fbpx

Польський технікум: умови вступу, перелік документів

Європейська освіта – це успішне майбутнє людини. Вступивши в польський технікум українські учні отримують шанс не просто закінчити середню освіту, а продовжити навчання у ВНЗ Польщі.

Навчаючись в польському технікумі протягом п’яти років, кожен український учень починає бачити для себе перспективи і можливості подальшого розвитку в Європі.

Про переваги та перспективи навчання

В польських технікумах українські учні отримують європейську середню спеціальну технічну освіту абсолютно безкоштовно. Справа в тому, що державні технікуми отримують фінансування від держави.  

Відзначимо, що навчальний процес в польських технікумах повністю відрізняється від навчання в українських школах. Головна відмінність – це розділення учбового процесу на дві частини:

  • теоретичну;
  • практичну.

Тому зовсім не дивно, що вже на першому курсі навчання в учнів зростає мотивація, а разом із нею зростає і бажання жити за правилами Європейського держави.

Поступово в студентів з’являється бачення свого подальшого майбутнього в Європі. Звісно, що це безпосередньо впливає на успішність. І доволі багато студентів стають кращими і отримують стипендію за особливі досягнення в навчанні. 

В польських технікумах практикується винагорода учнів за успіхи в навчанні у вигляді проходження практики за кордоном. Для багатьох студентів це можливість бути поміченими і отримати перспективну роботу. Адже багато роботодавців, помічаючи старанних і здібних учнів, готові підписувати робочі контракти вже під час проходження практики. В результаті учні отримують роботу вже на останніх курсах навчання.

Нерідко під час навчання студенти додатково вивчають ще дві іноземні мови. Одна з них англійська, а іншу студенти можуть обирати самі з декількох представлених варіантів. Зазвичай учні обирають між між німецькою, іспанською, італійською, французькою та російською. Але варто відзначити, що цей список може відрізнятися в залежності від того, який саме польський технікум було обрано.

Що стосується дозвілля, то в вільний час після занять в польських технікумах учні можуть відвідувати цікаві для себе секції і гуртки – від спортивних до творчих та музичних.

Документи і умови для вступу

Якщо для закінчення середньої освіти і подальшого навчання і праці був обраний саме польський технікум, то перш за все треба пам’ятати той факт, що навчальний процес проходитиме на польській мові. Саме тому майбутній студент обов’язково має знати польську мову на відповідному рівні. Зазвичай це рівень А2, В1 або В2. 

Важливо враховувати і вік майбутнього студента. До польських технікумів приймають лише учнів, які за віком не молодше 14-ти років і не старше 18-ти років. При цьому всі учні обов’язково проходять співбесіду і її позитивний результат теж може вплинути на те, чи приймуть учня до навчального закладу. Теж стосується і середнього балу в атестаті – він має бути не низьким.

Перед вступом обов’язково необхідно перевірити чи всі документи є в наявності. До того ж українського учня не приймуть до закладу без письмової згоди батьків. Якщо ж учень буде порушувати правила поведінки в технікумі, то його можуть навіть відрахувати.

Що стосується документів, які знадобляться для того, щоб учня прийняли до польського технікуму, то перш за все знадобиться атестат за 9 клас і додаток з оцінками. Також потрібен закордонний паспорт або дитячий проїзний, свідоцтво про народження. Додатков вимагають медичну довідку з картою щеплень.

Крім цього майбутній студент польського технікуму має надати ще такі документи:

  • 4 фотографії візового формату;
  • нотаріальну заява від батьків або опікунів на виїзд дитини за кордон;
  • дві заяви на прийняття до технікуму – від батьків чи опікунів і від учня;
  • необхідні адміністративні заповнені бланки та заяви;
  • автобіографія.

Пам’ятайте, що для навчання за кордоном неповнолітній дитині потрібен юридичний опікун! Детальніше дізнатися про умови вступу до технікуму та терміни вступної кампанії можна, зателефонувавши менеджерам ГО “Atomy” –  ?+380674550190, ?+380993675750. Консультація безкоштовна!

Також ви можете надіслати нам електронного листа – ✉️ atomy.ekpi@gmail.com, чи просто заповніть форму нижче і ми вам передзвонимо:

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *