fbpx

Технікум ім. Стефана Банаха в Польщі

В місті Ярославль, що в Польщі, є технікум ім. Стефана Банаха. Це навчальний заклад, який має високі рейтинги, свої традиції і історію. Заклад носить ім’я видатного математика зі Львова. 

В технікумі до учнів ставлять доволі високі вимоги. Проте рівень знань, які отримує кожен студент є дуже високим. Крім того, перелік спеціальностей, які може здобути учень, досить великий і всі вони дуже популярні на ринку праці.

Варто відзначити, що для учнів, які закінчили 9 класів в Україні, освіта в технікумі є безкоштовною. Проте особам, які мають польське коріння, мають певні переваги. При цьому всі студенти без винятку мають володіти польською мовою на рівні В1 і мати хороші відмітки з профільних предметів.

Які спеціальності пропонує технікум

В технікумі студент може здобути професію:

 • електроніка;
 • механіка;
 • автомеханіка;
 • технік-телекомунікацій;
 • інформатик;
 • технік цифрових і графічних процесів;
 • технік холодильного обладнання і кондиціонування.

Розглянемо кожну з цих професій більш детально.

Електроніка

Це сучасна професія, яка користується великим попитом на ринку праці. Електроніка – це дуже динамічна галузь, яка постійно розвивається, саме тому можливості з працевлаштування і організації власного бізнесу майже необмежені.

В технікумі готують висококваліфікованих спеціалістів для роботи з електронним обладнанням. Студентів навчають навичкам в інсталяції, консервації, використання і ремонту устаткування. 

По закінченню навчання випускник може працювати в будь-яких промислових закладах. Він може займатися монтажем, інсталяцією і експлуатацією електронного обладнання. Також є можливість працювати в майстернях і на підприємствах, діяльність яких пов’язана з електронною апаратурою та автоматикою. 

Механіка

Студенти, які обирають спеціальність механіка, будуть вчитися конструювати, експлуатувати і ремонтувати різні машини і обладнання. По закінченню навчання випускник може працювати і на виробництві, і виконувати технічний нагляд. 

Галузей, де можуть знадобитися послуги механіка, доволі багато! Тож у студентів буде дуже широкий вибір з працевлаштування, починаючи з промислової і будівельної сфери і закінчуючи сервісно-ремонтними установами.

Варто відзначити, що механічна галузь станом на сьогодні є однією з найбільш перспективних галузей Польщі. Тому не дивно, що за справжніми фахівцями-механіками роботодавці влаштовують ледь не полювання.

Автомеханік

Автомеханік – це спеціаліст, який займається обслуговуванням сучасних транспортних засобів. Сучасні автомобілі стали настільки складними в плані комплектації, що без послуг справжнього професіонала в них не розібратись.

В технікумі студенти вивчають не тільки усі профільні предмети і отримують усі необхідні навички автомеханіка. Навчання побудоване таким чином,, щоб враховувати всі потреби сьогодення, сучасні технології, потреби галузі і вимоги ринку праці.

По закінченню навчання випускники вміють:

 • працювати зі спеціалізованими комп’ютерними програмами;
 • вести технічну документацію тощо;
 • проводити оцінку технічного стану автомобіля;
 • проводити підбір запчастин до авто і розхідних матеріалів;
 • обслуговувати і ремонтувати транспортні засоби.

Спеціальність автомеханіка не менш популярна, ніж просто механіка. Вона також користується великими попитом на ринку праці!

Технік-телекомунікацій

Це фахівець, що надає послуги монтажу, введення в експлуатацію, налагодження і обслуговування телекомунікаційних мереж і всього, що має до них відношення. Як правило, такі спеціалісти мають розширені практичні навички, які додатково збагачуються ще й загальними знаннями аналогової і цифрової електроніки, тощо.

Технік-телекомунікації є дуже популярною і перспективною професією. Особливо, якщо врахувати, що сьогодення неможливо уявити без цифрових мереж, мобільного інтернету і телебачення! Тому студенти, які обрали саме таку спеціалізацію, просто приречені на високооплачувану роботу по закінченню навчання.

Інформатик

Студенти, які обирають галузь інформатики, можуть працювати з компьютерами:

 • підбирати для них програмне забезпечення;
 • підбирати комплектуючі;
 • підбирати комплектуючі і монтувати ПК;
 • діагностувати роботу ПК і усвати всі несправності;
 • налаштовувати периферійні пристрої.

Крім того, вони можуть працювати з мережею, тобто налаштовувати її, обирати мереживні пристрої і т.д. Додатково інформатик може займатися і створенням веб-сайтів і працювати з базами даних.

На сьогоднішній день важко уявити собі галузь, де немає комп’ютерів і тих, хто займається їх обслуговуванням. Саме тому професія інформактика є дуже перспективною!

Технік цифрових і графічних процесів

Це фахівець, справа якого займатися підготовкою матеріалів до друку чи розміщення в інтернеті. Спектр роботи такого працівника доволі великий. Він може не тільки працювати з різними графічними програмами і готувати макети до вузалізації, а й з текстами, фотографіями, таблицями, кольором і т.д.

Варто відзначити, що без техніка цифрових і графічних процесів не обходиться жодне рекламне агентство, видавництво, редакція чи веб-студія. Потребують послуг такого спеціаліста і друкарні. Фах є прикладним і дає поштовх для отримання вищої освіти в журналістиці, редакторській справі, видавничій галузі і т.д.

Важливо пам’ятати, що студенти, які обирають саме таку спеціалізацію, мають бути наділені творчими здібностями в галузі художнього мистецтва.

Технік холодильного обладнання та кондиціонування

Це доволі новий напрямок, який з’явився в лише в серпні 2014 року. І тільки в 2016-17 роках учні почали вчитися за цим профілем. 

Проведені дослідження ринку праці демонструють, що є доволі великий попит на спеціалістів, які займаються холодильною технікою і кондиціонуванням. Проте таких робітників на ринку праці дуже мало. Саме це і стало причиною створення нового напрямку професійної діяльності.

Тож що робить такий спеціаліст? По-перше, він регулює охолодження і кондиціонування повітря для різних умов і приміщень. По-друге, налагоджує такі системи, збирає і встановлює різні елементи, які є важливими для роботи систем кондиціонування і охолодження.

Загалом спектр навичок, які отримує студент під час навчання, дуже великий. Він може не тільки монтувати холодильні установки і обладнання, а навіть встановлювати теплові насоси і ремонтувати обладнання та системи кондиціонування повітря і теплових насосів.

Перспективи працевлаштування дуже великі, адже холодильне обладнання використовується на більшості підприємств. Воно є навіть в невеликих магазинах! Така ж ситуація і з системами кондиціонування.

Умови вступу

Вступна кампанія в технікумі стартує в серпні, коли набір польських учнів вже завершено. Кількість вільних місць обмежена, тому не треба зволікати з поданням документів на вступ.

Що стосується вимог, то вони стандартні для польських технікумів. Дитина має закінчити 9-й клас і за віком має бути не старше 18 років. Звісно знання польської мови є обов’язковим. Це позитивно вплине на результат співбесіди! Перед вступом необхідно впевнитись, що вся документи є в наявності, а документи потрібні наступні:

 • атестат за 9-й класс з додатком і свідоцтво про народження;
 • закордонний паспорт або дитячий проїзний;
 • обов’язково – медична довідка;
 • фото візового формату і нотаріальна заява від батьків, що дозволяє виїзд дитини за кордон;
 • 2 заяви на прийняття до закладу – від батьків і від дитини.

Також потрібно буде заповнити адміністративні бланки і надати автобіографію майбутнього студента.

Звертаємо вашу увагу на те, що для того, щоб неповнолітні діти вчилися в польських навчальних закладах, потрібно скористатися послугами юридичного опікуна! З цього приводу дзвоніть нам за телефонами – ?+380674550190, ?+380993675750. Менеджери ГО Atomy безкоштовно вас проконсультують з цього питання і не тільки!

Тепер перейдимо до питання вартості навчання. Отримати освіту в технікумі студент може безкоштовно. Необхідно буде сплачувати за проживання 60 злотих на місяць, за триразове харчування 300 злотих на місяць, страхування 50 злотих на місяць.

Є також одноразові внески. До них відносять оплату підручників 300 злотих на рік, а також потрібно зробити внесок до шкільного фонду 50 злотих на рік.

Не варто забувати і про безпеку дитини! Страхування від нещасних випадків обійдеться всього в 50 злотих на рік.

Якщо в вас ще залишилися питання, то ви можете також звернутися до нас на електронну пошту – ✉️ atomy.ekpi@gmail.com 

Також ви можете заповнити форму нижче і ми вам передзвонимо:

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *