fbpx

Студентський квиток або що таке легітимація

Студентський квиток

Вступити в польський навчальний заклад і отримати студентський квиток – це цілком реально для українських студентів. Якісна освіта і престижний диплом – це прекрасно, але заняття зазвичай супроводжуються різними рутинними справами. І тому студенти інколи відволікаються від учбового процессу, щоб відпочити і розважитись.

Проте студенти рідко можуть похвалитися достатньою кількістю грошей. Саме тому в Польщі студенти можуть отримати студентський квиток, який дасть змогу заощадити! 

Легітимація в Польщі

Legitymacja studencka або просто студентський квиток – це посвідчення особи студента. Фактично так називають документ, який є підтвердженням факту навчання студента в конкретному учбовому закладі.

Легітимація може використовуватися і просто як посвідчення особи, і як підстава для отримання пільг і знижок. Студентський квиток може виглядати як книжечка. Це старий формат документу, який іноді використовують в деяких навчальних закладах Польщі. Сучасна легітимація – це електронний формат. Має вигляд електронної картки з чіпом, даними студента або маркою ELS, що підтверджує факт навчання.

Важливо знати, що легітимація має термін дії. Тому її слід продовжувати кожного року. Якщо ж легітимація протермінована – то вано вважається недійсною, навіть коли студент чи учень продовжує навчання.

Хто може отримати квиток

Студентський квиток, який дає можливість користуватися пільгами і знижками, може отримати будь-який студент стаціонарного відділення навчального закладу. Про те є деякі ВНЗ, які видають легітимацію всім своїм студентам без винятку. Але цю інформацію потрібно уточнювати безпосередньо в тому навчальному закладі, в якому планується навчання. Здебільшого ж ВНЗ не видають квитки тим, хто вчиться на заочній або вечірній формі.

Варто відмітити, що такий документ можуть отримати не тільки учні ВНЗ, а й учні шкіл і технікумів.

Студентський квиток – переваги

Легітимація – це документ, переваги якого поширені на всю територію Польщі! Що ж це за переваги?

Студентський квиток дозволяє учню отримати:

  • знижку 50% на проїзд у громадському транспорті;
  • до 51% знижки на ж/д квитки, міжміські автобуси (до 26 років).

Крім того, учні можуть отримати знижку на відвідування:

  • музеїв;
  • бібліотек;
  • кінотеатрів;
  • готелів;
  • театрів;
  • магазинів.

Проте є один важливий нюанс! Комерційні перевізники можуть не надавати знижок за студентським квитком. А от державні – зобов’язані надавати знижки! Для того, щоб отримати пільги, студенту необхідно просто пред’явити легітимацію. 

Як отримати легітимацію

Картку студента видається учню після того, як його зараховують до навчального закладу, один раз на весь період навчання. Потрібно лише продовжувати її термін дії кожного року.

Щоб отримати легітимацію необхідно підійти до деканату або ж подати онлайн-заявку на її отримання. Орієнтовна вартість легітимації – 22 zl. Треба відмітити, що студентський квиток старого зразка потрібно заповнювати вручну. Термін дії теж прописують вручну і підтверджують печаткою ВНЗ.

Електронна картка видається учню з голограмою. На ній вказується термін дії документу.

Необхідно пам’ятати, що пільгами не можна скористатись після того, як навчання у ВНЗ буде закінчене. Також легітимація втрачає свою дію, якщо студента з якихось причин відрахували. 

Проте студентам не варто засмучуватись через те, що студентський квиток потрібно буде здати по закінченню навчання. Адже перед тими, хто вже має диплом, відкриваються широкі перспективи і можливість отримати картку випускника!

Щоб дізнатись більше про студентський квиток і можливість вступу до навчальних закладів Польщі, телефонуйте нам за телефонами – ?+380674550190, ?+380993675750

Або напишите на електронну пошту – ✉️ atomy.ekpi@gmail.com 

Також ви можете заповнити форму нижче і ми вам передзвонимо:

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *