fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Всі студенти першокурсники на початку навчального року наївно думають, що навчання в польському ВНЗ — це справа проста й не вимагає від них особливих зусиль. Але на практиці виявляється, що навчальний процес потребує вміння самоорганізуватися та певної самодисципліни. В іншому випадку досягти бажаного результату не вийде!

Тому всіх, хто вдало вступив до польського вишу та хто має на меті здобути диплом спеціаліста, потрібно в першу чергу не прогулювати лекції в університеті, а також постійно відвідувати практичні заняття та виконувати всі завдання, які задають вчителі.

Під час лекцій старайтеся запам’ятати якомога більше, щоб потім, під час виконання домашки, не довелося згадувати потрібну інформацію, перечитувати підручники. І онлайн навчання в цьому випадку є суттєвим мінусом, бо інколи складно запам’ятати потрібну інформацію без фізичного контакту. Але зауважимо, що викладачі під час лекцій дають своїм студентам весь матеріал, який знадобиться їм під час виконання завдань. А найголовніше — цей же матеріал стане учням у пригоді під час складання іспитів.

Як бути, якщо у вас не виходить опанувати певний матеріал? Не соромитись та звертатися до вчителя за допомогою. Викладачі відзначають тих, хто проявляє максимум активності. Навіть коли студенту важко щось зрозуміти по темі, але він перепитав — це вже плюс! Крім того, це може суттєво допомогти вам під час складання іспитів. Адже мозок людини влаштований так, що для опанування нової інформації йому потрібен певний час. Тому ніколи не відкладайте те, що вам є незрозумілим, а краще одразу перепитайте, запишіться на додаткові заняття тощо. Викладачі в польських ВНЗ завжди раді допомогти допитливим учням.

Самодисципліна корисна не тільки для навчання, а й в інших сферах життя! Адже саме зібраність допомагає підвищити рівень продуктивності як під час навчального процесу, так і під час роботи тощо. Вчителі відзначають, що студенти, які мають високий рівень самодисципліни, засвоюють знання набагато краще, а завдання виконують більш якісно та швидко. Звісно, це впливає на кінцевий результат дуже позитивно.

Існує кілька способів, які допомагають підвищити рівень самодисципліни. Наприклад, техніка “pomodoro”, яка полягає в тому, щоб розділити свій робочий день на декілька етапів. Протягом 20-25 хвилин ви навчаєтесь, повністю зосереджуючись на праці, а тоді близько 5-10 хвилин відпочиваєте. Пам’ятайте, що ефективне управління часом — це можливість отримати кращі результати у навчанні.

Які ще є техніки, які допоможуть вам покращити власний рівень самодисципліни, ви можете просто загуглити. Ми тільки додамо, що не варто “зубрити” навчальний матеріал. Щоб отримати гарні результати — ви повинні зрозуміти матеріал. Якщо ви просто вивчите його напам’ять це не дасть потрібного ефекту. Під час лекцій обов’язково робіть нотатки, перечитуйте нові розділи по темі, переказуйте те, що вивчили, друзям. Якщо переказувати вам легко, ви це робите своїми словами не напружуючись, щоб пригадати щось, тоді можете бути спокійні — ви вивчили та зрозуміли навчальний матеріал!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *