fbpx

Це дуже важливо не тільки для тих, хто працює, а й для тих, хто навчається. Особливо для тих студентів, які і навчаються, і працюють! Адже відчуття постійної зайнятості та повна віддача в справах виснажують. Особливо, коли результат не тішить. Тому, якщо ви бажаєте вміти визначати пріоритети, зберігати власну енергію та досягати успіху за коротший час, то вам корисним буде цей запис.

Життя схоже на шафу для одягу. В ньому регулярно з’являються речі, які ми не носимо, але шкодуємо викинути. Залиште у вашій «шафі» лише найкращі та найпотрібніші речі. У нас усіх часто бувають проєкти, які рука не підіймається закрити: адже у них уже вгатили купу часу і сил. Проаналізуйте їх, і закрийте ті, які не приносять вам користі.

Неправильні гасла і внутрішні фрази. «Я повинен», «Усе важливо» і «Я можу зробити і те, і інше». Замість них потрібно говорити собі: «Я сам обираю», «Насправді важливими є лише кілька речей» і «Я можу зробити що завгодно, але не можу зробити все».

Спеціальний час для роздумів. Час на роздуми — не розкіш, а необхідність. Знайдіть для цього хоча б із пів години на день.

«Ні» — чарівне слово. Відмовляючи, ми часто почуваємося винуватими. Але можна сказати «ні» і шкодувати кілька хвилин, а можна відповісти «так» — і каятися багато днів, або й все життя.

Яке «ні» правильне? Постійно доводиться вирішувати, погодитися чи відмовитися від якоїсь пропозиції, запрошення, можливості. Якщо ваша внутрішня відповідь — не однозначне «так», тоді це «ні».

План із запасом. Передбачити все — неможливо. Але можна залишати в розкладі часові буфери на випадок непередбачених обставин. Наприклад, 20-30% від запланованого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *