fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

*Інформація надана з метою ознайомлення відвідвачів сайту

Картою Поляка називають спеціальний документ, який фактично є підтвердженням польського походження людини. При цьому це не значить, що її власник автоматично отримує громадянство Польської Республіки. Він може подати на громадянство та наявність Карти не порівнюється із громадянством. 

Проте є один незаперечний факт – ті, хто має Карту поляка, можуть вчитися і працювати в Польщі на рівні з громадянами Республіки. А тому робимо висновок, що студент із Картою Поляка може вчитися в державних навчальних закладах Польщі безкоштовно!

Переваги Карти Поляка

Переваги, які дає Карта Поляка, дуже суттєві:

  • студенти з таким документом можуть навчатися у ВНЗ Польщі польською мовою;
  • можливість оформити Національну польську Візу категорії “D”, а також студентської візи, терміном на 1 рік абсолютно безкоштовно;
  • документ дає повне право на отримання стипендії і фінансової допомоги студентам.

І це далеко не всі переваги. На підставі документу можна отримати Карту побиту, а також власники мають право на безоплатне медичне обслуговування. Звісно, що з Картою Поляка можна офіційно влаштуватись на роботу, вести підприємницьку діяльність, їздити залізницею зі знижкою і навіть безкоштовно відвідувати державні музеї

Хто може отримати Карту Поляка

Карту Поляка не може отримати будь-хто, у кого в сім’ї є корінні поляки. Іншими словами, це документ, який фактично доводить польське походження людини. А вже завдяки йому можна претендувати на отримання Карти побиту та польського громадянства. 

Тож, якщо ви родом з будь-якої країни, ви можете отримати Карту Поляка за умови що у вас в роду були поляки. Це може бути хтось із батьків або дідусь чи бабуся. Навіть прабабуся чи прадідусь, які є або були поляками чи мали громадянство Польщі, – це теж шанс отримати Карту Поляка.

І звідси витікає наступне питання – як довести польське походження? Тут варіант лише один – знайти і надати відповідні документи. В документах має бути чітко прописано, що ваш ближній родич має національність “поляк” або має польське громадянство.

В цілому вам можуть знадобитися такі документи, як:

  • анкета, яку заповнюють перед проходженням співбесіди, заповнена польською мовою з вклеєним фото;
  • документи, що доводять польську національність хоча б одного з батьків мами чи тата, а також бабусі чи дідуся, якщо польське коріння набагато глибше, то обох предків;
  • оригінали свідоцтва про народження польського родича;
  • оригінали свідоцтва про одруження та ін.

Якщо мова йде про неповнолітню дитину, якій ще немає 18-ти років, то в такому випадку Карту Поляка можуть надати на підставі того, що в одного з батьків є Карта Поляка. Крім того, на співбесіді з консулом обов’язкова присутність обох батьків.

Про які умови варто пам’ятати

Щоб отримати Карту Поляка мало просто надати документи. До цього необхідно ще добре володіти польською мовою, як рідною. Адже співбесіда з консулом проводиться виключно на польській. Якщо ж претендент польською мовою не володіє, то йому надається можливість пройти спеціальний курс на Карту поляка.

Важливим є і знання історії і традицій Польщі. На це теж звертають увагу при проходженні співбесіди. Позитивним сигналом для співбесіди буде, якщо претендент буде добре розбиратися в католицьких святах та стравах, звичаях, тощо.

Звісно, все це не враховуючи всіх документів. які потрібно підготувати для проходження співбесіди. Якщо бажаєте дізнатись більше, то звертайтесь до менеджерів ГО “Atomy” – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно!

Ким і де видається Карта Поляка

Видає Карту Поляка польський консул за місцем проживання особи, яка зацікавлена в отриманні документ. А от саму заяву на Карту можна подати в електронному форматі або за номерами телефонів, які для кожного регіону України є свої.

Коли документ видається, то при цьому ніякі консульські збори не стягуються, іншими словами Карта видається безкоштовно. Строк її дії триває до 10 років з моменту видачі. Щоб продовжити дію документу необхідно подати відповідну заяву не пізніше, ніж за 3 місяці до закінчення терміну дійсності.

А от якщо власник Карти отримує громадянство Республіки, то сама Карта стає вже недійсною.При необхідності ви можете поставити своє питання і надіслати його нам на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. І ми обов’язково з вами зв’яжемося! Або ж просто заповніть форму під цим записом, якщо вас цікавить, які ще є можливості вчитися в польських навчальних закладах безкоштовно.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *