Чим польська школа відрізняється від української? Це дуже цікаве питання, на яке отримати відповідь бажають дуже багато наших читачів.
Навчання в середній школі закладає фундамент для успішного майбутнього дитини! І звісно, що в кожної країни є свої особливості навчання. Полягають вони не тільки в переліку предметів, які вивчають учні, а й в деяких особливостях самого процесу навчання.
Тож розглянемо більш детально, в чому відмінності учбового процесу українських і польських середніх шкіл.
Польська школа – головні відмінності
Перейдемо безпосередньо до переліку того, чим польська школа відрізняється від шкіл України:
- в Польщі повний шкільний курс навчання складає 12 років, а в Україні - 11 років;
- польські учні отримують повну середню освіту в 18-19 років, в Україні - в 16-17 років;
- в Польщі неповна середня освіта – 8 класів, в Україні - 9 класів;
- в польських школах діє 6-бальна система оцінювання. 6 – «відмінно», а 1 – «незадовільно». В Україні - використовують 12-ти бальну систему оцінювання, яка є більш складною в розумінні.
Крім того, в Польщі вчителі проводять щотижневі консультації для учнів, які відстають від навчального процесу або хочуть виправити оцінку з певного предмету. Усі мають можливість відвідати консультацію. Коли учень незадоволений методикою викладання, він може відвідати заняття іншого вчителя. Тому, учні рідко потребують послуг репетиторів.
В Україні ситуація зовсім інша. Консультації та додаткові заняття в нас проводять також, АЛЕ! чомусь учні часто потребують послуг репетиторів.
Головна особливість польських шкіл є в тому, що в Польщі система обліку відвідування та успішності електронна. Це дуже зручний комунікат між дітьми, батьками та вчителями. Тобто, є інформація як для учнів, так і їх батьків про успішність та подробиці з навчання. Зручно, швидко і надійно!
В Україні система обліку і досі включає щоденник для учнів і журнал для вчителів. А батьки на батьківських зборах не завжди чують про успішність, але це тема іншої нашої публікації.
В Польщі вивчають предмети, яких немає в Україні. Наприклад: WOK (ознайомлення з культурою) загальні відомості про культурні епохи, мистецькі явища, діячів світової культури. Подібні предмети сприяють всебічному розвитку учня. В Україні такого майже не навчають, але ми дуже сподіваємось, що колись такий предмет буде введено в учбовий процес українських шкіл.
Якщо вас цікавлять ще питання з приводу навчання в Польщі, то ви можете нам подзвонити за телефонами ?+380674550190, ?+380993675750. Наші консультанти нададуть вам усю інформацію абсолютно БЕЗКОШТОВНО!
Також ви можете звернутися до нас на електронну пошту – ✉️ atomy.ekpi@gmail.com
Або просто заповнивши форму нижче:
Також ви можете залишити свої питання і побажання в коментарях під записом і ми обов’язково з вами зв’яжемося!