Інколи звички, які ми вважаємо корисними, можуть насправді нам шкодити. Наприклад, те, як ви проводите ранок, впливає на ваш настрій протягом дня і на ваше психічне здоров’я в цілому. Тому відмовтеся від цих ранкових звичок, які здатні викликати стрес. І це зовсім не залежить від того сова ви чи жайворонок.
А ще в багатьох людей виникає стресовий стан через те, що вони не підготувалися до наступного дня напередодні ввечері. Ми точно знаємо, що уникнути ранкового стресу та метушні можна, якщо спланувати свої дії напередодні ввечері. Якщо ви розплануєте все заздалегідь, то мінімізуєте ймовірність появи стресу, викликаного необхідністю швидко приймати рішення.
Ще одна погана звичка — це перевіряти соцмережі та читати новини вранці. Занурюватися в проблеми інших людей із самого ранку — це таки погано! Найкращий варіант — це обмежити перегляд новин до 30 хвилин в середині дня і 30 хвилин увечері.
Не висипатися — це теж погана звичка. Нестача сну викликає перевантаження симпатичної нервової системи, а це означає, що ваше серце починає битися швидше, і ви будете інтерпретувати всі події як більш напружені, ніж вони є насправді.
А ще багато людей полюбляють із самого ранку пити каву. Відмовтеся від цього, не варто випивати вашу ранкову чашку кави відразу після пробудження, це допоможе уникнути різкого стрибка рівня кортизолу, гормону стресу. Експерти рекомендують пити каву приблизно через дві години після пробудження.
Пропускати сніданок або вибирати щось шкідливе дуже полюбляють підлітки, а також деякі дорослі. Але кожен раз, коли ви не їсте, чи зупиняєтеся до моменту насичення, ви піддаєте організм непотрібному ризику стресу. Також, вранці варто уникати багатих калоріями, а також шкідливих продуктів з додаванням рафінованого цукру.
І ще запам’ятайте, що не привносити моменти радості в ранковий ритуал — це теж погано! Кращий спосіб зробити ваш ранок приємнішим — це запланувати щось, чого ви будете чекати з нетерпінням. Увімкніть свою улюблену музику або прочитайте декілька сторінок з цікавої книги.