fbpx

Заклад був створений у 2013 році на базі Технічного училища MCKK у Любіні та Промислового училища першого ступеня MCKK – колишнє Основне професійне училище, як державна школа для молоді, якою керує Навчальний центр Copper Copper. Навчання в школі є безкоштовним, як і в інших державних школах, що знаходяться в веденні місцевих органів влади. Шкільний комплекс, як і всі державні школи, підлягає педагогічному нагляду з боку Педагогічної ради.

У навчальному процесі, реалізуючи базову навчальну програму, ми робимо великий акцент на практичній підготовці, яка відповідає потребам роботодавців окремих галузей. Крім того, під час навчання учні старших класів безкоштовно проходять спеціалізовану професійну підготовку, яка за умови успішного складання іспиту дає їм додаткову кваліфікацію, а отже, кращий старт на ринку праці.

Великою перевагою є база практичного навчання, т. зв Полігон MCKK, який знаходиться в районі шахти «Болеслав» Шахта Любінь. На Полігоні є:

  • парк гірничої техніки,
  • симуляція гірничого забою для навчання тому, як закріплювати та бурити за допомогою самохідних бурових та анкерних машин,
  • два імітаційних обличчя для навчання завантаженню за допомогою самохідних кар’єрних навантажувачів,
  • розвантаження відвалу виїмки самохідними вантажними автомобілями,
  • схема розміщення доріг і перехресть у формі підземних виробок (зона маневрування, позначена згідно з правилами, встановленими Правилами руху гірничих машин,
  • стенд для демонстраційного гасіння пожежі гірничої машини зі стаціонарною установкою пожежогасіння,
  • пункти обслуговування та обслуговування обладнання та машин.

У школі панує дружня та сімейна атмосфера, але це також атмосфера навчання. Тут дбають про серйозне ставлення до шкільних обов’язків — як учнів, так і вчителів. З огляду на її розміри (у школі буде не більше 200 учнів), усі знають один одного, ніхто не залишається анонімним. 

Вчителі привітні, але вимогливі. З прихильністю та розумінням вони допомагають розв’язати проблеми, про які повідомляють студенти. Взаємна повага та повага до правил, яких тут дотримуються щодня, надзвичайно важливі в Школі. 

Зауважимо, що школа без дзвоників, тому що тут навчають учнів пунктуальності та організації часу на перервах. Сад із лавками навколо школи дозволяє проводити перерви в приємній атмосфері, а на охочих чекають столи для тенісу та настільного футболу.

Про технікум

Якщо ви є випускником початкових класів, то ви можете продовжити навчання у безкоштовному державному технікумі для молоді, де окрім обов’язкових теоретичних предметів, які виконуються відповідно до шкільної програми та основного навчального плану професійно-технічної освіти, проводяться цікаві практичні заняття, в тому числі учнівська практика.

Студенти здобувають знання, серед іншого, із загальноосвітніх предметів, готуючись до зрілого іспиту, та з професійних предметів, з сильним акцентом на практичних заняттях, під час яких молодь набуває практичних навичок. 

У навчальний процес, крім професійно-технічних предметів (теоретичних і практичних) та професійної практики, що випливають з вимог навчання окремих професій, включаються заняття, які надають випускникам Любінського технікуму МЦКК додаткові права та кваліфікації:

  • за професією гірничий технік, курс «Машиніст самохідних машин: ковшових навантажувачів, машин для вибухових робіт, машин для лущення, машин з рухомими платформами при експлуатації підземних гірничих цехів,
  • за професією технік-електрик, курс підготовки до іспиту на отримання ліцензії на право експлуатації енергетичних установок, мереж і пристроїв І групи (E1/D1) – після складання іспиту випускник отримує кваліфікаційний сертифікат SEP.

Під час навчання студенти також проходять практику, яка здійснюється у співпраці з роботодавцями регіону. Надзвичайно важливим елементом дидактичного процесу є професійно-кваліфікаційні іспити, що проводяться відповідно до вимог базового навчального плану з обраної професії, складання яких з позитивним результатом є обов’язковою умовою для отримання професійного звання.

Гірничий технік

Технік з підземного видобутку корисних копалин, крім кам’яного вугілля (гірничий технік) планує, контролює або веде виробничі процеси та готує технічну та експлуатаційну документацію на гірничих комбінатах, що спеціалізуються на під’їзних, підготовчих та експлуатаційних роботах при видобутку руди та солі. Він здійснює нагляд за дотриманням принципів геологічного та гірничого законодавства, гігієни та безпеки праці, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Основою навчання за цією професією є отримання відповідної професійної кваліфікації. Тому, як професія з подвійною кваліфікацією, вона вимагає складання державного іспиту спочатку за кваліфікацією GIW.04 Підземна розробка корисних копалин, крім кам’яного вугілля, а потім за кваліфікацією GIW.10. Організація та ведення підземної розробки корисних копалин, крім кам’яного вугілля.

У навчальний процес також входять заняття з експлуатації гірничих машин і пристроїв, закінчення яких дає випускнику Любінського технікуму МЦКК базу для отримання кваліфікації оператора самохідних машин: ковшових навантажувачів, машин. для вибухових робіт, машини для обдирки, машини з рухомими платформами при експлуатації підземних шахт.

Випускники цього напряму навчання, залежно від спеціалізації, можуть працювати на: гірничих комбінатах, що спеціалізуються на під’їзних і підготовчих роботах, рудних і соляних шахтах, конструкторських бюро або науково-дослідних установах.

Електротехнік

Технік-електрик здійснює монтаж електричних мереж і електроприладів і контроль за їх роботою. Його завдання залежать від займаної посади.

Електромонтер-ремонтник електричних мереж займається прокладкою та підключенням кабелів та електроприладів (наприклад, електроосвітлювальних приладів, електротермічних пристроїв, електроприводів, електроустановок і силових установок до 1 кВ тощо), а також подальшим наглядом і можливий ремонт.

Наступна посада – технік-електрик з контролю та обслуговування електроустановок робочих станцій. Особа, яка виконує ці завдання, є співробітником виробничої компанії та стежить за роботою спеціалізованого електрообладнання. Робота на цій посаді вимагає спеціального навчання експлуатації та ремонту даного пристрою, яке зазвичай проводить сам виробник пристрою.

Електромонтер-електрик вимірювань і електрозахисту займається наглядом за роботою силових пристроїв і керуванням (у тому числі вимірювальними) реле захисту цих пристроїв. Особа, зайнята на посаді електрика аварійної служби електроенергетики, втручається в разі несправності електрики та має завдання усунути повідомлені несправності.

Описана професія виконується скрізь, де задіяна електроенергія (житлові будинки, службові будівлі, промислові об’єкти, відкриті майданчики).

Основою навчання за даною професією є перш за все отримання кваліфікації за професією електрик. Тому, як двокваліфікаційна професія, вона потребує державного іспиту спочатку за кваліфікацією ELE.02 «Монтаж, налагодження та обслуговування електроустановок, машин і пристроїв», а потім за кваліфікацією ELE.05 «Експлуатація електричних машин, апаратів і установки.

Підсумуємо

В технікумі дбають про те, щоб молодь, яка навчається в школі, мала доступ до найякісніших навчальних закладів. Тут надають всі інструменти, щоб зробити навчання в Шкільному комплексі MCKK не тільки ефективним, але й викликати в учнів постійну цікавість до світу та бажання відкривати та ставити питання.

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *