fbpx

Найважливішим адміністративним, економічним та культурним центром Великопольського воєводства після Познані є місто Каліш. Це одне з найстаріших міст Польщі, а це значить, що в нього довга та цікава історія, тривалість якої налічує понад 15 століть. 

Каліш сильно постраждав під час Першої світової війни. Та попри це місто зберігає залишки своєї старовини у вигляді Старого міста з Готичними храмами, костелами у стилі бароко. Збереглися тут і залишки старих міських стін. 

Щодо географічного розташування та характеристик, то знаходиться Каліш приблизно за 250 км від столиці Польщі – Варшави. Мешкає в ньому близько 108 тисяч жителів, а клімат тут доволі м’який, тому взимку тут доволі комфортно. 

Від Птолемея і до наших днів

Цікавий історичний факт. Про місто Каліш згадував у своїх рукописах відомий філософ Птолемей. В його працях місто називалося “Calisia”. І вже в той час через нього пролягав торговий шлях, яким везли бурштин римські каравани від Балтійського узбережжя. Завдяки проведеним археологічним дослідженням було доведено факт, що сучасний польський Каліш та місто, яке згадував Птолемей – це одне й те саме.

Ще один цікавий факт. Масове заселення людьми навколишніх земель розпочалося у 9-му столітті. На той час слов’янські племена постійно кочували, але поступово деякі з них осіли на місцевій землі. У 1106 році місто захопив Болеслав і зробив частиною своєї потужної держави. Потім настали часи феодальної роздробленості, і місто почало керуватися місцевою династією герцогів Пястів. 

Коли час роздробленості минув країна знову стала єдиною, і місто знайшло у ній своє місце як великий центр ткацької промисловості та перероблення деревини!

Підтверджені права міста були у 1282 році Перемишлем II Польським. А згодом Каліш отримав статус столиці однойменного воєводства Польщі за асів правління короля Владислава Локетека. Місто мало стратегічне положення, і завдяки цьому його обрав Казимир I як місце, де провели переговори із Тевтонськими лицарями у XIV столітті. Ще довгий час Каліш зберігав свої первісні привілеї.

Довгий час місто розвивалося як матеріально, так і культурно. А все завдяки єзуїтам, які у 1584 році заснували тут Єзуїтського коледж. Це стало причиною зростання значення міста як культурного центру. Проте згодом ця роль перейшла до сусідньої Познані. У 1792 році Велика пожежа майже повністю зруйнувала дерев’яні будівлі міста, а тоді Каліш, як і інші польські міста, був приєднаний до сусідніх держав під час другого поділу Польщі, і перейшов під контроль прусської корони. 

На короткий період Каліш був повернений до складу Варшавського герцогства завдяки Наполеону Бонапарту. Але після його поразки місто перейшло до рук російського царя.

Каліш за свою довгу історію зазнавав ще багато змін. Проте стійкість його мешканців дозволила повернути місту приємний вигляд та налагодити його життя практично з нуля.

Про визначні місця Каліша

Що ж подивитися в Каліші в першу чергу, зважаючи на його багату історію? почнемо з того, що сама архітектура в місті дуже гарна. Ви можете побачити численні мости на річці Просна, які поєднують кілька островів. Це архітектурна особливість, яка одразу привертає увагу. Найпопулярнішим мостом є Кам’яний. Він був побудований у 1824 за два роки і є витвором інженерного генія.

І, звісно, майже в кожному польському місті є Старе місто – історичний центр, який, як правило, включає в себе ринкову площу. Каліш не є виключенням. Навколо ринкової площі в Старому місті побудовані неймовірно гарні будинки з неперевершеними прикрасами. Тут панує неповторна атмосфера, а суміш архітектурних стилів у всі ансамблі міста залишають приємні спогади. Дуже цікавою є і міська ратуша. Вона побудована в неокласичному стилі, а тому точно припаде до смаку всім, хто полюбляє старовину.

Над горизонтом міста височіють шпилі старовинних церков, що надає місту середньовічної чарівності. В місті взагалі дуже багато різних церков, соборів та монастирів. 

Вся ця історична краса цілком мирно сусідствує з сучасними новобудовами! Тут легко дихається, багато різних центрів, а ще – навчальних закладів. Студенти, які оберуть навчальний заклад в Каліші, точно відчують його комфорт та всі переваги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *