fbpx

Сучасна професія безкоштовно в технікумах Польщі

My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Після закінчення 9-го класу більшість дітей тільки починає визначатись з майбутньою справою свого життя. Тому для тих, хто ще думає, ми відверто заявляємо – сучасна професія безкоштовно в технікумах Польщі це реальність!

Як реформувалась середня технічна освіта в Польщі

Технікумів в Польщі існує дуже багато! Історія їх існування дуже давня, але в 2017 році всі заклади середньої технічної освіти було реформовано. Це дозволило адаптувати її під вимоги сучасного ринку праці.

Мета реформаторів – підготовка необхідних фахівців і впровадження в навчальний процес вимог роботодавців, залучення підприємців в освіту. 

Реформи тривають і досі. За планом вони мають закінчитися в 2024 році. Реформатори сподіваються зробити так, щоб самі роботодавці долучалися до процесу навчання. Адже вони теж виграватимуть у цій ситуації, оскільки зможуть підготувати майбутніх фахівців, базуючись на корпоративних стандартах роботи. 

Ми дуже сподіваємось, що реформатори зможуть реалізувати все, що задумали!.

Сучасна професія безкоштовно – особливості навчання

Technikum – це навчальний заклад, в якому учні не просто здобувають середню освіту, а й навчаються фаховій спеціальності. Тобто коли навчання добігає кінця, учень вже має кваліфікацію і може йти працювати. Або ж може продовжити навчання у Вищих навчальних закладах Польщі.

Всі студенти технікумів обов’язково вивчають такі навчальні дисципліни:

 • математику;
 • інформатику;
 • основи підприємництва;
 • польську мову;
 • дві іноземні мови;
 • біологію і хімію;
 • фізику;
 • географію;
 • культурознавство;
 • физкультуру;
 • історію і суспільствознавство. 

Деякі навчальні заклади включають в навчальний процес можливість вивчати додатково мову національних меншин або регіональну мову, історію музики, латинську мову і античну культуру, філософію.

По закінченню навчання всі студенти отримують диплом Європейського зразку, який є підтвердженням професійної кваліфікації.

Також випускники можуть скласти матуральні екзамени – maturа. Це дозволяє отримати атестат зрілості – świadectwo dojrzałości – і вступити до вузу. Матуральні іспити включають польську і іноземну мови, математику і одну навчальну дисципліну, яку може обрати сам студент.

Які спеціальності вивчають в технікумах

В технікумах Польщі абітурієнти можуть обрати одну з представлених спеціальностей і галузей:

 • адміністрування і обслуговування;
 • будівництво;
 • електро-електронні;
 • механічні і гірничо-металургійні;
 • сільське і лісове господарство з охороною навколишнього середовища;
 • туризм і громадське харчування;
 • медико-соціальні;
 • художні.

Така різноманітність спеціальностей у технікумах Польщі не може не радувати абітурієнтів! Адже вони можуть вивчитися на офіціанта, продавця, повара, ландшафтного дизайнера, техніка авіоніка, механіка і мехатроніка, техніка агробізнесу, інформатика, електротехніка, логіста, економіста і т.д.

Українці можуть вступити в польський технікум після 9-го класу. Нагадуємо, що коли ви визначитеся з майбутньою професією, варто розпочати вивчати польську мову. Це важливо, оскільки навчання в технікумах ведеться виключно на польській мові. Підтвердженням знання мови є сертефікат, який видається по проходженню курсів. 

До речі, нагадуємо вам, що долучитись до вивчення польської мови ви можете разом з командою “Atomy”. Ми впровадили сучасну мовну програму і з радістю допоможемо вам вивчити польську. Більше того, ми навіть допоможемо вам підготуватися до вступу в навчальний заклад. А якщо ви його ще не обрали, то і з цим ми теж вам допоможемо!

Все, що вам треба – це подзвонити за цими номерами – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Також ви можете просто заповнити форму нижче і ми з вами зв’яжемося. Якщо ж ви хочете долучитися до вивчення польської мови – тиснить жовту кнопку в кінці сторінки!

Умови проживання

Здебільшого при технікумах діють шкільні інтернати. Саме в них і проживають студенти під  пильним наглядом досвідчених педагогів і вихователів. Варто пам’ятати, що проживання в інтернаті регламентоване правилами. Якщо вони будуть порушені, то керівництво має повне право виселити студента зі шкільного гуртожитку або ж навіть відрахувати його чи її з навчального закладу. 

Крім того, під час навчання учнів часто возять на екскурсії до музеїв, кінотеатрів разом із вчителями. Хлопці і дівчата проживають окремо. Інколи просто на різних поверхах, а інколи навіть в різних будинках. 

При гуртожитках також є їдальні, тому всі діти забезпечені 3-х разовим харчуванням 5 днів на тиждень. Інколи харчування розраховане на повний тиждень – 7 днів. Якщо їдальня працює тільки 5 днів, то студенти можуть самі скористатися кухнею і самостійно приготувати їжу у вихідні. Звісно, що проживання і харчування є платним, але ця плата є досить помірною. 

Також сплачувати потрібно за підручники і медичне страхування. Проте найголовніше те, що саме навчання в технікумі є безкоштовним. Звісно, що не всі технікуми надають освіту безоплатно, та все ж таки таких більшість.

Якщо у вас ще залишилися питання, то ви можете поставити їх нашим менеджерам. Просто дзвоніть за номерами, що вище, або заповнюйте форму нижче.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *