fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Технікум підприємництва був заснований 1 вересня 1945 року. З того часу навчальний заклад активно розвивався та за 70 років існування з його стін випустилося чимало кваліфікованих спеціалістів.

Освіта в Польщі – це найшвидший шлях для українських учнів зробити собі успішну кар’єру в Європі! Тому Технікум підприємництва у Клодзко – це гарний навчальний заклад для того, щоб здобути освіту європейського рівня.

Технікум працює за сучасною навчальною програмою. Студенти мають змогу брати участь в різних проєктах та проходити практику на підприємствах в навіть закордоном. Навчальний заклад є учасником програми ERASMUS +. Тут обладнано все для того, щоб студенти навчалися з комфортом та мали мотивацію.

Далі розглянемо, які напрямки навчання студенти можуть обрати для навчання в технікумі.

Короткий опис спеціальностей

Всі студенти, які обирають для подальшого навчання Технікум підприємництва у Клодзко, можуть обрати один з таких напрямків:

 • технік економіст;
 • ІТ спеціаліст;
 • автотехнік;
 • технік-програміст;
 • технік-бухгалтер;
 • технік по рекламі;
 • технік-перукар;
 • технології харчування та послуги громадського харчування.

Розглянемо більш детально кожен з цих напрямків.

Технік економіст

Технік економіст – професія універсальна і дуже популярна на ринку праці. Отримані професійні навички дозволяють випускнику працювати на багатьох посадах у різних організаційних підрозділах та стати самозайнятим шляхом відкриття та ведення самозайнятого бізнесу.

Це професія з великими традиціями, яка пов’язана з виконанням офісної роботи в організаційних підрозділах, розташованих у різних галузях промисловості, страхових установах, органах місцевого самоврядування, державних адміністраціях, бухгалтеріях, банках та публічно-правових установах. 

Випускникам шкіл за фахом технік-економіст найчастіше доручають роботу, пов’язану з управлінням матеріальними цінностями, веденням секретаріату, бухгалтерією та розрахунками, а також з питань кадрової роботи та нарахування заробітної плати в організаційних підрозділах: фінансово-бухгалтерська служба, кадрова служба та нарахування заробітної плати, маркетинг, реклама, підбір співробітників, продаж. У рамках доручених завдань вони можуть виконувати професійну діяльність, включаючи планування, аналітичну та звітну роботу, пов’язану з веденням кількісних та цінних записів, виставленням рахунків-фактур, веденням податкового обліку, обчисленням податків, обчисленням заробітної плати та підготовкою платіжних відомостей, проведенням розрахунків з підрядниками та установами, в тому числі і за рахунок податків. 

ІТ-спеціаліст

 ІТ-технік працює з ПК, використовуючи готові пакети прикладних і службових програм. Також він розробляє та створює бази даних та їх прикладне програмне забезпечення, а також адмініструє бази даних та системи обробки інформації, вибирає конфігурацію апаратного та програмного забезпечення комп’ютера. ІТ-технік підтримує локальні комп’ютерні мережі та контролює їх роботу.

В результаті навчання за фахом випускник здатний:

 • використовувати комп’ютери, в тому числі IBM PC;
 • використовувати операційні системи;
 • робота в обраних типах комп’ютерних мереж;
 • використовувати знання про побудову та роботу операційних систем в обсязі, який дозволяє оволодіти вмінням працювати з іншими системами та іншими типами комп’ютерів, також працюючими в мережі;
 • використовувати типові утиліти та службове програмне забезпечення;
 • вибрати апаратні та програмні конфігурації для основних програм;
 • використовувати мови, які використовуються для підтримки вибраних типів баз даних, включаючи SQL тощо.

Автотехнік

Технік автотранспорту – це професія, пов’язана з експлуатацією сучасного автотранспорту. Студенти, які навчаються за цим напрямком, стають фахівцями в галузі моторизації, ремонту та експлуатації автотранспорту, а також діагностики автомобілів.

Після закінчення навчання є можливість легкого та швидкого працевлаштування на СТО, заводах з виробництва та ремонту автотранспорту, СТО, автосалонах, автотранспортних компаніях.

Технік програміст

Технік-програміст – це дуже цікава діяльність, яка дозволяє розв’язувати проблеми у творчий спосіб, серед іншого створювати настільні, веб- та мобільні додатки, програмувати роботів, писати 3D-ігри та робити багато інноваційних речей у світі сучасних технологій.

На сьогодні програміст є однією з найбільш високооплачуваних і затребуваних професій на ринку праці. За оцінками Євростату, у Польщі не вистачає понад 50 000 робочих місць. програмістів, і численні пропозиції роботи в Інтернеті це підтверджують. Багатогодинне програмування на тиждень під час шкільних занять добре підготує вас до роботи в цій професії.

Технік бухгалтер

Професія технік-бухгалтер є професією з великими традиціями і є практично в кожному суб’єкті господарювання. Бухгалтери знаходять роботу в бухгалтеріях, приватних підприємствах, державних фінансових підрозділах. Ця професія вимагає від працівника високої кваліфікації, досвіду, широкого кола знань у сфері економіки, фінансів, податкової системи та вміння аналізувати зміни, що відбуваються в процесі управління. 

До завдань, які найчастіше доручають, входить робота, пов’язана з веденням бухгалтерського обліку та виставленням рахунків, а також управління кадрами та питаннями оплати праці. Виконуючи завдання на різних посадах, вони можуть виконувати професійну діяльність, включаючи планування, аналітичну та звітну роботу, ведення різноманітних кількісно-вартісних записів, розрахунки за операціями, ведення податкового обліку, ведення бухгалтерського обліку, обчислення податків, нарахування винагороди та складання заробітної плати, ведення розрахунків з підрядників та установ, включаючи податки. У вищевказаних роботах стає незамінним використання оргтехніки та застосування різноманітних комп’ютерних додатків.

Технік по рекламі

Технік по рекламі – це спеціаліст, який створює, виробляє та реалізує рекламні послуги, готує пропозиції рекламної продукції та послуг, реалізує рекламну продукцію та послуги, створює рекламне повідомлення, виконує рекламні проєкти, організовує та проводить рекламні кампанії, виконує рекламні проєкти. створює медіаплан, тестує дієвість і ефективність реклами.

Технік з реклами повинен вміти керувати роботою команди або проєкту, тому працівник рекламної індустрії повинен володіти не тільки жорсткими (спеціалізованими) компетенціями в плані знань і навичок, а й високими м’якими навичками. На роботі знадобляться соціальні та міжособистісні навички, наприклад, встановлення контактів, переконання та ведення переговорів. Робота рекламіста вимагає творчості, постійного саморозвитку, естетичної чуйності. Рекомендується знання англійської мови, яка є основною мовою рекламної індустрії в усьому світі. У роботі вона використовуватиме різноманітні технічні пристрої та комп’ютери. 

Він повинен вільно спілкуватися в Інтернеті. Корисно буде знати спеціалізоване програмне забезпечення для створення різної рекламної продукції. Від людини, що працює в рекламній індустрії, вимагається висока особистісна культура завдяки прямим контактам з клієнтами. Основним місцем роботи будуть офіси, але необхідність контактувати з клієнтами та іншими людьми, які працюють над рекламним проєктом, вимагатиме частих переміщень.

Технік харчування та гастрономічних послуг

Технік харчування та громадського харчування є дуже привабливою професією на ринку праці. В останні роки кількість закусочних збільшується, а кількість клієнтів, які заявляють, що відвідували їх за останні 12 місяців, постійно зростає. За заявами споживачів, прогулянки з друзями все ще залишаються найпоширенішою причиною відвідування закладів харчування. Однак споживачі також часто відвідують їх спонтанно, без особливої ​​нагоди, і такі візити стають все більш популярними.

Це означає, що найближчі роки принесуть створення нових ресторанів, кафе, барів, готелів, пансіонатів і мереж закладів швидкого харчування. Усі ці місця є ділянками роботи дієтологів та служб громадського харчування.

Студенти цього напряму вчаться облаштовувати заклади громадського харчування, складати раціони, вміло готувати страви відповідно до принципів раціонального харчування, естетичного сервірування та належного обслуговування споживачів. Вони набувають уміння активно поводитися на ринку, вести власний бізнес, складати бізнес-план тощо.

Підсумок

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

[hubspot type=”form” portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *