*Інформація надана з метою ознайомлення відвідувачів сайту!
Вища освіта в Польщі суттєво відрізняється від системи вищої освіти в Україні. І це не дивно, адже останні десятиліття Міністерство освіти Польщі докладає максимум зусиль, щоб розвити систему освіти в своїй країні. В результаті кількість навчальних закладів зросла, а умови навчання – покращилися. І це не може не приваблювати студентів з різних країн світу. Зауважимо, що польські заклади освіти радо приймають студентів-іноземців, в тому числі і з України.
Ще до початку війни в польських технікумах і університетах вчилося багато українців. Та як почалася війна в Україні багато польських навчальних закладів спростили умови вступу для абітурієнтів з України. І це не може не надихати! В той час, коли ворог нещадно б’є нашу країну, поляки проявили себе справжніми друзями українців, надавши не тільки прихисток, а й можливість навчатись!
Отже ми вирішили трохи детальніше розібратися в темі видів навчальних закладів в Польщі. Станом на сьогодні всі вищі навчальні заклади Польщі можна розділити на:
- університети;
- політехніки;
- колегіуми;
- вищі школи;
- академії.
Але при цьому всі вони поділені на два напрямки:
- Академічні заклади вищої освіти.
- Професійні заклади вищої освіти.
Зауважимо, що в Польщі дипломи магістрів та бакалаврів юридично мають рівні права.
Але якщо ви вважаєте, що це всі відмінності польської освіти, то сильно помиляєтесь. Адже навчальні заклади в Польщі діляться на категорії за спеціалізацію. Тобто вони бувають технічними, медичними, суспільно-економічними, спортивними та бізнесовими.
Детальніше про поділ навчальних закладів
У випадку з поділом по спеціалізаціях закладів вищої освіти Польщі все більш менш зрозуміло. А от з поділом по видах виникають ускладнення. Тому, щоб краще розуміти відмінності закладів вищої освіти для тих, хто планує навчатися в Польщі після 11 класу, ми вирішили пояснити головні відмінності.
Розпочати варто з Академічних закладів вищої освіти.
Так, університет є закладом вищої освіти, який має право надавати своїм випускникам докторський ступінь за десятьма різними дисциплінами. І дуже важливо, що щоб в університеті було принаймні дві спеціальності в кожній з таких дисциплін, як:
- Гуманітарні, юридичні, економічні чи богословські.
- Математичні, фізичні, науки про Землю або технічні.
- Біологічні, фармацевтичні, медичні, сільськогосподарські, хімічні або ветеринарні.
Що стосується технічного університету, то це заклади вищої освіти, які можуть надавати своїм випускникам ступінь Доктора. І теж за десятьма різними дисциплінами. При цьому, серед них в університету має бути принаймні шість спеціальностей у галузі технічних наук.
Профільний університет – це заклад, який має право надавати випускникам ступінь Доктора за шістьма різними дисциплінами. При цьому, серед них в університету має бути принаймні чотири спеціальності, які відповідають його профільній назві. Тут все просто! Якщо університет є Економічним, то і видавати докторську ступінь він може видавати для економічних спеціальностей.
І ще один вид навчального закладу – це політехніка. Її випускникам теж можуть надавати докторську ступінь за шістьма різними дисциплінами. Серед них обов’язково має бути чотири спеціальності в галузі технічних наук.
Що стосується Академій, то вони можуть надавати своїм випускникам ступінь Доктора лише за двома різними дисциплінами.
Що таке Вища школа?
Тепер розглянемо питання – що значить назва “Вища Школа”. Тут мова йде про професійні заклади вищої освіти в Польщі, які ділять на приватні і державні.
Якщо говорити коротко, то Вища школа – це теж заклад вищої освіти, який має право надавати своїм випускникам докторський ступінь мінімум за сімома різними дисциплінами.
Підведемо підсумок
То що ж ми маємо в підсумку? А в підсумку ми маємо велику кількість добре розвинених навчальних закладів, які надають своїм студентам якісну європейську освіту. По закінченню навчання випускники можуть влаштуватися на роботу як в Польщі, так і інших країнах ЄС.
З огляду на все це, ГО “Atomy” готові надати всю необхідну інформацію з питань обрання підходящего навчального закладу для абітурієнтів з України після дев’ятого і одинадцятого класів. Отже, якщо цікавитесь освітою в Польщі і маєте питання про особливості вступу, то телефонуйте нашим менеджерам – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно!
Також нам можна написати на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або ж просто заповнюйте форму під цим записом. ми з вами обов’язково зв’яжемося!
[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]