fbpx

Сучасна професія безкоштовно в технікумах Польщі

Після закінчення 9-го класу більшість дітей тільки починає визначатись з майбутньою справою свого життя. Тому для тих, хто ще думає, ми відверто заявляємо — сучасна професія безкоштовно в технікумах Польщі це реальність!

Як реформувалась середня технічна освіта в Польщі

Технікумів в Польщі існує дуже багато! Історія їх існування дуже давня, але в 2017 році всі заклади середньої технічної освіти було реформовано. Це дозволило адаптувати її під вимоги сучасного ринку праці.

Мета реформаторів — підготовка необхідних фахівців і впровадження в навчальний процес вимог роботодавців, залучення підприємців в освіту. 

Реформи тривають і досі. За планом вони мають закінчитися в 2024 році. Реформатори сподіваються зробити так, щоб самі роботодавці долучалися до процесу навчання. Адже вони теж виграватимуть у цій ситуації, оскільки зможуть підготувати майбутніх фахівців, базуючись на корпоративних стандартах роботи. 

Ми дуже сподіваємось, що реформатори зможуть реалізувати все, що задумали!.

Сучасна професія безкоштовно — особливості навчання

Technikum – це навчальний заклад, в якому учні не просто здобувають середню освіту, а й навчаються фаховій спеціальності. Тобто коли навчання добігає кінця, учень вже має кваліфікацію і може йти працювати. Або ж може продовжити навчання у Вищих навчальних закладах Польщі.

Всі студенти технікумів обов’язково вивчають такі навчальні дисципліни:

 • математику;
 • інформатику;
 • основи підприємництва;
 • польську мову;
 • дві іноземні мови;
 • біологію і хімію;
 • фізику;
 • географію;
 • культурознавство;
 • физкультуру;
 • історію і суспільствознавство. 

Деякі навчальні заклади включають в навчальний процес можливість вивчати додатково мову національних меншин або регіональну мову, історію музики, латинську мову і античну культуру, філософію.

По закінченню навчання всі студенти отримують диплом Європейського зразку, який є підтвердженням професійної кваліфікації.

Також випускники можуть скласти матуральні екзамени — maturа. Це дозволяє отримати атестат зрілості — świadectwo dojrzałości — і вступити до вузу. Матуральні іспити включають польську і іноземну мови, математику і одну навчальну дисципліну, яку може обрати сам студент.

Які спеціальності вивчають в технікумах

В технікумах Польщі абітурієнти можуть обрати одну з представлених спеціальностей і галузей:

 • адміністрування і обслуговування;
 • будівництво;
 • електро-електронні;
 • механічні і гірничо-металургійні;
 • сільське і лісове господарство з охороною навколишнього середовища;
 • туризм і громадське харчування;
 • медико-соціальні;
 • художні.

Така різноманітність спеціальностей у технікумах Польщі не може не радувати абітурієнтів! Адже вони можуть вивчитися на офіціанта, продавця, повара, ландшафтного дизайнера, техніка авіоніка, механіка і мехатроніка, техніка агробізнесу, інформатика, електротехніка, логіста, економіста і т.д.

Українці можуть вступити в польський технікум після 9-го класу. Нагадуємо, що коли ви визначитеся з майбутньою професією, варто розпочати вивчати польську мову. Це важливо, оскільки навчання в технікумах ведеться виключно на польській мові. Підтвердженням знання мови є сертефікат, який видається по проходженню курсів. 

До речі, нагадуємо вам, що долучитись до вивчення польської мови ви можете разом з командою “Atomy”. Ми впровадили сучасну мовну програму і з радістю допоможемо вам вивчити польську. Більше того, ми навіть допоможемо вам підготуватися до вступу в навчальний заклад. А якщо ви його ще не обрали, то і з цим ми теж вам допоможемо!

Все, що вам треба — це подзвонити за цими номерами — 📞+380674550190, 📞+380993675750. Також ви можете просто заповнити форму нижче і ми з вами зв’яжемося. Якщо ж ви хочете долучитися до вивчення польської мови — тиснить жовту кнопку в кінці сторінки!

Умови проживання

Здебільшого при технікумах діють шкільні інтернати. Саме в них і проживають студенти під  пильним наглядом досвідчених педагогів і вихователів. Варто пам’ятати, що проживання в інтернаті регламентоване правилами. Якщо вони будуть порушені, то керівництво має повне право виселити студента зі шкільного гуртожитку або ж навіть відрахувати його чи її з навчального закладу. 

Крім того, під час навчання учнів часто возять на екскурсії до музеїв, кінотеатрів разом із вчителями. Хлопці і дівчата проживають окремо. Інколи просто на різних поверхах, а інколи навіть в різних будинках. 

При гуртожитках також є їдальні, тому всі діти забезпечені 3-х разовим харчуванням 5 днів на тиждень. Інколи харчування розраховане на повний тиждень — 7 днів. Якщо їдальня працює тільки 5 днів, то студенти можуть самі скористатися кухнею і самостійно приготувати їжу у вихідні. Звісно, що проживання і харчування є платним, але ця плата є досить помірною. 

Також сплачувати потрібно за підручники і медичне страхування. Проте найголовніше те, що саме навчання в технікумі є безкоштовним. Звісно, що не всі технікуми надають освіту безоплатно, та все ж таки таких більшість.

Якщо у вас ще залишилися питання, то ви можете поставити їх нашим менеджерам. Просто дзвоніть за номерами, що вище, або заповнюйте форму нижче.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *