fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Вармінсько-Мазурський університет в місті Ольштині, що в Польщі, був створений 1 вересня 1999 року в результаті злиття трьох існуючих університетів Ольштина: Академії сільського господарства і технологій, Педагогічного університету та Вармінського богословського інституту. 

UWM поєднує 50-річну традицію ART, 30-річну WSP та понад 450 років теологічної освіти у Вармії. Наразі це один з найвідоміших вищих навчальних закладів Польщі, де можуть навчатися студенти з України.

Коротка історія закладу

Проте історія Вармінсько-Мазурського університету сягає 1950 року. 31 травня цього року в Ольштині було створено перший університет – Аграрний університет, який у 1972 році був перейменований в університет сільського господарства та технологій. 

19 червня 1969 року в Ольштині було створено Вищу вчительську школу, перетворену в 1974 році на Педагогічний університет. 23 квітня 1980 р. було створено Вармінський богословський інститут.

Інтенсивні та успішні зусилля Ольштинської наукової спільноти, зібраної на Ольштинському науковому форумі, щодо створення університету в Ольштині тривали все десятиліття 1990-х років. 1 червня 1999 року уряд ухвалив законопроект про створення Вармінсько-Мазурського університету. в Ольштині. На згадку про це 1 червня стало університетським святом.

Про навчання і факультети

На початку, тобто в 1999 році, UWM мав 12 факультетів і 32 напрями навчання та 24,5 тисячі студентів. Університет мав право хабілітувати з 6 наукових дисциплін та присуджувати докторські з 13 дисциплін. 

Станом на сьогодні в Університеті діють такі факультеті:

 • гуманістичний;
 • сільського та лісового господарства;
 • медичний;
 • математики та інформатики;
 • ветеринарна медицина;
 • економічні науки;
 • соціальні науки;
 • технічні науки;
 • громадське здоров’я;
 • харчові науки;
 • закон та адміністрація;
 • теологія;
 • біоінженерія тварин;
 • біологія та біотехнологія;
 • геоінженерія.

Першим ректором згідно з Актом про заснування UWM в Ольштині був професор Ришард Гурецький. Головною резиденцією університету стало Кортово – академічне містечко, раніше належало АРТ.

UWM інтенсивно розвивався майже з дня заснування. Значно зросла його навчально-наукова база. Університет закупив сучасне обладнання для лабораторій та лабораторій. Для цього UWM використав значні кошти з фондів ЄС. Були створені нові кафедри, з’явилися нові напрямки навчання.

Нині структура університету складається з 15 факультетів, Школи громадського здоров’я та філії в Елку. У 2020/21 навчальному році в університеті навчалося близько 18 тис. студентів, включаючи майбутніх докторів наук і аспірантів. 

Університет має право надавати докторські ступені з 21 наукової дисципліни та хабілітовані доктори з 16 дисциплін.

Співпраця з Україною

Повертаючись до можливості навчання в Університеті студентів з України. Навчальний заклад та окремі факультети мають підписані договори про співробітництво з багатьма вишами України, а точніше між:

 1. Львівським національним університетом ім. Івана Франка.
 2. Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича.
 3. Державним університетом в Сумах.
 4. Гуманітарним кримським університетом.
 5. Національним університетом «Львівська політехніка».

Ведеться як наукове, так і навчальне співробітництво, обмін студентами та працівниками. У Вармінсько-Мазурському університеті навчається багато студентів із України. Тому варто розглянути цей навчальний заклад як такий. що є зручним для навчання українських дітей.

Звертаємо вашу увагу, що на Гуманітарному факультеті існує україністика. Оскільки на Вармії та Мазурах проживає чимало українців, у культурних заходах завжди беруть участь місцеві українські колективи. Багато з них створені саме студентами університету.Щоб дізнатися про умови вступу до Вармінсько-Мазурський університету, зв’яжіться з менеджерами ГО “Atomy” – 📞+380674550190, 📞+380993675750 і отримайте безкоштовну консультацію. Також нам можна написати на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. І ми обов’язково з вами зв’яжемося! Або ж просто заповніть форму під цим записом, якщо вас цікавить саме Вармінсько-Мазурський університет.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *