fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Навчальний рік вже майже розпочався, а це значить, що вже давно потрібно зібрати валізи. Але в багатьох студентів вони ще й досі не зібрані. Чому? Тому, що багато хто не знає, що саме брати із собою.

Так, студенти часто хвилюються з приводу того, щоб не забути нічого важливого. Адже кімната в гуртожитку або у квартирі не завжди матиме все необхідне для комфортного проживання.

Крім того, не забувайте, що ви їдете за кордон! А це значить не тільки нові враження, а й безліч речей та моментів, які суттєво відрізняються від тих, які є в Україні. Саме тому необхідно докласти максимум зусиль, щоб ваш побут був максимально зручним та не викликав проблем.

Необхідний перелік документів

Отже, почнемо з документів. Насправді ви маєте подбати про цей пункт заздалегідь, а ніяк не в останній день. Це дасть вам впевненість в тому, що всі важливі папери на місці. 

Дуже радимо вам зробити копії потрібних документів, коли ви ще знаходитесь вдома. Тоді вам не потрібно буде хвилюватися про це на новому місці.

Про одяг та ліки

Що стосується клімату, то в Польщі клімат приблизно схожий на клімат в Україні. А це значить, що одяг брати з собою приблизно такий самий, як ви носите вдома. Проте брати дуже багато речей відразу – не рекомендуємо! 

Все тому, що в Польщі одяг коштує не дорого, тому за необхідністю ви завжди зможете придбати щось нове. Візьміть те, що буде потрібним на перший час – це теплі речі, комфортне взуття.

Раптом ви зіткнулися з тим, що речей, навіть необхідних, забагато, то вихід тут тільки один – складати речі у вакуумні. Так ви звільните більше місця. Коли такої змоги не маєте, то зменшить їхню кількість.

Ліки в Польщі є – і якісні, і відносно недорогі. Проте майже всі вони продаються тільки за рецептом.

Тому ми вам радимо взяти з собою певні препарати з дому:

  • знеболювальні;
  • ліки від ГРВІ;
  • ліки від розладів шлунково-кишкового тракту;
  • антибактеріальні пластирі та серветки;
  • інші ліки, які потрібні особисто вам через наявність певних захворювань.

Коли так сталося, що ви відвідали лікаря у Польщі, то для придбання ліків вам потрібен рецепт від нього. В цьому рецепті повинно бути вказано міжнародну назву препарату, його дозування та схему приймання.

Про необхідну техніку та канцелярію

Перше, що потрібно – це ноутбук. Без нього сучасному студенту навчатись буде складно. Адже пари можуть проводитись онлайн, а до того ж всі завдання та презентації потрібно буде робити через комп’ютер та надсилати викладачам на електронну пошту.

Крім техніки можете взяти з собою певну кількість канцелярії – зошити, ручки, олівці тощо. 

Що знадобиться ще?

Крім всього, що було перераховано вище, візьміть із собою косметику та засоби гігієни. Але не беріть багато! Тільки те, що знадобиться на перший час. Все необхідне ви потім зможете докупити на місці.

Якщо ви будете жити в гуртожитку, то ковдри та подушки вам видадуть на місці. Але якщо ви хочете мати “своє”, то такі речі ви зможете спокійно та без зайвих проблем придбати на місці. Візьміть із собою комплект постільної білизни та кілька рушників.

С приводу їжі та кухонного посуду, то все це теж можна купити на місці. Але на перший час можете взяти із собою тарілку, чашку та інше приладдя.

З їжею є певні обмеження. Так, через кордон ви зможете провести не більше п’яти кілограмів овочів, до двох кілограмів меду, до п’ятисот грамів кави, а також до ста грамів чаю.

Хліб та печиво теж можна взяти, але не багато, бо все це ви зможете також без будь-яких проблем купити в Польщі. Це ж стосується макаронних виробів, супових бульйонів, приправ тощо.

Підсумуємо

Якщо у вас ще залишилися питання або ж ви тільки плануєте вступати на навчання в Польщу, то звертайтесь до менеджерів ГО “Atomy” за цими телефонними номерами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або ж заповніть форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося найближчим часом. Також ви можете написати на безпосередньо на електронну пошту – atomy.ekpi@gmail.com.

Також ми допоможемо вам зі вступом до технікуму або ліцею, щоб отримати диплом про закінчення середньої освіти та спеціальність, яка дозволить вам працювати.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *