fbpx

Безсоння — це не лише проблеми із засинанням, а також надто раннє пробудження або уривчастий сон. Так буває через стрес, а його в нас зараз через край. Що ж робити? Як допомогти собі? Адже гарний сон є запорукою продуктивної праці і навчання.

Одразу почнемо з того, що ліки проблеми не вирішують! Крім того, призначати їх має лікар. Та в першу чергу радимо вам скористатися засобами, які допоможуть вам повернути собі нормальний сон без відвідування лікарів та приймання ліків.

Отже, щоб нормалізувати сон без ліків, спробуйте змінити свої побутові звички та використовуйте дихальні практики. Як мінімум за годину до сну відкладіть усі гаджети, не перевіряйте новини, не заходьте до соцмереж. Особливо це стосується дітей та підлітків! Їм шкідливо сидіти в гаджетах перед сном.

Ще один спосіб – провітріть гарненько кімнату, де спите. І готуватися до сну теж краще, як мінімум за годину до того часу, коли ви б хотіли засинати. По можливості використовуйте спальню тільки для сну — не для роботи чи вживання їжі. Якщо такої можливості немає, то, як мінімум, не працюйте в ліжку, вибирайте для роботи окреме місце. Це насправді дуже важливо!

Якщо є можливість перед сном прийняти теплий душ, а тим більше ванну — користуйтеся нею. А ще спробуйте короткі дихальні вправи: глибоко вдихніть носом, рахуючи в умі 1-2-3-4; потім затримайте дихання (бажано секунд на 7) і видихніть, рахуючи до 8-ми.

А от чого слід уникати, якщо хочете налагодити сон, то це фізичної активності перед сном, гострої, солодкої та важкої їжі за 3 години до сну, сигарет та алкоголю, а також кофеїну. Звісно, ці поради більше стосуються дорослих, адже ми знаємо, що підлітки та майбутні студенти, які нас читають, є дуже чемними та не мають шкідливих звичок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *