fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Якщо ви вирішили для себе продовжити середню освіту в Польщі, то радимо вам розглянути технікум ZS MCKK. Це державний навчальний заклад, де учні з України можуть навчатись безкоштовно. Діти тут, окрім обов’язкових теоретичних предметів, які реалізуються відповідно до шкільної програми та основного навчального плану професійно-технічної підготовки, також відвідують цікаві практичні заняття.

Детальніше про навчальний процес

Під час навчання в технікумі проводяться як теоретичні, так і практичні заняття. Учні отримують знання, зокрема, із загальноосвітніх предметів, які готують їх до іспиту на закінчення середньої школи, а також із професійно-технічних предметів із сильним акцентом на практичних заняттях, під час яких молодь набуває практичних навичок. Крім того, класи гірничих техніків знаходяться під патронатом KGHM Polska Miedź SA, а класи електротехніків знаходяться під патронатом як KGHM Polska Miedź SA, так і Tauron Dystrybucja Oddział Legnica.

У процесі навчання проводяться заняттям, які дають випускникам Технікуму додаткові права та кваліфікації:

  • за професією гірничий технік – курс оператора самохідних машин: ковшових навантажувачів, підривних машин, відрізних машин, машин з рухомими платформами при експлуатації підземних гірничих цехів;
  • за професією технік-електрик, курс підготовки до іспиту на отримання ліцензії на право експлуатації установок, мереж та енергетичних пристроїв групи I (E1 / D1) – після здачі іспиту випускник отримує кваліфікаційний сертифікат SEP.

Під час навчання студенти також проходять практику у співпраці з роботодавцями регіону. Надзвичайно важливим елементом дидактичного процесу є професійно-кваліфікаційні іспити, що проводяться відповідно до вимог базового навчального плану з обраної професії, складання яких є необхідною умовою для отримання професійного звання.

Перелік кваліфікацій

В технікумі студенти можуть вступити на факультет техніка-гірняка. Це технік з підземної розробки корисних копалин, крім кам’яного вугілля (гірничий технік) планує, контролює або веде виробничі процеси та готує технічну та експлуатаційну документацію на гірничих підприємствах, які спеціалізуються на під’їзних, підготовчих та експлуатаційних роботах для видобутку руди та видобутку солі. Він здійснює нагляд за дотриманням принципів геологічного та гірничого законодавства, гігієни та безпеки праці, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Основою навчання за цією професією є отримання відповідної професійної кваліфікації. Тому, як двокваліфікаційна професія, вона вимагає складання державного іспиту спочатку за кваліфікацією GIW.04 Підземне добування корисних копалин, крім кам’яного вугілля, а потім за кваліфікацією GV10. Організація та ведення підземної розробки корисних копалин, крім кам’яного вугілля.

У навчальний процес також входять заняття за спеціальністю «Експлуатація гірничих машин та устаткування», закінчення яких дає випускнику базу для отримання кваліфікації Оператор самохідних машин: 

  • ковшових навантажувачів;
  • підривних машин;
  • перекидних машин;
  • машини з рухомими платформами при експлуатаційних підземних установках.

Залежно від спеціалізації випускники можуть працювати: на гірничих комбінатах, що спеціалізуються на проведенні під’їзних і підготовчих робіт, рудних і соляних шахтах, проєктних бюро або науково-дослідних установах.

В технікумі можна вступити на спеціальність технік-електрик. Це спеціаліст, який здійснює монтаж електричних мереж і електроприладів і контроль за їх роботою. Його завдання залежать від займаної посади.

Посади техніка-електрика

Електромонтер – технік з обслуговування електричних мереж займається прокладкою та підключенням кабелів та електричних пристроїв (наприклад, електроосвітлювальних приладів, електротермічних пристроїв, електроприводних пристроїв, електро- та силових установок до 1 кВ тощо), а також подальшим наглядом і можливий ремонт.

Наступна посада – електрик, який здійснює нагляд та обслуговування електроустановок на робочих місцях. Особа, яка виконує ці завдання, є співробітником виробничої компанії та стежить за роботою спеціалізованих електротехнічних пристроїв. Робота на цій посаді вимагає спеціальної підготовки з експлуатації та ремонту даного пристрою, яка зазвичай проводиться виробником самого пристрою.

Електрик-енергетик вимірювань та електрозахисту, він контролює роботу електричних пристроїв і керує (наприклад, вимірювальними) реле захисту цих пристроїв. Особа, яка працює як аварійний електрик, втручається в разі збоїв в електромережі та відповідає за усунення повідомлених несправностей.

Описана професія практикується скрізь, де ми маємо справу з електроенергією – житлові будинки, службові будівлі, промислові об’єкти, відкриті простори.

Організація навчального процесу

В технікумі дбають про те, щоб молодь, яка навчається в закладі, мала доступ до найякісніших навчальних закладів. Тут надають всі інструменти для того, щоб навчання в шкільному комплексі було не тільки ефективним, але й пробуджувало в учнів постійну цікавість до світу та бажання відкривати та ставити запитання.

Спеціально для потреб практичного навчання гірничим професіям в технікумі підготували сучасний макет гірничої виробки з посадами для навчання гірничій діяльності. Розкопки підготовлені за погодженням з Окружною екзаменаційною комісією у Вроцлаві та пристосовані для проведення професійних іспитів відповідно до чинних норм.

Використання симуляції розкопок є незамінним під час навчання, як підготувати вибій, поставити обсадну трубу, побудувати дамби, відновити трубу та трубопровід або завантажити вибухові речовини. Розкоп є точним відображенням розкопок, які знаходяться під землею.

Також в технікумі є цех або майстерня ручної обробки. Це спеціальне приміщення, розташоване в новому контейнерному корпусі на полігоні. У кімнаті є спеціалізовані місця, оснащені інструментами та пристосуваннями, які необхідні для проведення практичних занять з ручної обробки деревини та металу. Є професійні столи з лещатами, нові дрилі настільні, дрилі ручні, два гідравлічні преси, поршні, фрези, напилки, викрутки, електрорубанки, болгарки. 

У студії студенти практикуються в розпилюванні, свердлінні, різанні, нарізанні різьби, клепці, вимірюванні, трасуванні та подальшій обробці. Студенти, які користуються студією, мають доступ до гардероба з окремими шафами, що замикаються, і до вбиральні.

Технікум має у своєму розпорядженні навчальні кімнати в різних місцях. Усі кабінети оснащені необхідним для проведення занять обладнанням: проєкторами, мультимедійними дошками, аудіовізуальною технікою, засобами навчання, такими як карти, дидактичні дошки, експонати.

В технікумі засновано ще багато різних майданчиків для того, щоб студенти повною мірою могли опанувати гірничу справу та не тільки!

Звісно в технікумі діють різні лабораторії, де учні можуть практикуватися в завданнях та не тільки. А ще в навчальному закладі є спортивні комплекси та навіть фітнес-центри.

Підсумок

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! 

Нагадуємо, що для успішного навчання в Польщі потрібно володіти польською мовою! Тому наполегливо радимо вам подумати над цим питанням заздалегідь. До речі, ГО “Atomy” і з цим вам можуть допомогти. В нас є програми по вивченню як англійської, так і польської мов. Тому, звертайтесь! Заповнюйте форму під цим записом, вказуючи з яким саме питанням ви до нас звертаєтесь, й ми з вами обов’язково зв’яжемося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *