Звісно, в нас українців в після різдвяні та перед новорічні свята одне бажання на всіх. Ми хочемо перемоги! Хочемо настання миру та світлого майбутнього для наших дітей. Однак ми знаємо, що тільки власними зусиллями можемо реалізувати ці мрії та цілі. Ми з вами є тією рушійною силою, яка здатна здолати ворожу орду. І ми обов’язково здолаємо!
Але поки хочеться трохи поговорити про планування майбутнього. І сьогодні поговоримо про те, що потрібно встигнути зробити до Нового Року.
10 речей, які треба встигнути зробити до Нового Року
Для багатьох з нас новий рік це свого роду відправна точка до нових вершин. Тому щоб почати новий етап у своєму житті, потрібно правильно до нього підготуватися. Зібрали для вас передноворічний чеклист.
Завершіть справи, які для вас важливі. Розплануйте свою роботу так, щоб встигнути до кінця року завершити всі важливі справи, підтягнути “хвости” та насолодитися почуттям виконаного обов’язку напередодні свят.
Підбийте підсумки року. Кінець року — час для рефлексії. Подумайте що вдалося зробити, а що не склалося; якими змінами ви задоволені, а якими ні.
Складіть план на 2024 рік, загадайте бажання. Подумайте, що ви хочете зробити наступного року, чого досягти, ким стати. Намітьте цілі, яких хочете досягти. Продумайте, чого ви очікуєте від наступного року. Запишіть список бажань.
Зробіть генеральне прибирання. Наведіть чистоту вдома, викиньте зайве зі своєї шафи, голови та життя. Розберіться з боргами та обіцянками. Якщо щось позичали — поверніть. Якщо щось обіцяли — обов’язково зробіть. Не беріть зайвий тягар в новий рік.
Відпустіть образи та скажіть те, що давно хотіли сказати. Входити в новий рік із важким серцем не варто. Подумки пробачте всім кривдникам. Зателефонуйте людині, з якою через якісь образи ви давно не спілкуєтеся. Скажіть важливі слова близьким.
Попрощайтеся з негативними думками. Негативні думки, почуття та емоції краще залишити у році, що минає. І там же — страхи та тривоги. Якщо для цього треба звернутися до психолога, зробіть це.
Подякуйте. Напишіть лист вдячності. Згадайте, що хорошого було у вас у цьому році, як би важко це не було. Подякуйте всім, хто допомагав вам і був поряд.
Провідайте батьків, родичів. Обов’язково відвідайте близьких родичів, батьків, які завжди чекають на вас. Вони радітимуть невеликому подарунку або просто вашому приїзду та увазі.
Зробіть добру справу. Пожертвуйте нехай навіть символічну суму на лікування хворій людині, привезіть пакет з продуктами старенькій сусідці, привезіть корм в притулок для тварин тощо.
До речі, про бажання. Ми часто відмічаємо, що наші плани чи бажання, які ми загадували у новорічну ніч, не здійснюються. Чому так та що потрібно зробити, щоб бажання здійснювалися? Поговоримо про це далі.
Як досягати цілей, поставлених 31 грудня?
Щороку загадуєте нові цілі — і вже до лютого успішно забуваєте про половину задуманого. Знайомо? Ви не одні: за даними досліджень, 92% людей не досягають цілей, поставлених на Новий рік. Як же зламати цю систему і реалізовувати задумане?
Починайте прямо зараз. Не чекайте чарівного бою курантів та 1 січня, беріться за реалізацію бажаного одразу. Постійне відтягування старту є формою прокрастинації.
Тримайте плани при собі. Можливо, комусь публічне оголошення своїх цілей допомагає залишатися в тонусі, але таких людей меншість. Іноді це гірше, що ви могли б зробити, тому що сформульовані цілі вже дають якусь нагороду і почуття завершеності. Згодом задумане забувається, а всі ті, хто цікавився вашими планами змін, все ж таки не контролюють регулярно прогрес їх реалізації.
Накопичуйте успіх. Якщо ви дійсно хочете досягти бажаного — відсортуйте цілі від простих до складних або почніть з тих, які можна масштабувати до комплексного рівня. Збираючи галочки «виконано», ви підвищуєте свою мотивацію і збільшуєте шанси пройти далі. Якщо новорічний план зрештою виявиться надто простим, немає нічого поганого в тому, щоб у лютому проапгрейдити список.
Проведіть ревізію списку бажань. Дослідження доводять, що досягнення тих цілей, які людина дійсно вибрала свідомо, буде простішим та успішним. А ось плани, мотивовані ззовні, пов’язані зі стресом та реалізуються з меншою ймовірністю. Складіть список бажань та проаналізуйте його. Чи справді всі плани — ваші, чи це «підхоплена» чужа мрія — у знайомих, колег чи знаменитостей? Позбудьтеся всього «чужого».
Плануйте з позитивними формулюваннями. Дослідження показали, що більше шансів досягти успіху у тих, хто хоче в новому році не «перестати їсти непотріб», а «почати поважати свій організм та правильно харчуватися». Ставте цілі у позитивному формулюванні, а не з позиції уникнення.
Що ж друзі, ми бажаємо вам зустріти Новий Рік у мирі та тиші. Щоб найгучнішим цієї ночі були веселі пісні та сміх близьких людей. Віримо, що в цьому році ми станемо ще ближче до перемоги, а може зберемося із зусиллями та виженемо ворога із нашої землі вже в 2024-му та почнемо відбудовувати нашу країну ще кращою та красивішою!
Команда ГО “ATOMY” бажає вам миру, сил та міцного здоров’я!
Завжди будемо на зв’язку!