fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Клодзька школа підприємництва, яка ще відома, як Червона школа – одна з найбільших середніх шкіл у Клодзкому повіті в Польщі, в якій навчається майже 1290 учнів. 

Шкільна база складається з:

  1. Головного корпусу, який було зведено на рубежі ХІХ-ХХ століть як військові казарми. Потім вони були пристосовані для потреб школи у міжвоєнний період. Це чотириповерхова будівля з двома крилами, які симетрично відходять від скромного авангардного корпусу посередині. Їй притаманна строгість і характерна червона цегла, від чого й походить загальна назва школи – Червона школа. Тут також знаходиться бібліотека з 26 тис. книгозбірня, шкільна їдальня, кімната відпочинку та шкільний бар. У його лівому крилі розташований жіночий гуртожиток на 56 місць.
  2. Великої гімназії, яка була заснована у 2002 році після реконструкції одного з корпусів, де раніше розміщувалися майстерні.
  3. Шкільних майстерень, які розташовані на в’їзді до KSP та на Młynówka.

В навчальному закладі проводять багато цікавих проєктів. От до прикладу проєкт “Детективи минулого”. Мова йде про неформальну групу молодих людей, яка діє при Школі підприємництва Клодзко, під керівництвом викладача історії та краєзнавця Марека Круліковського, протягом 10 років виявляє та каталогізує збережені історичні пам’ятки в селах Клодзко. 

Також в школі проводять проєкт, що має назву “Дій локально”. Мова йде про програму Польсько-Американської Фундації Свободи, яка реалізується Академією Розвитку Філантропії в Польщі та Фундацією “Разом Можемо Більше” в дитячому будинку в Клодзко. У 2018 році було реалізовано 6 проєктів, з них два – викладачами та студентами Школи підприємництва Клодзко.

Про напрямки навчання

Зважаючи на рівень активності Школи, кількість реалізованих проєктів, можна зробити висновок, що навчатись тут буде цікаво, а тому розгляньмо більш детально, які напрями навчання можуть обрати майбутні студенти:

  • економіст;
  • ІТ-технік;
  • автотехнік;
  • програміст.

Якщо розглянути більш детально, то професія техніка-економіста – це професія з великими традиціями. Це пов’язано з виконанням офісної роботи в організаційних підрозділах, розташованих у різних галузях промисловості, страхових установах, органах місцевого самоврядування, державних адміністраціях, бухгалтеріях, банках та публічно-правових установах. 

Випускникам шкіл за фахом технік-економіст найчастіше доручають роботу, пов’язану з управлінням матеріальними цінностями, веденням секретаріату, бухгалтерією та розрахунками, а також з питань кадрової роботи та нарахування заробітної плати в організаційних підрозділах: фінансово-бухгалтерська служба, кадрова служба та нарахування заробітної плати, маркетинг, реклама, підбір співробітників, продаж. 

У рамках доручених завдань вони можуть виконувати професійну діяльність, включаючи планування, аналітичну та звітну роботу, пов’язану з веденням кількісних та цінних записів, виставленням рахунків-фактур, веденням податкового обліку, обчисленням податків, обчисленням заробітної плати та підготовкою платіжних відомостей, проведенням розрахунків з підрядниками та установами, в тому числі й коштом податків. 

При виконанні професійних завдань необхідне використання оргтехніки, ефективне використання ресурсів мережі Інтернет, використання іноземної професійної мови та використання спеціалізованого комп’ютерного програмного забезпечення.

Професія ІТ-техніка спрямовна насамперед на підтримку ПК, використовуючи готові пакети прикладних і службових програм. Такий спеціаліст також розробляє та створює бази даних та їхнє прикладне програмне забезпечення. Адмініструє бази даних та системи обробки інформації. Вибирає конфігурацію апаратного та програмного забезпечення комп’ютера. Він підтримує локальні комп’ютерні мережі та контролює їх роботу.

Технік автотранспорту — це професія, пов’язана з експлуатацією сучасного автотранспорту. Студенти, які навчаються за цим напрямком, стають фахівцями в галузі моторизації, ремонту та експлуатації автотранспорту, а також діагностики автомобілів.

Після закінчення навчання є можливість легкого та швидкого працевлаштування на СТО, заводах з виробництва та ремонту автотранспорту, СТО, автосалонах, автотранспортних компаніях.

Програмування — це дуже цікава діяльність, яка дозволяє розв’язувати проблеми у творчий спосіб, серед іншого створювати настільні, веб- та мобільні додатки, програмувати роботів, писати 3D-ігри та робити багато інноваційних речей у світі сучасних технологій.

На сьогодні програміст є однією з найбільш високооплачуваних і популярних професій на ринку праці.

Програміст — це людина, яка створює коди для багатьох різних типів програм із різних галузей техніки та інформатики. Прикладні програми, розробка ігор, вебсайти та інтернет-додатки, скрипти, програмування мікроконтролерів, контролери PLC, мобільні додатки. 

Ця професія дає широкий спектр можливостей для розваг і роботи. Знання різних мов програмування на просунутому рівні дає вам широкі можливості для отримання високооплачуваної роботи та розвитку своїх захоплень. Розробка програмного забезпечення є одним зі стовпів інноваційної економіки. Якщо ви цікавитеся кодуванням, у цій сфері ви маєте можливість вивчити нові технології та вибрати власний шлях розвитку. У класі з цим профілем ви познайомитеся з іншими людьми, які цікавляться кодуванням та інформатикою. 

Програмування може бути чудовою розвагою та захопленням, яке часто перетворюється на значні заробітки та цікаві пропозиції роботи. Програміст на цей час є однією з найбільш популярних та найбільш високооплачуваних професій на ринку праці.

Підсумок

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

[hubspot type=”form” portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *