fbpx

Польська система освіти поділяється на декілька етапів. І якщо порівнювати її із системою освіти в Україні, то можна сказати, що навчання в старших класах в Польщі замінюється навчанням в ліцеях, коледжах та технікумах. Такий підхід до освітнього процесу дає можливість молодим людям здобути не тільки закінчену освіту, а ще й спеціальність. Тобто одразу після навчання випускник може влаштуватись на роботу, а може продовжити освіту у польських ВНЗ.

Учні навчаються в польських ліцеях чотири роки, а в технікумах — п’ять. При цьому в більшості випадків навчання є безкоштовним. Чому в більшості? Тому що навчання в приватних закладах освіти дає можливість безкоштовного навчання вкрай рідко навіть для поляків. При цьому витрати на навчальний процес все-таки будуть. Наприклад, учні самостійно оплачують проживання та харчування. Також потрібно буде сплатити певні страхові внески.

Що потрібно українському школяру, щоб вступити до польського технікуму чи ліцею? В першу чергу знання польської мови! Адже в навчальних закладах Польщі мова викладання виключно польська, а тому претенденти на вступ мають надати сертифікат про володіння польською на рівні не нижче А2/В1.

Що стосується вступної кампанії, то в технікумах/ліцеях вона розпочинається навесні і триває до серпня. При цьому є чітко визначені терміни подачі заявки, документів тощо. Загалом в навчальних закладах умови вступу однакові, але бувають винятки. Тому якщо ви вже обрали навчальний заклад, не полінуйтеся вточнити нюанси вступу. Цілком можливо, що вони відрізняються від загальних правил. Нагадуємо, що ви завжди можете звернутися до наших менеджерів за консультацією — 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно!

Скоріше за все ви вже знаєте про переваги навчання в Польщі після 9-го класу. Але ми вам ще раз нагадаємо:

  1. Безкоштовна освіта.
  2. Можливість здобути професію вже після школи.
  3. По закінченню навчання не потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування в Польщі.
  4. Українські діти навчаються в групах разом із поляками, а це дозволяє пришвидшити процес інтеграції.
  5. Легка адаптація при подальшому проживанні в Польщі.

Чи є недоліки в навчанні в Польщі? Загалом, ні, але якщо у вашої дитини низький рівень самоорганізації, то таке навчання їй не підійде. Адже дитина буде далеко від дому і їй доведеться не просто вчити польську мова, а й звикати до спілкування нею. Інших недоліків в навчанні в польських технікумах та ліцеях немає!

Якщо у вас є питання щодо навчання в Польщі, якщо ви шукаєте підходящий навчальний заклад або вже знайшли та вам потрібна допомога зі вступом — пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Або заповнюйте форму під цим записом і ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *