fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Навчатися в Україні під час війни дуже складно. Проте Міністерство освіти робить усе можливе і неможливе, щоб українські дітлахи отримували знання і росли розумними. Ми вже розповідали вам в попередній статті про заходи, які були здійснені для того, щоб відновити і стабілізувати навчальний процес.

На жаль з випускниками шкіл все не так легко. В особливо складній ситуації опинилися ті, хто вже почав готуватися до зовнішнього незалежного тестування й до вступу у ВНЗ. Цю тему ми теж коротко зачепили раніше, та варто розібратися в ній більш детально.

Які зміни чекають майбутніх студентів

Варто зазначити, що освітяни і громадськість просили Міністерство освіти не скасовувати ЗНО. Тим не менш, 24 березня Верховна Рада все ж таки внесла відповідне рішення на розгляд і ухвалила його.

Отже тепер через війну випускників шкіл звільнили від обов’язкової державної підсумкової атестації. Сама ж вступна кампанія буде проводитись без врахування результатів ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Та ці зміни ухвалені лише для випускників, що будуть вступати до ВНЗ в 2022 році.

При цьому вступна кампанія лишиться прозорою і чесною! Замість зовнішнього незалежного тестування випускникам запропонували мультимедійний тест онлайн. В ньому студенти будуть виконувати завдання з трьох предметів:

  • української мови;
  • історії України;
  • математики.

Цікавий факт! ЗНО намагалися скасувати і на початку 2020 року, коли сталася пандемія коронавірусу. Проте незалежне оцінювання відстояли і провели трішки пізніше.

В цьому році тестування мають провести у липні. Також розглядається можливість провести його в консульствах і посольствах. Наразі поки достовірно не відомо, як саме буде проводитись процедура. Як буде відомо точно – ми обов’язково вас повідомимо. Або на сайті, або на нашій сторінці в Instagram.

Дистанційка у ВНЗ

Що стосується самого учбового процесу, то він проводиться теж дистанційно. Але це стосується тільки теоретичної частини навчання. Проте вища освіта – це не тільки теорія, а й практика! Студенти мають обов’язково проходити заняття офлайн в майстернях, лабораторіях на підприємствах.

Звісно, дистанційна практика теж може бути допущена. Але тільки в крайньому випадку. Якщо провести її немає можливості, то всі практичні заняття будуть перенесені на період, коли воєнний стан буде скасовано. 

Відзначимо, що вузи все ж таки отримали більше свободи в плані того, що керівництво ВНЗ може самостійно вирішувати, як саме проводити навчання – виключно дистанційно чи у змішаному форматі. І саме такий підхід дозволив запрацювати закладам вищої освіти в 15 регіонах країни.

Підсумок

Звісно, далеко не всі погодились з ідеєю скасування ЗНО для вступної кампанії на 2022 рік. В цієї ідеї було багато противників. Проте рішення вже прийняли і наразі в деталях розробляють механізми для його ефективної роботи.

Як би там не було, головне те, що українські випускники мають можливість обрати навчальний заклад до вподоби і вступити до його лав.

А ми, ГО “Atomy”, нагадуємо вам, що допоможемо всім бажаючим обрати підходящий навчальний заклад в Польщі і оформити документи на вступ, виїзд за кордон. Якщо ви якраз замислились над тим, щоб відправити свою дитину на навчання в Польщу, то зв’яжіться з нашими менеджерами – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається БЕЗКОШТОВНО! Також ви також можете написати нам листа на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. І ми обов’язково з вами зв’яжемося! Або ж заповнити форму під цим записом.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *