fbpx

Стипендії і гранти в Польщі

Стипендії і гранти в Польщі

Стипендії і гранти в Польщі бувають різними. І студенти з України мають право на них претендувати так само, як і учні з інших країн. А чим же відрізняється стипендія від гранту? Давайте розберемося в цій темі більш детально.

Але спочатку доводимо до вашої уваги, що в Польщі система середньої і вищої освіти представлена багатьма державними і приватними закладами. І одразу відзначимо, що форма власності ВНЗ або технікуму ніяк не впливає на якість освіти і престижність диплому!

Коротко про вимоги на вступ

Звісно далеко не всі студенти з України можуть мати право на вступ до польського навчального закладу. Як ви можете вже знати з публікацій на нашому сайті, в профілях в Instagram і Facebook, кожний учень, який хоче навчатися в Польщі, має відповідати певним вимогам. У кожного навчального закладу вони можуть бути своїми але є й загальні. Більш детально з такою інформацією ви можете ознайомитися в нашій публікації.

Багато навчальних закладів мають власні курси польської мови, що значно полегшує процес навчання. При цьому студенти мають змогу навчатися і на англійській мові за бажанням. Звісно, що для цього необхідно добре її знати. 

При навчанні на польській мові теж потрібно довести рівень її знання. Для цього при вступі потрібно надати відповідний сертифікат. Між іншим нагадуємо вам, що ГО “Atomy” відкриває набір всіх бажаючих на програму вивчення польської мови! Навчання проводяться як офлайн, так і онлайн. За всіма деталями звертайтеся за телефонами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається БЕЗКОШТОВНО!

Які бувають стипендії і гранти в Польщі та чим відрізняються

Середня вартість навчання в польських навчальних закладах приблизно така ж як і в Україні. Проте якість навчання часто вища, а диплом випускники отримують європейського зразку.

Для українських студентів доступні такі програми стипендій:

  1. стипендії польського уряду для молодих науковців або ж програма “Стипендії Уряду Республіки Польща для молодих учених”. Приймати участь в ній можуть молоді дослідники-гуманітарії з різних країн. Щороку близько 70-ти стипендіатів протягом 9-ти місяців стажуються в кращих навчальних закладах Польщі, підвищуючи свою кваліфікацію. 
  2. Європейський колегіум польських і українських університетів у Любліні. Він був заснований польськими і українськими університетами – Марії Кюрі-Склодовської, Люблінським католицьким університетом Івана Павла ІІ, Київським національним університетом ім. Т. Шевченка, Львівським національним університетом ім. Франка та Національним університетом “Києво-Могилянська Академія”.
  3. Стипендіальна програма Вишеградської четвірки або міжнародний фонд Вишеградських держав, що пропонує стипендії на навчання у Чехії, Угорщині, Польщі та Словаччині. Доступна вона і для учнів з України, але лише для тих, хто вже має ступінь магістра або доктора. 
  4. Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда. Головна мета – поширення польського досвіду у сфері системної трансформації. 
  5. Програма “Study Tours to Poland”. Створена у рамках Програми RITA 2004 року і спрямована на професіоналів та студентів віком від 18 до 21 року і ті, які в науковій і громадській діяльності. 
  6. Стипендія для молодих митців і перекладачів “GAUDE POLONIA” – призначена для молодих митців і перекладачів польської літератури з країн Центрально-Східної Європи.
  7. Польський проєкт “TERAZ WROCLAW” вже кілька років поспіль допомагає молоді зі Східної Європи стати студентами найкращих вищих навчальних закладів Нижньої Силезії. 

Як ви бачите стипендіальних програм в Польщі досить багато! Але ви мабуть здивовані тим, що тут ні слова нема про гранти. Тому для кращого розуміння давайте все ж таки розберемося,чим стипендії відрізняються від грантів.

Різниця дуже проста і пояснювати її довго просто нема сенсу. Вона полягає в тому, що стипендію призначають тим, хто досяг певних успіхів у навчанні і т.д. Вона не покриває витрати на навчання. І ні в якому разі не варто плутати стипендії зі стипендіальними програмами. 

Що ж таке гранти? Їх видають на конкурсній основі. Гранти можуть покривати або частину оплати за навчання, або повністю. Також, можуть бути у вигляді одноразової виплати. Розмір гранта, як правило, є таким, щоб повністю покрити витрати на навчання у ВНЗ.

Якщо вас цікавить ця тема, ви можете надіслати нам запит на електронну пошту з проханням роз’яснити всі деталі atomy.ekpi@gmail.com. Або ж просто заповніть контактну форму нижче з відповідним запитом:

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *