Архітектура ландшафту є однією з найбільш захопливих та творчих професій сучасності. Вона поєднує мистецтво, екологію та інженерію для створення гармонійних та функціональних зовнішніх просторів. Сучасні техніки архітектури ландшафту відповідають за розробку та реалізацію проєктів озеленення, догляд за рослинами та малими архітектурними формами.
Мета навчання за професією
Випускник школи, який здобув професію техніка архітектури ландшафту, повинен бути готовий до виконання таких професійних завдань:
- Розробка проєктів об’єктів зелених насаджень;
- Облаштування та догляд за територіями зелених насаджень і дерев;
- Облаштування та догляд за об’єктами малої архітектури ландшафту;
- Водіння сільськогосподарського трактора з причепом (або причепами).
Кваліфікації
Кваліфікація RL.21. Проєктування, облаштування та догляд за рослинними об’єктами архітектури ландшафту
- Підготовка декоративних рослин для облаштування об’єктів архітектури ландшафту.
- Виконання та догляд за рослинними об’єктами архітектури ландшафту.
Кваліфікація RL.22. Організація робіт, пов’язаних з будівництвом та консервацією об’єктів малої архітектури ландшафту
- Формування та проєктування об’єктів малої архітектури ландшафту.
- Облаштування та консервація об’єктів малої архітектури ландшафту.
Додаткова інформація про техніка архітектури ландшафту
Середовище роботи
Робота техніка архітектури ландшафту найчастіше проходить на відкритому повітрі, в різних та змінних погодних умовах, у різні пори року. Крім того, він може працювати в теплицях або поліетиленових тунелях з високою вологістю повітря і високою температурою, де вирощуються декоративні рослини.
Технік архітектури ландшафту також може виконувати деякі завдання в офісних приміщеннях та архітектурних майстернях у нормальних умовах. Крім того, часто працює на комп’ютері, проєктуючи сади, сквери, парки.
Психофізичні вимоги
Технік архітектури ландшафту повинен мати добру координацію зору та рухів, уяву і просторове бачення, сприйняття форми, естетичну чутливість, витривалість до тривалих зусиль, спостережливість, систематичність, відповідальність за безпеку підлеглих працівників.
Необхідними якостями в цій професії є:
- Вміння співпрацювати з іншими,
- Готовність працювати у складних і несприятливих погодних умовах,
- Розподіленість і концентрація уваги,
- Обережність, точність, просторове уявлення,
- Здатність передбачати наслідки своїх дій,
- Технічні, природничі, садівничі та економічні інтереси,
- Художні здібності,
- Планиометричні здібності,
- Організаційні здібності.
Протипоказання до виконання професії
Протипоказанням до виконання професії техніка архітектури ландшафту є слабка будова тіла та низька витривалість організму. Додатковими труднощами є невиправлені дефекти зору, відсутність сприйняття кольорів, а також хвороби вух – значна глухота, порушення рівноваги. Протипоказаннями є хвороби шкіри, ревматизм, порушення дотику, різного роду алергії, а також значні порушення серцево-судинної, дихальної систем, опорно-рухового апарату (наприклад, відсутність кінцівок, значне викривлення хребта).
Навчання за професією
Навчання за професією відбувається у чотирирічному технікумі для випускників гімназії або на кваліфікаційних курсах. Після отримання диплома, що підтверджує кваліфікації за професією технік архітектури ландшафту, можна підвищити кваліфікацію у вищих навчальних закладах за напрямами архітектури ландшафту, урбаністики, лісового господарства та садівництва з виробництва рослин. Додатково можна закінчити кваліфікаційний курс у споріднених професіях, наприклад, технік агробізнесу, технік садівництва, технік охорони довкілля, флорист.
Умови працевлаштування
Сучасні програми комп’ютерного проєктування архітектури ландшафту, зростаючий інтерес суспільства та місцевих органів влади до ревіталізації зелених насаджень та прикрашання навколишнього середовища, а також вміння обслуговувати спеціалізовані машини та обладнання і застосовувати засоби захисту рослин вимагають від техніка архітектури ландшафту систематичного професійного вдосконалення. Крім того, знання середовища, що підходить для певних видів рослин, робить цю професію доступною тільки для підготовлених у цій галузі людей. Більшість пропозицій роботи вимагають від кандидатів наявності додаткових кваліфікацій – наприклад, водійських прав категорій B і T, сертифікатів, що підтверджують вміння обслуговувати спеціалізоване обладнання, сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію для застосування засобів захисту рослин, які можна отримати під час навчання за цією професією.
Можливості працевлаштування
Технік архітектури ландшафту може бути працевлаштований у:
- підприємствах, під наглядом яких знаходяться території зелених насаджень (сади, парки, сквери),
- офісах та установах, що займаються проєктуванням та облаштуванням територій зелених насаджень,
- розсадниках та місцевих підприємствах з догляду за зеленими насадженнями,
- установах з великими територіями зелених насаджень (наприклад, санаторії, відпочинкові центри, житлові комплекси),
- садівничих підприємствах, що надають послуги з облаштування, проєктування та догляду за зеленими насадженнями,
- офісах та громадських організаціях, що займаються консервацією та доглядом за зеленими насадженнями,
- підприємствах, де для працевлаштування на певних посадах необхідні кваліфікації для обслуговування спеціалізованого обладнання (наприклад, бензопил, косарок, тракторів),
- як приватний підприємець,
- у відділах архітектури місцевих органів влади як асистент проєктанта,
- в архітектурних та урбаністичних майстернях.
Технік архітектури ландшафту має можливість працевлаштуватися у компаніях, що займаються облаштуванням зелених насаджень, а також вести власну підприємницьку діяльність.
Заключення
Професія техніка архітектури ландшафту є різноманітною та вимогливою, поєднуючи в собі креативність, технічні знання та фізичну витривалість. Вона підходить для тих, хто любить природу, має художній смак і готовий працювати на свіжому повітрі.
Бажаєте вступити на спеціальність техніка з архітектури ландшафту? Тоді розгляньте пропозицію Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej.
Маєте питання? Тоді пишіть на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – +380674550190, +380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.