fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

3 листопада 1964 – з цієї дати розпочинається п’ятдесятилітня історія Рудної Гімназії. Історія почалася зі створення вечірньої сільськогосподарської школи. У день відкриття в ній навчалося всього 24 учні, і вона була заснована поруч із початковою школою, яка займала довоєнну віллу на вулиці Колєєвій. 

Головою сільськогосподарської школи став Zdzisław Bergier. Також було організовано навчальний курс для дорослих та курс крою та шиття для жінок. Школа прийняла нових учнів, створила навчальну базу, а в 1966 р. вона почала викладати на щоденній основі. Тоді горище переобладнали під кімнати й відкрили пансіонат, спочатку тільки на зимовий період. Ще раніше, у 1965 році, було створено відділення денного перебування з харчуванням учнів як сільськогосподарської, так і початкової школи.

Ще однією важливою датою в історії школи є 1 вересня 1968 року. Рішенням повітової влади була створена Основна сільськогосподарська школа. Через кілька років, у 1971 році, початкова школа залишила приміщення, яке повністю заволоділо СРСР. Першим директором закладу була жінка Ірена Злотогорська, яка розпочала процес розвитку території навколо школи. У 1972 році. Посаду директора зайняв Антоній Грущинський. Тоді було розширено та модернізовано навчально-виховну базу: завершено будівництво теплиць та каркасів, відремонтовано класи, встановлено центральне опалення та відремонтовано їдальню.

Історія створення та розвитку гімназії дуже цікава та насичена подіями. Так. у другій половині 1990-х років школа налагодила співпрацю з ARMA та отримала фінансування для діяльності з підвищення професійної кваліфікації жителів гміни. Важливою подією стало створення в школі у 2005 році екзаменаційного центру. Він діє донині і є єдиним центром у Нижній Сілезії та Опольському регіоні, який проводить іспити з професії фермера.

Навчання в гімназії

В гімназії викладають кваліфіковані педагоги, мета яких надати учням максимум корисних знань та прищепити гарні навички. Вони надають студентам всебічну підтримку та за необхідності пояснюють складні моменти в навчанні. Також в гімназії є психолог. Тому учні можуть звернутися до нього в разі необхідності.

При гімназії діє електронна бібліотека, в якій учні можуть знайти всі матеріали, необхідні для навчання. Загалом же навчальний процес в закладі повністю відповідає європейським стандартам. Рудна Гімназія бере участь в міжнародній програмі Erasmus+.

Якщо говорити загалом, то переваги гімназії наступні:

 1. Єдина в районі міністерська школа з навчанням за сільськогосподарськими професіями. 
 2. Модернізована навчальна база.
 3. Співпраця з різними установами та роботодавцями.
 4. Педагогічні інновації.
 5. Закордонне стажування; Греція, Італія.
 6. Курси та навчання додаткової кваліфікації.
 7. Професійний педагогічний колектив.
 8. Ми розвиваємо пристрасті.
 9. Цікаве життя в інтернаті.
 10. Безпечна школа.

Студенти, які приїхали з інших міст або країн, проживають в комфортабельному гуртожитку. Він надає студентам кілька переваг:

 1. Близько до школи — відсутність необхідності вставати о 5.00-6.00 ранку і впевненість, що не заснеш.
 2. Навчаємося самостійно — в безпечних умовах, під опікою вихователів студенти планують свій вільний час.
 3. Добра їжа — кожен день щось інше, і студентам не потрібно готувати, дуже привітне обслуговування, учні можуть вибрати меню.
 4. Економія часу та грошей — немає потреби витрачати час на дорогу та гроші на квитки, студенти сплачують тільки за харчування. 
 5. Легше навчання — допомога вчителів (позакласні заходи), допомога друзів, час для самостійного навчання.
 6. Можливість особистого розвитку — різноманітні спортивні заняття (майданчик “Орлик”), клуби за інтересами, цікаві розваги, конкурси, ігри, доступ до Wi-Fi.
 7. Дружня атмосфера та гарне розташування — нові знайомства, привітний персонал, близькість до дерев та саду.

І найголовніша для багатьох перевага – хороші житлові умови! Кожна кімната в гуртожитку облаштована новими меблями. Також є кімната для загального користування.

Крім дружньої атмосфери, яка панує в закладі, студенти мають можливість розвивати свої захоплення. До кожного учня є індивідуальний підхід. всі класи оснащені сучасним обладнанням, а форми роботи з молоддю є різними. При цьому студенти мають змогу виїжджати на стажування за кордон, а під час навчання використовувати сучасну сільськогосподарську техніку.

Про спеціальності

В гімназії студенти можуть обрати один з факультетів:

 1. Технік агробізнесу. Студенти навчаються організовувати та виконувати роботи, пов’язані з рослинництвом і тваринництвом. У рамках професійної підготовки навчають керувати сільськогосподарським трактором з причепом і працювати зі спеціальним обладнанням. Студенті ознайомлюються із секретами маркетингу та продажу сільськогосподарської та харчової продукції. Випускник має можливість продовжити навчання в рамках бакалавра чи магістра в економічних, аграрних чи інших університетах, або працювати на: агропродовольчих підприємствах, торгових підприємствах, в органах місцевого самоврядування.
 2. Ландшафтний технік – професія для тих, хто чудово почувається в оточенні красивої природи, має ідеї щодо облаштування простору чи інтер’єру. Студенти навчаються компонувати та організовувати простір, а також класно облаштовувати його, щоб ефект радував своєю красою та естетичністю. Професія затребувана на європейських ринках праці. 
 3. Фермер є однією з найбільш традиційних професій у Польщі, його робота полягає у вирощуванні рослин, з яких отримують харчові продукти або сировину для їх виробництва. Часто фермер самостійно займається і переробкою зібраних рослин. Робота фермера зосереджена насамперед на забезпеченні належних умов для вирощування окремих видів рослин (картоплі, буряка, зернових та багатьох інших) та постійному контролі за їх правильним ростом. Праця фермера – це ручна праця, але в наш час її полегшує використання спеціалізованої сільськогосподарської техніки.
 4. Професійний кухар – це чудовий майстер, але водночас і справжній митець, який може зробити кулінарну роботу. Кухар, який працює шеф-кухарем, керує командою людей, які працюють на кухні. Його завдання — забезпечити ефективну організацію функціонування кухні та відповідну якість страв, що подаються. У роботі кухаря найважливіше – це відчуття смаку та нюху, а також почуття естетики та елегантності. Цей співробітник повинен вміти розподіляти увагу, бути незалежним і ініціативним, що дозволить йому розробляти нові страви. Навчання на шеф-кухаря дає можливість отримати міцну основу для розвитку пристрасті до кулінарії та подальшої освіти в цій галузі.
 5. Курс “Сільськогосподарське виробництво” спрямований на людей, які хочуть стати фермерами, професійно вести сільськогосподарське виробництво після курсу, отримувати субсидію від «Молодого фермера». Кваліфікаційні професійно-технічні курси проводяться за навчальними планами з урахуванням основного навчального плану Міносвіти. Завершення курсу дозволяє скласти ЗНО, що підтверджує професійну кваліфікацію. Іспит проводить районна екзаменаційна комісія. Особа, яка склала іспит, отримує сертифікат.

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! 

Нагадуємо, що для успішного навчання в Польщі потрібно володіти польською мовою! Тому наполегливо радимо вам подумати над цим питанням заздалегідь. До речі, ГО “Atomy” і з цим вам можуть допомогти. В нас є програми по вивченню як англійської, так і польської мов. Тому, звертайтесь! Заповнюйте форму під цим записом, вказуючи з яким саме питанням ви до нас звертаєтесь, й ми з вами обов’язково зв’яжемося.

[hubspot type=”form” portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *