fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Зараз багато українських випускників замислюються про те, щоб здобути освіту за кордоном. Звісно, що в більшості випадків про це частіше дбають батьки, та все-таки така думка є гарною і приваблює дітей. Адже мова йде про “освіту за кордоном”!

Ще не так давно українські діти не мали вільного доступу до закордонної освіти. Та тепер все змінилося. І перша країна, яка спадає на думку – це Польща. Тут все зрозуміло:

 1. Польща знаходиться поруч з Україною, а тому батьки завжди можуть провідати свою дитину. Так само і дитина може приїхати на канікули до батьків.
 2. Польська мова схожа на українську, а тому вивчити її буде не складно.
 3. Поляки дуже доброзичливі люди та дружні. Тому дитині буде легко адаптуватися.
 4. Польська система освіти дуже сучасна. І вона дає змогу підлаштувати навчання під індивідуальні потреби кожного учня.

Проте, якщо ви ще не визначилися з навчальним закладом чи освітньою програмою, тоді рекомендуємо вам уважно ознайомитися зі статтею, яку ми для вас підготували. Це важливо, адже від правильного вибору повністю залежати успішність вступного процесу та навчання в цілому. 

Корисні поради, які допоможуть з вибором

Отже, перше, що вам потрібно зробити – це обрати освітню галузь, якщо ви ще вагаєтесь із вибором спеціальності. Обравши освітню галузь, перегляньте список спеціальностей, які до неї входять та ознайомтеся з інформацію про них. 

Наступний крок – це обрати одну або три спеціальності та отримайте максимум інформації про них. Ці спеціальності мають відповідати вашим критеріям і бажанням.

Далі вам потрібно дізнатися:

 1. Які навчальні заклади пропонують навчання на вибраних спеціальностях.
 2. Вартість навчання та реєстраційних оплат.
 3. Вступні вимоги, критерії, терміни та необхідні документи для зарахування на навчання.
 4. Детальний опис навчального процесу та доступних додаткових спеціалізацій.
 5. Програму навчання.
 6. Можливості подальшого працевлаштування.

Після цього у вас на руках буде повний список освітніх пропозицій за вашим запитом. Та це ще не все! Ваш список ви можете відфільтрувати за власними критеріями: 

 • від дешевших до дорожчих;
 • за освітнім рівнем, країною, містом;
 • за мовою викладання;
 • за формою навчання.  

Після цього вам варто порівняти пропозиції навчальних закладів згідно ваших бажань та вступних можливостей. Уважно звертайте увагу на вступні критерії, яким ви повинні відповідати під час вступного процесу.

Особливу увагу звертайте на необхідний рівень знання іноземної мови. Більшість навчальних закладів вимагають, вже під час вступного процесу, підтвердження знання мови на рівні не нижче В1-В2. Також від майбутніх студентів вимагають підтвердження рівня знання іноземної мови. Це може бути через проходження співбесіди онлайн або ж на базі навчального закладу. Крім того, для більшості навчальних закладів достатнім є надання мовного сертифіката, який видають на мовних курсах. 

Зауважимо, що до підтвердження знання мови необхідно готуватися завчасно. Це тому, що для отримання міжнародного сертифіката може знадобитися до місяця часу, а разом з процесом реєстрації на проходження екзамену до 2-4 місяців. Тому якщо рішення про навчання в Польщі вже прийняте, то варто вже шукати курси, де можна вивчити польську мову. 

Нагадуємо, що ви можете записатися до нашої програми по вивченню польської мови. Для цього просто напишіть нам на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com, вказавши свою тему запиту.

Ще один важливий нюанс, який варто брати до уваги – це проходження кваліфікаційної співбесіди, екзамену та підготовка портфоліо. Найчастіше ці вступні вимоги практикуються університетами при вступі на творчі спеціальності такі, як:

 • архітектура;
 • дизайн;
 • мистецтво та інші.

Крім того, такі дані запитують і при вступі на спеціальності з високим конкурсним відбором. Такими є англійська філологія, журналістика, міжнародні відносини, біотехнології та інші.

Необхідно пам’ятати й про терміни реєстрації на навчання та подачі документів до приймальної комісії. Якщо не дотриматись вступних термінів, то це може призвести до відхилення заявки кандидата на навчання. Навіть в тому випадку, коли попередні реєстраційні процеси та кваліфікаційні екзамени вами були успішно подолані.

Тому, коли ви вирішили навчатись в Польщі, ми вам наполегливо рекомендуємо готувати вступні документи завчасно. Особливо це стосується апостилю, перекладів та легалізації. Адже після того, як буде прийняте позитивне рішення щодо прийняття кандидата на навчання державні університети дають не більше семи на процес подачі оригіналів документів до приймальної комісії.

Підіб’ємо підсумки

При вступі в університет Польщі обов’язково ознайомтеся, яке навчання пропонує заклад на вибраній спеціальності. 

Якщо ж вам складно зробити правильний вибір, то радимо вам звернутися до наших менеджерів за цими телефонами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або ж заповніть форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *