fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Навчальний заклад є одним з багатьох, де студенти з України можуть обрати собі фах до душі. А враховуючи, що технікум розташований в красивому місті, що стоїть на річці Варта, то навчатися дітям тут ще приємніше. Місто доволі невелике, проте тут є всі умови не тільки для навчання, а й для комфортного проживання!

В технікумі практикують популярні напрямки для навчання. Якщо ви хочете знати, які саме, то читайте статтю далі!

Перелік навчальних напрямів

Перша професія, яку можуть обрати учні – це технік-механік. Ця професія багато років отримує освіту в галузі основ механіки в поєднанні з електронікою та автоматикою. Сфера механіка охоплює такі питання, як: будівництво, експлуатація та ремонт машин і пристроїв. Також такі спеціалісти можуть знайти роботу як на виробничих посадах, так і на посадах технічного нагляду за процесами виготовлення машин і пристроїв, у тому числі: організаторів та нагляду за процесом виготовлення машин і пристроїв, на СТО, на виробничих підприємствах, як контролери якості, монтажники та введення в експлуатацію машин і механічних пристроїв, нагляд за роботою та обслуговування машин і технічних пристроїв. В основному механіки працюють у промисловості, а також у будівництві, гірничодобувній промисловості, зв’язку та транспорті, сільському господарстві, сфері послуг та різних інших галузях економіки. 

Машинобудування належить до галузі економіки, яка стрімко розвивається в Польщі. Техніки-механіки належать до групи розшукуваних працівників. Випускники цієї професії завдяки своїм виробничо-обслуговуючим функціям влаштовуються насамперед на підприємствах металургійної та машинобудівної промисловості, сервісно-ремонтних підприємствах, а також в інших галузях економіки, які займаються виробництвом та експлуатацією технічних пристроїв. Стрімкі перетворення в техніці, технології, організації виробництва та послуг породжують необхідність розвитку професійної підготовки. Люди-підприємці можуть створювати власні компанії.

Техніки-механіки знаходять роботу практично на всіх проектних, виробничих і сервісних підприємствах у галузях, в яких проектуються, виготовляються, використовуються та ремонтуються механічні машини та пристрої, а також вимірювальні, різальні та інші інструменти. Слюсарі-механіки зайняті у сфері виробництва та обслуговування, переважно на посадах середнього технічного нагляду. Найчастіше їх приймають на посади, пов’язані з: експлуатацією машин і виробничого обладнання, складанням машин, технічним контролем, організацією та наглядом за виконанням робіт, обслуговуванням і ремонтом експлуатованих машин, організацією постачання та збуту. Завдяки комплексній підготовці в галузі механічних технологій, це широкопрофільна професія, що дозволяє легко перекваліфікуватися, що створює додаткові можливості для працевлаштування.

До завдань, які має виконувати механік, входить:

 • розробка техніко-експлуатаційної документації, пов’язаної з виконанням виробничих процесів;
 • проектування та розробка технологічних процесів деталей машин і пристроїв загального призначення, а також складання та розбирання вузлів і вузлів;
 • організація технічного обслуговування машин і пристроїв, таких як насоси та інші рідинні транспортери, компресори, повітродувки, всмоктувальні головки, вентилятори, пристрої для очищення повітря, шестерні, коробки передач, зчеплення та гальма, гідравлічні та пневматичні приводи та органи управління, формувальні та дозуючі машини та пакування продукції, роботи та маніпулятори.

Такий спеціаліст, як технік з логістики,  займається плануванням, організацією, керівництвом і контролем руху товарів від виробника до споживача та використанням ринкової інформації для оптимізації вигод від обміну товарами для всіх учасників цього обміну. 

Технік з логістики повинен доставляти товар відповідно до замовлення клієнта та оптимізувати витрати, щоб правильно співпрацювати з клієнтами. До основних завдань також відноситься вибір процедури закупівлі та вибір постачальників і товарів. Він аналізує стан закупівель і керує ними, обробляє замовлення та організовує транспорт, використовуючи для цього ІТ-системи. 

Для виконання покладених на нього завдань, логіст повинен мати широкі знання в галузі планування, фінансів, маркетингу, транспорту та розподілу, фінансово-економічного аналізу, а також національного та міжнародного права в межах своєї діяльності. Крім економічних знань та знання принципів управління компанією, технік з логістики повинен володіти управлінськими здібностями: швидко приймати рішення та логічно прогнозувати їх наслідки, мати здатність до концентрації та вміння працювати під тиском. Йому потрібні відмінні знання економіки, власного ринку та специфіки компанії та транспортної галузі. Важливі також навички планування на різних часових відстанях. 

У зв’язку з необхідністю захисту навколишнього середовища перед техніками логістики стоять нові завдання, пов’язані з необхідністю відновлення, захисту та утилізації відходів, з особливим акцентом на небезпечних відходах. Логістичні посади в основному створюються на більшості підприємств, як виробничих, так і сервісних. 

Ще один професійний напрям – це зварювальники. В даний час близько 80% з’єднань у промисловості виготовляється за допомогою зварювальної техніки. У Польщі близько 7 тисяч заводів з виробництва зварних виробів і конструкцій, а також невизначена кількість підприємств, де зварювання є допоміжним процесом.

В результаті навчального процесу студент-технік-зварювальник повинен вміти:

 • організувати склеювальні станції, включаючи зварювання, плавлення та паяння;
 • розробити технологічну інструкцію зварювання;
 • розробка інструкцій щодо усунення наслідків зварювальних деформацій;
 • вибрати додаткові матеріали для зварювання;
 • проектувати технологічні процеси зварювання; 
 • виконувати зварні та зварні з’єднання (включаючи зварювання, газове різання та дугове зварювання);
 • контроль якості виконаних зварних швів;
 • дотримуватись правил охорони праці, протипожежного захисту та охорона навколишнього середовища.

У ході професійно-теоретичної освіти та практичної підготовки студенти здобувають знання та вміння з таких напрямів:

 • будівництво, експлуатація та обслуговування газозварювального обладнання;
 • умови та методи термічного різання та наплавлення;
 • методи, пристрої та умови зварювання металів і пластмас;
 • обладнання та технології для дугового зварювання електродами з покриттям, у газових щитах, зварювання покритою дугою, плазмового різання тощо.

Як випускник технікуму за професією технік-зварювальник, він отримає базову підготовку для середнього зварювального персоналу, завдяки якій зможе розробити технологічну документацію приєднання, вибрати додаткові матеріали для зварювання, проектувати технологічні процеси зварювання, організовувати та контролювати підготовку виробництва та хід зварювання, наплавлення та термічного різання різних матеріалів, тощо.

Підведемо підсумок

Якщо вас зацікавила представлена інформація, ви можете зв’язатися з менеджерами ГО “Atomy” за цими телефонними номерами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається БЕЗКОШТОВНО! Також ви можете написати листа на нашу електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або ж залишайте заявку зі своїм питанням через форму зворотнього зв’язку, яка розміщена під цим записом, і ми з вами обов’язково зв’яжемося!

З приводу того, які документи потрібно підготувати для вступу, ви можете поки ознайомитися з ЦІЄЮ статтею. Проте ми не втомлюємося вам нагадувати, що навчання в більшості польських технікумах ведеться виключно польською мовою. Саме тому потрібно завчасно потурбуватися про те, щоб ваша дитина добре нею володіла. Зауважимо, що рівень знання польської мови абітурієнта також береться до уваги під час вступу. 

Вивчити польську мову ви можете разом іншими учнями. які вже навчаються за програмою команди ГО “Atomy”. приєднатися дуже легко – просто тисніть помаранчеву кнопку в кінці сторінки.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *