fbpx

Спеціальності в Польщі: чи потрібні нам перукарі?

My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Здається, що професія перукаря може бути непотрібною — адже можна функціонувати з довгим і безволосим волоссям. Однак, попри це, черги до кращих перукарень постійно стають довшими, а іноді на звичайну стрижку доводиться записуватися за місяць.

Багато жінок навіть кажуть, що візит до перукаря для них – це синонім відпочинку, заслужена винагорода після важкого періоду на роботі. Це означає, що ми не йдемо до перукаря, щоб просто підстригти кінчики або прикрити коріння. Багатьом з нас просто подобається момент, коли хтось інший піклується про наше волосся і доглядає за ними з належною турботою.

Отже, чим повинен виділятися хороший перукар? Які навички та види діяльності складають цю професію? І головне: чи кожен із нас може стати перукарем?

Так, сьогодні говоримо про спеціальність перукаря!

Атрибути перукаря – ножиці та гребінець

Професію перукаря часто недооцінюють, тому що багато хто з нас вважає, що підстригти або зробити мелірування не може бути нічого складного. Насправді зовсім навпаки. Щоб добре зрозуміти, наскільки потрібні спеціалісти-перукарі, необхідно розглянути, які завдання вони виконують.

Професійний перукар ретельно подбає про наше волосся. Це означає, що він із самого початку підбере правильну косметику: маску чи кондиціонер, залежно від того, що саме їм потрібно.

Звичайно, він все одно повинен робити те, про що ми його просимо, але завдання перукаря також полягає в тому, щоб порадити нам, в якій зачісці ми будемо виглядати найкраще. Якщо він з досвіду знає, що, наприклад, зачіска, про яку ми мріяли, візуально округлить обличчя, він повинен запропонувати іншу позу, яка буде відповідати формі нашого обличчя.

Тому слід пам’ятати, що перукар, окрім ручних навичок, повинен мати певну художню інтуїцію та уяву. Завдяки цьому він зможе порадити клієнту найкраще для нього рішення.

Що робити, якщо вам не подобається ваша зачіска?

Професія перукаря часом може бути дуже напруженою. Є клієнти, які приходять в салон з певним баченням, а виходять з зовсім іншою зачіскою. Не дивно, що тоді вони можуть бути дуже незадоволені — вони в кінцевому підсумку платять за послугу, яка була виконана не згідно з їхніми бажаннями.

Тому перукар повинен пам’ятати про повагу до волі та думки клієнта, перш за все. Він, звичайно, може порадити щось, що, на його думку, було б більш доцільним для людини, але ніколи не повинен здійснювати власне бачення без дозволу.

Крім того, перукар повинен бути готовий до того, що іноді все йде зовсім не так. Волосся можуть не піддаватися різним термічним обробкам, або електризуватися в певний день, або бути укладеними в іншому напрямку. У таких ситуаціях перукар повинен швидко відреагувати та знайти оптимальне рішення.

Чи кожен може стати перукарем?

Професія перукаря вимагає певних схильностей. Слід пам’ятати, що це передбачає багатогодинну роботу стоячи, тому люди з проблемами спини або надмірною вагою можуть не впоратися з цим.

Від перукаря також вимагається висока доступність. Клієнти часто влаштовують вихідні дні, тобто коли організовуються більші заходи. Іноді вони також бажають, щоб перукар прийшов до них додому, тому будьте готові й до такої можливості.

Що ще має бути у хорошого перукаря? Терпіння до клієнтів і доброзичливе ставлення. Під час тривалих візитів клієнти люблять поговорити, розпитати про різні хитрощі та способи догляду за волоссям. Важливо не виявляти нетерпіння, коли питання лунає вп’яте за день. Також важливо реагувати на потреби клієнтів, тобто виправляти навіть найменші недоліки зачіски до досягнення бажаного ефекту.

Також перукар повинен пам’ятати, що своїм зовнішнім виглядом він частково демонструє свою майстерність. Ніхто не буде з довірою дивитися на неохайно одягненого працівника, а перед усім боятиметься довірити свою зачіску тому, кому байдужа власна зачіска.

Професія перукаря досить вимоглива, але, безумовно, приносить масу задоволення. Добре мати певне художньо-естетичне чуття, а також ручну майстерність, але варто пам’ятати, що всьому іншому треба вчитися. Як і в багатьох інших професіях, фізичні вправи та багаторічний досвід тут також відіграють величезну роль.

Підсумок

Здобути освіту перукаря можна в багатьох навчальних закладах Польщі. В яких саме? Звертайтеся до менеджерів команди Atomy, щоб отримати консультацію з цього питання. Для цього телефонуйте на ці номери – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.Також ви можете написати до нас на пошту – atomy.ekpi@gmail.com.

[hubspot type=”form” portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *