fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

*Інформація надана з метою ознайомлення відвідувачів сайту!

Вища освіта в Польщі суттєво відрізняється від системи вищої освіти в Україні. І це не дивно, адже останні десятиліття Міністерство освіти Польщі докладає максимум зусиль, щоб розвити систему освіти в своїй країні. В результаті кількість навчальних закладів зросла, а умови навчання – покращилися. І це не може не приваблювати студентів з різних країн світу. Зауважимо, що польські заклади освіти радо приймають студентів-іноземців, в тому числі і з України.

Ще до початку війни в польських технікумах і університетах вчилося багато українців. Та як почалася війна в Україні багато польських навчальних закладів спростили умови вступу для абітурієнтів з України. І це не може не надихати! В той час, коли ворог нещадно б’є нашу країну, поляки проявили себе справжніми друзями українців, надавши не тільки прихисток, а й можливість навчатись!

Отже ми вирішили трохи детальніше розібратися в темі видів навчальних закладів в Польщі. Станом на сьогодні всі вищі навчальні заклади Польщі можна розділити на:

  • університети;
  • політехніки;
  • колегіуми;
  • вищі школи;
  • академії.

Але при цьому всі вони поділені на два напрямки: 

  1. Академічні заклади вищої освіти.
  2. Професійні заклади вищої освіти. 

Зауважимо, що в Польщі дипломи магістрів та бакалаврів юридично мають рівні права.

Але якщо ви вважаєте, що це всі відмінності польської освіти, то сильно помиляєтесь. Адже навчальні заклади в Польщі діляться на категорії за спеціалізацію. Тобто вони бувають технічними, медичними, суспільно-економічними, спортивними та бізнесовими.

Детальніше про поділ навчальних закладів

У випадку з поділом по спеціалізаціях закладів вищої освіти Польщі все більш менш зрозуміло. А от з поділом по видах виникають ускладнення. Тому, щоб краще розуміти відмінності закладів вищої освіти для тих, хто планує навчатися в Польщі після 11 класу, ми вирішили пояснити головні відмінності.

Розпочати варто з Академічних закладів вищої освіти. 

Так, університет є закладом вищої освіти, який має право надавати своїм випускникам докторський ступінь за десятьма різними дисциплінами. І дуже важливо, що щоб в університеті було принаймні дві спеціальності в кожній з таких дисциплін, як:

  1. Гуманітарні, юридичні, економічні чи богословські.
  2. Математичні, фізичні, науки про Землю або технічні.
  3. Біологічні, фармацевтичні, медичні, сільськогосподарські, хімічні або ветеринарні.

Що стосується технічного університету, то це заклади вищої освіти, які можуть надавати своїм випускникам ступінь Доктора. І теж за десятьма різними дисциплінами. При цьому, серед них в університету має бути принаймні шість спеціальностей у галузі технічних наук.

Профільний університет – це заклад, який має право надавати випускникам ступінь Доктора за шістьма різними дисциплінами. При цьому, серед них в університету має бути принаймні чотири спеціальності, які відповідають його профільній назві. Тут все просто! Якщо університет є Економічним, то і видавати докторську ступінь він може видавати для економічних спеціальностей.

І ще один вид навчального закладу – це політехніка. Її випускникам теж можуть надавати докторську ступінь за шістьма різними дисциплінами. Серед них обов’язково має бути чотири спеціальності в галузі технічних наук.

Що стосується Академій, то вони можуть надавати своїм випускникам ступінь Доктора лише за двома різними дисциплінами.

Що таке Вища школа?

Тепер розглянемо питання – що значить назва “Вища Школа”. Тут мова йде про професійні заклади вищої освіти в Польщі, які ділять на приватні і державні.

Якщо говорити коротко, то Вища школа – це теж заклад вищої освіти, який має право надавати своїм випускникам докторський ступінь мінімум за сімома різними дисциплінами.

Підведемо підсумок

То що ж ми маємо в підсумку? А в підсумку ми маємо велику кількість добре розвинених навчальних закладів, які надають своїм студентам якісну європейську освіту. По закінченню навчання випускники можуть влаштуватися на роботу як в Польщі, так і інших країнах ЄС.

З огляду на все це, ГО “Atomy” готові надати всю необхідну інформацію з питань обрання підходящего навчального закладу для абітурієнтів з України після дев’ятого і одинадцятого класів. Отже, якщо цікавитесь освітою в Польщі і маєте питання про особливості вступу, то телефонуйте нашим менеджерам – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! 

Також нам можна написати на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або ж просто заповнюйте форму під цим записом. ми з вами обов’язково зв’яжемося!

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *