fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Дуже важлива тема для України та українців – це євроінтеграція та популяризація європейських стандартів. А от в абітурієнтів трохи інші питання – який ВНЗ обрати для майбутньої професії.

Багато хто хоче здобути освіту високої якості. І тут постає питання – чи можливо це в Україні? Особливо, коли врахувати, що навчання за кордоном стає все більш популярним. 

Шляхи для досягнення такої мети можуть бути різними:

  • можна купити навчання самому;
  • можна отримати грант;
  • можна поїхати по програмі за обміном.

Звісно, навчання за кордоном дає чимало переваг. Але ж все-таки – чим відрізняється європейська освіта від української? Нумо шукати відмінності разом.

Про студентів та викладачів

В українській реальності студенту потрібен диплом бакалавра або магістра. Середньостатистичний викладач прагне кар’єрного розвитку та збагачення. Дуже невисокий відсоток викладачів прагне дати студентам максимально корисні та якісні знання.

Хоча далеко не всі студенти ці знання дійсно засвоюють. Є різниця між метою отримати диплом та навчитися чомусь корисному. І в більшості випадків мета саме диплом. Тому й виходить, що студентам абсолютно нічого не потрібно від викладачів, а викладачам — від студентів.

Проблема ще й в тому, що номенклатурний “радянський” професорсько-викладацький склад скептично налаштований до різних інновацій. Буває й так, що викладачі елементарно не орієнтуються в сучасному технологічному світі. В результаті молодим та амбітним педагогам проблематично влаштуватися працювати на кафедру. Більш “авторитетні” колеги їм просто цього не дадуть зробити.

У ВНЗ в Європі відносини між викладачами та студентами зовсім інші. Викладачам в Європі важлива особистість студента. Звісно, субординація тут теж є, проте студент може посперечатися з педагогом. І такі відмінності, як вік, стать, релігія чи навіть колір шкіри тут не грає ролі.

Доступ до Wi-fi

Кожний ВНЗ в Європі дає своїм студентам вільний доступ до wi-fi. Оскільки важливою умовою для навчання та розвитку є доступ до інформації. Це неодмінна умова та необхідна частина навчального процесу. Буває й таке, що деякі знання не можна отримати, коли немає вільного доступу до мережі.

В українських ВНЗ з технологічним розвитком повний провал. Вільний доступ до інтернету в кожній кафедрі – це щось на межі фантастики.

Ні, в деяких навчальних закладах є інтернет. Проте він має безліч обмежень, як в плані доступності, так і в плані якості зв’язку.

Зазначимо, що доступ до інтернету потрібен не тільки студентам. Він буде корисним і для самих викладачів — для проведення інтерактивних занять, показу презентацій тощо.

Бібліотека

Часто українські викладачі на першому ж занятті відправляють студентів в бібліотеку. І тут викликає більше здивування не консервативність відношення до сучасних досягнень цивілізації, а умови роботи цих бібліотек, які залишають бажати кращого.

В європейських закладах практично все комп’ютеризовано. Більшість книг студент може взяти з собою додому й почитати. При цьому бібліотеки працює мало не до півночі, а умови в них максимально комфортні і для студентів, і для викладачів.

Так, деякі бібліотеки українських ВНЗ мають багатий каталог. Проте часто студенти мусять чекати по кілька годин, щоб їм принесли ту чи іншу книгу.

Навчальний процес

От ми й дійшли до навчального процесу. В українських ВНЗ він, в більшості, є вкрай громіздким та незручним. 

Для порівняння в європейських ВНЗ дають на прочитання дві невеликі статті в електронному форматі. Студент повинен сформувати власну думку з цього приводу та обговорити це на занятті з іншими студентами та викладачами. Тут студент йде в бібліотеку тому, що самому цікаво дізнатися щось нове та розібратися в питанні.

У нас все поки по-іншому. Студенти йдуть в бібліотеку, щоб отримати потрібний матеріал, який було задано викладачем.

Освіта в Україні має свої переваги, хоча їх і справді небагато:

  • рівень підготовки за деякими спеціальностями дійсно високий;
  • ціна — значно нижче багатьох європейських країн.

Звісно, що в нас є навчальні заклади, здатні дати студентам якісну освіту. Проте, вони ще на стадії розвитку та реформації. І це не заважає студентам з інших країн їхати до нас, щоб здобути вищу освіту.

А от якщо ви бажаєте навчатись в ВНЗ Польщі, то ми до ваших послуг! Просто напишіть менеджерам ГО “Atomy” за цими телефонами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або ж заповніть форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

Також пишіть нам на електронну пошту – atomy.ekpi@gmail.com.

Ми допоможемо вам обрати навчальний заклад та допоможемо, коли ви ще не вирішили, яка спеціальність вам підійде найкраще. Також ми консультуємо з питань, які пов’язані з необхідним пакетом документів. Одним словом, даємо майбутнім студентам всю необхідну інформативну підтримку.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *