так, а не інакше?

Розберемося з формулярами

Формуляром називають бланк документа або договору, який іноді виникає необхідність заповнювати. Найчастіше заповнювати формуляри доводиться:

  • в ужендах або польських адміністраціях;
  • в лікарнях;
  • при поданні на карту Побиту;
  • при реєстрації на отримання страхового відшкодування тощо.

Студенти мають вміти заповнювати різні форми, від найпростіших до складних.Виникає питання – як навчитися? Дуже просто – всі зразки є в публічному доступі. Достатньо набрати в пошуковій системі назви форми й ви побачите безліч результатів.

Ввічливість при спілкуванні

Формальна ввічливість в Польщі – це дуже важливо! Зазначимо, що мова йде про одну з найперших відмінностей, яку помічають українські студенти. Поляки звикли бути ввічливими – вітатися, прощатися, дякувати, бажати гарного дня тощо. В Польщі – це є нормою. В Україні теж є така традиція, але здебільшого з незнайомими людьми тут не вітаються.

А от в Польщі це потрібно робити! 

Зауважимо, що студенти мають навчитися не тільки ввічливості, а й дотримуватись допустимих годин звернення. Дуже часто недотримання правил комунікації призводить до проблематичного вирішення навчальних, побутових та юридичних питань.

Про бібліотеки

Хочете спитати, що з ними не так? Ні, з бібліотеками все гаразд. Але в країні пильнують, щоб авторські або інтелектуальні права не були порушені. В результаті знайти в інтернеті якусь книгу безкоштовно майже неможливо!

От тому, коли студентам задають прочитати якусь книгу або виконати по ній завдання, то зробити це вони можуть тільки якщо відвідають міську або університетську бібліотеку. Ще одна перевага бібліотек – це можливість виконати домашні завдання в спокійній та сприятливій атмосфері, де ніхто не заважатиме.

Зауважимо, що в Польщі бібліотеки сучасні. Якщо потрібна книга, то не обов’язково вона має бути звичайною. Простіше кажучи багато бібліотек надають доступ до книг в електронному форматі. Інколи викладачі можуть надсилати свої книги таким чином. А ще багато університетів мають доступ до електронних європейських чи американських книгосховищ.

Про вміння писати листи та читати їх

Листи! Хочете жити та працювати в Польщі, тоді навчіться писати різні листи. По-перше, для цього потрібно добре володіти польською мовою. Хоча її знання необхідне всім, хто планує навчатися в Польщі.

Однак листи – це окреме питання. Тут мова йде не про написання домашнього завдання. Інколи написання листа потребує вміння його складати. Поляки шанобливо ставляться до мовного етикету й звертають увагу на правильність написання листа та його відповідність вимогам.

Та й тут на допомогу студентам приходять шаблони! Їх теж можна знайти в інтернеті. Головне – це знати вимоги та вміло користуватися ними.

Чому для студента це важливо? Тому, що всі навчальні питання вирішуються письмово. Соцмережі тут вам не допоможуть. Тільки офіційні листи або традиційні мейли. Це має навести вас на думку, що всі студенти, перебуваючи в Польщі, повинні регулярно перевіряти поштову скриньку. Повірте, ужонд або деканат не будуть телефонувати кілька разів, якщо ви не відповіли на дзвінок чи емейл. Якщо ви проґавили листа або телефонний дзвінок, то це вже ваші проблеми.

Вчитися бути кмітливим

Це значить, що студент повинен цікавитись новою інформацією та застосовувати її на практиці. А ще потрібно вміти правильно ставити питання, вчитися відповідати першими на завдання та швидше реагувати на питання викладачів. 

Студенти, які проявляють максимальну креативність та винахідливість, мають більше перспектив та отримують вищі бали. Бо, як ви знаєте, в польських навчальних закладах в першу чергу цінується ентузіазм та вмотивованість учня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *