fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Вважається, що для перебування в Польщі потрібна тільки Віза та біометричний паспорт. На тимчасове перебування в Польщі дає право і карта сталого чи тимчасового побиту. 

Що це за документ? Які права і гарантії він дає і як його отримати? Про це ми розкажемо вам сьогодні!

Карта Побиту – що це?

Карта побиту (польською – Karta pobytu) являє собою документ, що підтверджує особу та офіційний статус, який може бути тимчасовим або постійним, свого власника.

Виглядає Карта як звичайний внутрішній паспорт будь-якого мешканця ЄС. Іншими словами – це звичайна пластикова карта з вашим фото і біометричними даними:

 • відбитки пальців;
 • зріст і колір очей;
 • імена батьків.

Крім цих даних, карта ще містить адресу прописки в Польщі і номер PESEL або NIP, тобто це код платника податків.

Важливим фактом є те. що Карта побиту одночасно виконує функцію візи. Власнику такого документу достатньо при перетині кордону показати дійсний закордонний паспорт і картку.

Які бувають види

Карта Побиту може бути двох видів:

 • тимчасового побиту;
 • сталого побиту.

В першому випадку мова йде про документ, який видають на визначений термін. дуже часто таку Карту можуть продовжити на наступний визначений строк.

В другому випадку мова йде про документ, який дозволяє власнику постійно проживати в Польщі. Таку Карту дають лише після того, як вже була видана карта тимчасового побиту.

Загалом, щоб отримати карту сталого побиту, потрібно виконати декілька умов. Перша і головна умова – це постійна праця на умові про працю на необмежений час. Також карту сталого побиту видають студентам, які навчаються в технікумах чи ВНЗ. А ще такий документ можуть видати дитині, якщо її батьки вже мають такий документ або ж мають Карту Поляка

Хто може отримати карту побиту

І тут ми як раз переходимо до пункту, хто ж має право на отримання Карти Побиту. Перше, що вам потрібно зробити – це звернутися на території Польщі в регіональну адміністрацію у Відділ справ іноземців. 

Там вам нададуть всю необхідну інформацію стосовно того, які документи потрібно підготувати та де можна записатись на подачу документів.

Що ж стосується того. хто все-таки має право на отримання Карти Побиту. На цей документ можуть претендувати:

 • люди, які працюють в Польщі;
 • студенти, які навчаються в навчальних закладах Польщі;
 • випускники, які вже закінчили польський навчальний заклад і шукають роботу в Польщі;
 • люди, які мають в Польщі своє підприємство;
 • молоді люди, які вчаться на підготовчих курсах перед тим, як почати навчання в польських закладах освіти;
 • ті, хто проводять наукові дослідження в Польщі.

І також на Карту Побиту можуть подаватись ті, в кого член родини є громадянином Польщі або ж має Карту Поляка.

Зауважимо, що на Карту Побиту можуть подаватись і діти. Точніше їх документи можуть подавати батьки, які самі перебувать на території Польщі на підставі  національної візи чи тієї ж Карти Побиту. Важливо пам’ятати, що дитина повинна була народитися в період дії цих документів.

Звісно цей перелік далеко не повний, та одне ясно точно – Карта Побиту є корисним документом. Особливо для студентів! Тому якщо ви бажаєте навчатись в Польщі і хочете дізнатись більше про цей документ, зверніться до менеджерів ГО “Atomy” – 📞+380674550190, 📞+380993675750 і отримайте безкоштовну консультацію. Також нам можна написати на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. І ми обов’язково з вами зв’яжемося! Або ж просто заповніть форму під цим записом, якщо вас просто цікавить навчання в Польщі і можливості, які воно дає.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *