Навчання в Польщі – це крок до європейського майбутнього, але для того, щоб вступити в польський навчальний заклад кожний студент має мати при собі медичне страхування.
І тут в майбутнього студента є два варіанти. І обидва ми зараз розглянемо обидва, а також інші пункти, про які потрібно знати.
Як можна відкрити страхування
Щоб відкрити медичне страхування в Польщі, можна скористатися одним з цих варіантів:
- Компанія-посередник. Це може бути приватна фірма – PZU, Unica, Allianz, AXA тощо. Також можна звернутися до лікарні. Зауважимо, що коли у вас на руках є страховий поліс від приватної фірми, то саме вона й буде сплачувати за користування медичними послугами.
- Другий спосіб – це отримати Страховий поліс від Національного фонду охорони здоров’я. Ним ви зможете скористатися в будь-якій державній лікарні. Все, що вам потрібно – це звернутися в приймальне відділення державної лікарні. Деякі приватні лікарні теж співпрацюють з такими Страховими полісами, але спочатку цей нюанс треба уточнити.
Наявність страхового поліса для студента – це впевненість у тому, що він стовідсотково отримає медичну допомогу, якщо це буде необхідно. Однак, це не єдина перевага.
Про переваги медичного страхування
Якщо говорити про поліс від Національного фонду охорони здоров’я, то він має декілька головних переваг. Наприклад, вартість поліса для студента буде коштувати близько 56 злотих на місяць. А ще ця страховка охоплює абсолютно всі випадки, які тільки можуть статися.
А коли студенту ще не має 26 років і при цьому його батьки проживають у Польщі та офіційно працевлаштовані, то вони взагалі можуть підключити його до страхового полюса NFZ безкоштовно.
Проте в такого поліса є й недоліки, про які теж важливо розповісти. Так, якщо потрібно буде звернутися до вузькопрофільного спеціаліста, то доведеться чекати черги, а вона може бути довгою.
Поліс можна зробити в Україні. В Польщі він також буде працювати, але не покриватиме всіх випадків. Тому цей фактор теж потрібно брати до уваги.
Які документи потрібно підготувати
Щоб оформити медичний поліс, потрібно підготувати певний пакет документів. Звісно, мова йде про поліс для громадян, які не мають громадянства ЄС:
- оригінал паспорта та його копії;
- тимчасова прописка, договір оренди житла або ж довідка з гуртожитку, а також копія документа;
- студентський квиток або ж засвідчення того, що студента зарахували до вищого навчального закладу;
- два екземпляри заяви на отримання поліса – бланк на написання заяв можна отримати у відділі NFZ.
Якщо студент не повнолітній, то додатково знадобляться дозволи від батьків, а також ксерокопії їхніх паспортів.
А коли поліс буде оформлений і отриманий на руки, щоб скористатися медичними послугами у разі необхідності потрібно звернутися до поліклініки, яка співпрацює з NFZ, вибрати лікаря першого контакту й заповнити декларацію. Далі ви звертаєтесь до лікаря першого контакту, щоб отримати консультацію, який і дає направлення до інших спеціалістів, якщо в цьому є потреба.