fbpx

Польща – це країна, яка активно розвивається у всіх сферах діяльності. Вона дивує своїм колоритом, багатою історією, красивою природою тощо. Активність розвитку Польщі мотивує та надихає, а особливо, коли мова йде про сферу навчання. Наприклад, вищи навчальні заклади в цій країні бувають різні та по різному називаються:

 1. Академії.
 2. Університети.
 3. Вищи Школи.

Дивлячись на цей факт, багато абітурієнтів вагаються, який же навчальний заклад обрати? Тому ми вирішили детально розповісти вам про те, в чому полягають відмінності, що таке Вища Школа та чому не варто її боятися.

В чому все-таки різниця

Всі навчальні заклади в Польщі працюють за Болонською системою вищої освіти. Згідно з цією системою вища освіта поділяється на три ступені:

 • І ступінь – це бакалавр з терміном навчання від 3-х до 3,5 років;
 • ІІ ступінь – це магістратура із терміном навчання до 2-х років;
 • ІІІ ступінь – це доктор наук.

І тут проблема в тому, що далеко не всі навчальні заклади мають повноваження та можливості для того, щоб надавати ІІІ ступінь освіти. І саме це стало причиною того, що відбувся поділ вищих навчальних закладів в Польщі.

Загалом, і університети, і технічні університети, і политехніки, і академії є вищими навчальними закладами, які мають повноваження для того, щоб надавати освіту всіх трьох ступенів. А Вищою Школою називають виш, в якому студенти можуть стати або бакалаврами, або магістрами. Тобто студенти, які навчаються в такому закладі, теж отримують диплом про вищу освіту, але навчатися на докторантурі у Вищий Школі вони не можуть. У такого навчального закладу немає повноважень для того, щоб навчати докторів наук.

Власне в цьому і полягає головна відмінність між університетами, академіями, політехніками та Вищими Школами. Погодьтеся, простіше нікуди.

Трохи слів про якість освіти

Якщо Вища Школа не має акредитації для того, щоб навчатися студентів на Докторів Наук, то чи стає від цього гірше якість навчання, викладання та престижність закладу загалом?

Відповідь однозначна – звісно, що не впливає! В Польщі існує рейтинг вищих навчальних закладів “Perspektywy”. І в ньому кожного року інформація про університети оновлюється. І серед них останнім часом дуже багато Вищих Шкіл, а це значить, що вони користуються авторитетом серед випускників.

А власне, розгляньмо детальніше те, які Вищи Школи є кращими з кращих в Польщі:

 1. Вища Школа Логістики та Транспорту у Вроцлаві. Це приватний ВНЗ, в якому випускники мають унікальну можливість отримати диплом магістра зі спеціальності “Логістика”, а ще два дипломи – польський та французький. 
 2. Вища Школа Банкова у Варшаві. Тут абітурієнти можуть навчатися на бакалавра або магістра по програмах економічного та гуманітарного напрямів. Школа належить до групи університетів WSB. Це найбільша група бізнес-шкіл у Польщі.
 3. Вища Школа підприємництва та адміністрації є найстаршим приватним Університетом у Східній Польщі, де навчаються понад 4000 студентів. Викладають тут компетентні фахівці, які паралельно працюють у державних університетах Марії Кюрі-Склодовської та Люблінській Політехніці.
 4. Нижньосілезька Вища Школа є найбільшим приватним університетом у Нижній Сілезії. Серед викладачів – провідні експерти, які поєднують теоретичний виклад матеріалу із його практичним втіленням.
 5. Вища Школа Бізнесу у Вроцлаві. Це вузькопрофільний навчальний заклад приватного типу, де студенти можуть здобути ступінь магістра або бакалавра в економіці або гуманітарних науках. На заняттях студенти аналізують та досліджують реальні бізнесові кейси, дають оцінку реалізованим проєктам, розробляють методики попередньої діагностики потенційних можливостей окремих стартапів.
 6. Вища Школа інженерії та охорони здоров’я. Навчальний заклад, що веде свою діяльність з 2003 року та надає можливість абітурієнтам вивчати хімію, косметологію та інженерію.
 7. Вища Школа Екології та Управління належить до найпопулярніших художньо-технічних вищих навчальних закладів, який орієнтується на європейські підходи до навчання. А що таке європейські підходи до навчання? Перш за все – це відкритість та динамічність освітнього середовища.

Загалом в Польщі ще дуже багато Вищих Шкіл, які є рейтинговими та користуються авторитетом серед випускників та абітурієнтів. Але для того, щоб вступити в такий навчальний заклад, потрібно враховувати багато нюансів.

Якщо ви вже вирішили, що бажаєте здобути вищу освіту в Польщі, то звертайтесь до менеджерів ГО “Atomy” за цими телефонними номерами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або ж заповніть форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося найближчим часом. Також ви можете написати на безпосередньо на електронну пошту – atomy.ekpi@gmail.com.

Також ми допоможемо вам зі вступом до технікуму або ліцею, щоб отримати диплом про закінчення середньої освіти та спеціальність, яка дозволить вам працювати.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *