fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Сілезія – один із головних економічних центрів Польщі. Тут розвинена гірничодобувна промисловість та металургія. Тут виготовляється значна частина ВВП Польщі. Тут завжди є потреба у кваліфікованих інженерних кадрах. Університет Сілезька Політехніка в Глівіце є одним з найкращих технічних ВНЗ усієї країни, який готує кваліфіковані кадри для промисловості не лише Польщі, а й багатьох інших країн.

Історія створення Сілезької Політехніки

Після завоювання Польщі незалежності у 20-му столітті постало питання про підготовку інженерних кадрів для розвитку польської промисловості. Особливо гостро це питання стосувалося Сілезії. Вже у 20-ті роки у польському парламенті просувалася ідея про вищий інженерний навчальний заклад у цьому регіоні. У 1931 році в Катовіце було відкрито Сілезьку науково-технічну установу в Катовицях.

Варто зауважити, що Глівіце на той час перебувало в Німеччині, і називалося Гляйвіцем. Після війни, влада ПНР продовжила роботу зі створення технічного ВНЗ у Сілезії. Вже 1945 року, в Катовіце, з’явився Сілезький технічний університет, у якому було 4 факультети:

 • машинобудівний;
 • інженерно-будівельний;
 • електричний;
 • металургійний. 

Зараз факультетів набагато більше – 12, а спеціальностей 50! 

Університет пропонує абітурієнтам вищу освіту та дослідницькі можливості за програмами навчання бакалаврату, магістратури та докторантури, а також аспірантури.

Повний перелік факультетів наступний:

 1. Образотворче мистецтво та музика.
 2. Філологія.
 3. Комп’ютерні науки та матеріалознавство.
 4. Математика, фізика та хімія.
 5. Наука про Землю.
 6. Соціальні науки.
 7. Педагогіка та психологія.
 8. Юриспруденція та адміністрування.
 9. Радіо та телебачення.
 10. Теології.
 11. Біологія та охорона навколишнього середовища.
 12. Етнологія та наука про освіту.

Викладацький склад був сформований на основі спеціалістів із Кракова, багато з яких були фахівцями Львівської Політехніки, які були змушені покинути Львів у ході фактичного обміну населенням між новою Польщею та СРСР.

Тим часом втративши Східні Креси, Польща придбала території на заході. Німецький Гляйвіц, найкрасивіше місто Верхньої Сілезії, став польським Глівіце. Саме туди було вирішено перенести Сілезький технічний університет. 

Плани та програма навчання у Сілезькому технологічному університеті були розроблені за прикладом Львівської політехніки. Саме Львівська професура забезпечила найвищий рівень викладання в Університеті. Пізніше, за допомогою колег із Ґданська та Варшави вдалося ще більше посилити позиції університету.

Переваги навчального закладу

SUT – це будинок для динамічного співтовариства майже 1800 найкращих та найяскравіших умів. Тут залучають вчених, чиї пристрасть та геніальність штовхають їх стати лідерами у своїй галузі. 

Чудовий викладацький склад є одним із найсильніших активів університету Силенезії. На церемонії відкриття першого навчального року були присутні лише 3000 студентів та 200 викладачів. Вона була проведена понад 70 років тому. 

На сьогоднішній день в університеті навчається близько 23 000 студентів, працює 1800 вчених та проводяться дослідження по майже 50 областям, що охоплюють весь спектр інженерних дисциплін.

В університеті можуть навчатись студенти з інших країн. Ті з них, хто має карту Поляка, можуть претендувати на безкоштовне навчання. Це стосується і тих, хто має дозвіл на довготривале проживання в Польщі або сертифікат, який підтверджує знання польської мови на рівні С1. В будь-якому випадку вступ в університеті буде проводитись на загально конкурсній основі разом з громадянами Польщі.

Нагадуємо вам, що ГО “Atomy” продовжують набір в групи по вивченню іноземних мов. в даному випадку ми запрошуємо майбутніх студентів, які планують навчатися в Польщі, долучитися до програми по вивченню польської мови.

Важливо відзначити, що для студентів в університеті працює Офіс студентської кар’єри, де надають допомогу з працевлаштування студентів та випускників Сілезької Політехніки. 

Також у ВНЗ діє спеціальна Менторська програма. Вона націлена на те, щоб допомагати найкращим студентам в реалізації їхніх науково-дослідних проєктів. 

Ще в Сілезькому університеті є:

 1. Центр студентської культури “Mrowisko”. Це один з найбільших в Польщі культурних студентських клубів, в якому часто проходять спекталі, концерти, тощоі. 
 2. Спортивний клуб AZS, де студенти можуть обрати одну з 28-ми секцій. Заняття проходять в 2 спортивних залах, льодовій арені, тенісних кортах, в кампусі Сілезької Політехніки.
 3. Академічна поліклініка, яка надає доступ студентам до вузькопрофільних лікарів. 

І це лише малий перелік всіх переваг Сілезького університету! Проте вже й цього досить, щоб зрозуміти, що цей ВНЗ є дуже перспективним для майбутнього українських студентів.

Підсумок

Освіта у Сілезький Політехніці – це можливість отримати перспективну спеціальність і подальшу роботу не тільки в Польщі, а й в країнах Європейського Союзу.Нагадуємо вам, що допоможемо всім бажаючим обрати підходящий навчальний заклад в Польщі і оформити документи на вступ, виїзд за кордон. Якщо ви якраз замислились над тим, щоб відправити свою дитину на навчання в Польщу, то зв’яжіться з нашими менеджерами – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається БЕЗКОШТОВНО! Також ви також можете написати нам листа на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. І ми обов’язково з вами зв’яжемося! Або ж заповнити форму під цим записом.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *