Комплекс технічних та загальноосвітніх шкіл № 2 в Катовіце – це заклад зі 176-річною історією. Походить він із Верхньосілезької гірничої школи. Вона є продовжувачкою шкіл з Тарновських Гур та Велички. Навчальний заклад неодноразово реорганізувався та змінював назву, але зберіг безперервність діяльності та зв’язок із традиціями.
Сучасну назву, тобто Комплекс технічних та загальноосвітніх шкіл № 2, надано постановою міськради Катовіце від 5 червня 1998 р. До складу колективу входять:
- технічна середня школа № 4;
- 16 загальноосвітня школа;
- середня ЗОШ № 35 та ЗОШ № 6.
От саме про технікум № 4 ми і поговоримо детальніше далі!
Переваги технікуму
По-перше, тут викладають галузі навчання, які гарантують працевлаштування, а по-друге, тут високий рівень здачі на здобуття здобуття іспитів та професійних іспитів. Варто відзначити і наявність додаткових професійних курсів (CISCO, KSAPL, SEP, KKZ),а також співпрацю з компаніями в рамках навчання (у тому числі: Sopra Steria, Kamsoft, Податкова служба, Центральне управління статистики, тощо).
В навчальному закладі введений електронний щоденник, а в самому закладі панує дружня атмосфера, що сприяє розвитку студентів! Не забувайте і про досвідчений та доброзичливий педагогічний колектив, який готовий підтримати учнів в будь яких ситуаціях.
В технікумі в розпорядженні студентів:
- професійні лабораторії – 6 комп’ютерних, 2 електричні, енергетичні, економіко-технічні, інтерактивні дошки, ноутбуки, електронна навчальна платформа;
- спортивні споруди: спортзал, спортзал, шкільний майданчик;
- бібліотека з багатим книжковим фондом;
- шкільний буфет;
- громадський Wi-Fi.
Студенти можуть приймати участь у спортивних змаганнях, відвідувати шкільні екскурсії, тощо. Всі учні без винятку можуть звернутися за допомогою до шкільного педагога та психолога.
Навчання в технікумі проводиться без нудьги та рутини. Учні зможуть брати участь у багатьох професійних, благодійних, культурних та спортивних заходах.
В технікумі також проводять курси SEP з можливістю отримання кваліфікаційного сертифіката, а також курси з експлуатації та програмування промислових контролерів. У технікумі навчання поєднується з багатьма подіями та святами. Тут організовують свята, вітчизняні та закордонні поїздки, зимові табори. Щороку учні мають змогу брати участь у семінарах «Наука без кордонів» – вивчення мови через гру та в кампанії «Муніципальні джунглі». Найкращі студенти (не тільки з природничих наук) нагороджуються цінними призами.
Перелік кваліфікацій
Наразі в технікумі студенти можуть обрати одну з декількох кваліфікацій. Наприклад, техніка з автоматики, який проєктує, виготовляє та монтує установки автоматизації. В його обов’язки також входить запуск установки автоматики, її експлуатація, проведення оглядів і ремонтів.
Робота з автоматизації може бути індивідуальною, але набагато частіше це буде робота в команді, часто змінна. Характер буде залежати від профілю роботи закладу.
Технік з автоматизації, який працює на підприємстві, відповідає за підтримку роботи заводу (безперервність процесу).
Технік з автоматизації може працювати в компаніях, які займаються проєктуванням і монтажем систем автоматизації, а також на всіх сучасних виробничих підприємствах, які займаються обслуговуванням заводів. Діапазон місць, де влаштується випускник даного напряму навчання, практично необмежений – від мікропідприємств, які займаються виробництвом і ремонтом, і закінчуючи великими корпораціями, які розробляють елементи систем автоматизації.
Ще студенти можуть обрати спеціальність техніка-енергетика. Він експлуатує установки та пристрої для виробництва, розподілу та передачі теплової та електричної енергії. Робота носить командний характер. Це вимагає спілкування з іншими співробітниками безпосередньо або за допомогою технічних засобів, таких як телефон, комп’ютерна мережа, мережа пейджингового зв’язку.
Технік-енергетик відповідає за безвідмовне, безперервне постачання електроенергії до національної електромережі.
Енергетик може працювати на електростанціях, підприємствах з розподілу електроенергії та виробництвах силових елементів, на електростанціях, ремонтних підприємствах.
Електротехнік – це спеціаліст, який виконує електромонтаж, збирає, пускає та експлуатує електричні машини та прилади. Оцінює технічний стан установок, машин та електроприладів. Вибирає, збирає та перевіряє роботу протипожежних заходів.
Робота індивідуальна при ремонті та технічному обслуговуванні електрообладнання та машин, а при електромонтажі – бригадна. За безпеку людей відповідає електрик
Технік-електрик може працювати на електростанціях, електростанціях, на підприємствах гірничого, металургійного, водного та залізничного транспорту, на підприємствах комунального господарства, на підприємствах, що виробляють та експлуатують електричні машини та обладнання, на сервісних заводах та конструкторських бюро. Він також може вести власний бізнес.
Також студенти можуть обрати для подальшого навчання спеціальність ІТ-спеціаліста. Він займається тим, що готує до роботи комп’ютерні станції з периферійними пристроями, проводить їх діагностику та ремонт, проектує та адмініструє локальні комп’ютерні мережі. Створює та адмініструє веб-сайти та бази даних. ІТ-спеціаліст самостійно здійснює діяльність у межах своїх обов’язків, але часто контактує з іншими співробітниками компанії як безпосередньо, так і через засоби комунікації. Він користується різними пристроями: комп’ютером, принтером, плоттером, сканером, проектором.
ІТ-технік може працювати в спеціалізованих ІТ-компаніях (техніки з обслуговування, адміністратори, техніко-техніки), офісах (адміністратори баз даних і мереж) і навіть вдома (дизайнери, графічні дизайнери), у всіх галузях народного господарства, де використовуються комп’ютери. Він також може вести власний бізнес.
Окрім спеціальності ІТ, студенти можуть навчатися і на техніка-програміста. Він займається проектуванням, програмуванням та тестуванням комп’ютерних програм, у тому числі веб-додатків. Він також може адмініструвати бази даних, розробляти графічні елементи, що використовуються в комп’ютерних веб-сайтах і комп’ютерних додатках.
Технік-програміст може знайти роботу програмістом на посадах front – Edn developer, а також back – end розробника веб-додатків, програміста ігор та настільних і мобільних додатків, адміністратора веб-хостингу, графічного дизайнера, веб-майстра.
Якщо абітурієнту не близька тематика ІТ, то він може обрати спеціальність економіста. Технік-економіст веде офісну, складську та збутову документацію, кадрові та нарахування заробітної плати та податкові питання в різних організаційних підрозділах, готує елементи планів, аналізів, звітів, виконує діловодство. Він самостійно виконує діяльність у межах своїх обов’язків, але зазвичай є частиною командної роботи у відділі або в цілому в установі. Технік відповідає за роботу колективу. Повинен легко налагоджувати контакти, володіти навичками переконання та ведення переговорів.
Під час роботи використовує різноманітне офісне обладнання та обладнання для обробки даних: комп’ютер, факс, ксерокс, шредер, гільйотину.
Технік-економіст може працювати в підприємствах торгівлі, виробництва та обслуговування, а також установах, пов’язаних із банківською, страховою та податковою. Він також може вести власний бізнес.
Також студенти можуть навчатися на техніка бухгалтерії. Ця спеціальність направлена на те, щоб керувати бухгалтерським обліком, кадрами та нарахуванням заробітної плати компанії, здійснювати фінансові розрахунки, зберігати бухгалтерську документацію, використовувати комп’ютер із програмним забезпеченням бухгалтерського обліку та складати фінансову звітність. Такий спеціаліст самостійно виконує основну офісну діяльність з використанням оргтехніки, такого як: факс, комп’ютер, ксерокс, телефон, а також проводить базовий аналіз у сфері бухгалтерського обліку, фінансів, кадрів та нарахування заробітної плати.
Технік з бухгалтерського обліку працевлаштується у фінансово-бухгалтерських відділах усіх суб’єктів господарювання, бюджетних підрозділів та установ, банків та страхових установ, податкових органів, органів місцевого самоврядування.
Підведемо підсумок
Якщо вас зацікавила представлена інформація, ви можете зв’язатися з менеджерами ГО “Atomy” за цими телефонними номерами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається БЕЗКОШТОВНО! Також ви можете написати листа на нашу електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або ж залишайте заявку зі своїм питанням через форму зворотнього зв’язку, яка розміщена під цим записом, і ми з вами обов’язково зв’яжемося!
З приводу того, які документи потрібно підготувати для вступу, ви можете поки ознайомитися з ЦІЄЮ статтею. Проте ми не втомлюємося вам нагадувати, що навчання в більшості польських технікумах ведеться виключно польською мовою. Саме тому потрібно завчасно потурбуватися про те, щоб ваша дитина добре нею володіла. Зауважимо, що рівень знання польської мови абітурієнта також береться до уваги під час вступу.
Вивчити польську мову ви можете разом іншими учнями. які вже навчаються за програмою команди ГО “Atomy”. приєднатися дуже легко – просто тисніть помаранчеву кнопку в кінці сторінки.
Доброго дня.Мій син навчається у Харківському комп’ютерному коледжі дистанційно.На зараз він закінчив 2_й курс.Проживає у батька у Катовіце,але має документ резидента Іспанії.Чи може він перевестись у ваш коледж на 3-й курс.І чи не буде проблемою,що має захист Іспанії?
Дякую
Вітаємо! Ми передали ваш запит куратору. Також запрошуємо вас приєднатися до нас в соцмережах:
https://www.instagram.com/_a_t_o_m_y_/#
https://www.facebook.com/atomy.com.ua