fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Зазвичай вступна кампанія в Україні має чіткі дати та проходить поетапно. Спочатку абітурієнт має зареєструватися на порталі подання заяв. Тільки після цього починається процедура вступу та оформлення документів у обраний виш.

Так от, дати початку подання заяв єдині для всіх. Різниця тільки у фінальному поданні документів. Якщо абітурієнт вступає на бюджет, то тут термін подання заяв є дуже обмеженим. У випадку вступу на контракт – терміни подання документів значно довші.

Але в Польщі вступна кампанія проходить дещо інакше. І саме про це ми й поговоримо далі.

Як відбувається вступна кампанія в Польщі

Саме поняття “Вступна кампанія” в Польщі є більш розширеним. Особливо, коли мова йде про абітурієнтів з України.

Отже, розпочинати процедуру вступу можна за півтора року, а то й за два. Підготовка проходить наступним чином:

  • ознайомлення з особливостями спеціальності;
  • вивчення мови – польської або англійської;
  • перегляд тематичних вебінарів;
  • поступовий збір документів.

Якщо навчальний заклад робить для абітурієнтів вигідні пропозиції, то претендент може це вчасно простежити.

Про дату реєстрацій

Що ж стосується дати реєстрацій, то в Польщі реєстраційний процес стартує у січні-березні. Тут все залежить від університету, який було обрано. Закінчується реєстраційний процес у серпні або вересні.

Виникає питання – чи можна подати заявку на вступ у вересні? Теоретично – це є можливим. Проте на практиці все трохи інакше. 

Важливо пам’ятати, що для вступу в польський виш потрібно знати польську мову на рівні В1-В2. Крім того, потрібно мати на руках всі необхідні документи. Саме тому ми вам дуже не радимо відкладати ці справи на останній місяць.

Проблема в тому, що кількість вільних місць на певні спеціальності може бути обмеженою. Крім того, в гуртожитку, якщо він є при навчальному закладі, теж може бути обмежена кількість місць. Робимо висновок – чим раніше ви подасте документи на вступ, тим більше ймовірність того, що він буде успішним.

То коли ж краще вступати

Повторюємо – починати процедуру вступу краще якомога раніше! Саме тому деякі навчальні заклади в Польщі вже розпочали вступну кампанію на 2023 рік. Це дає можливість абітурієнтам максимально підготуватися – вивчити мову, більше дізнатись про життя студентів в Польщі та не тільки.

Як тільки процес реєстрації буде розпочатий, майбутній студент може вже не хвилюватися щодо кількості вільних місць на обрану спеціальність та вільних кімнат в гуртожитку. Причина – все це вже буде закріплено за студентом!

Якщо ж вам складно зробити правильний вибір за спеціальністю або навчального закладу, то радимо вам звернутися до менеджерів ГО “Atomy” за цими телефонами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або ж заповніть форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося найближчим часом.Також пишіть нам на електронну пошту – atomy.ekpi@gmail.com.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *