fbpx

Освіта за кордоном: вартість, навчальні системи, працевлаштування

My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Коли ми говоримо “Освіта за кордоном”, то зазвичай маємо на увазі країни, які знаходяться поблизу до нашого кордону — Чехія, Польща, Угорщина та інші. Але насправді навчання за кордоном не обмежується тільки цими країнами. Не варто взагалі обмежувати уяву та свої можливості, адже цілком можливо, що відповідний навчальний заклад ви знайдете й в більш віддалених  країнах.

Сьогодні ми поговоримо про освіту за кордоном в загальному понятті.

Про систему освіти

Найчастіше освіту за кордоном обирають ті, хто зацікавлений в отриманні хорошого робочого місця в майбутньому. Світ стрімко розвивається й роботодавці вимагають від своїх працівників досить високої кваліфікації.

Освіта за кордоном – це сформовані традиції. І в більшості випадків випускники мають гарні шанси на подальше працевлаштування. Мало того, студенти мають можливість не просто цікаво провести час в університеті, а й взяти участь в цікавих дослідницьких проєктах, потрапити на стажування на відомі міжнародні підприємства.

В цілому закордонні університети мають такі переваги:

  1. Диплом випускника визнається в усіх країнах світу, а це автоматично значить й можливість влаштуватись на роботу в будь-якій країні.
  2. Під час навчання акцент робиться на практику, тому випускник повністю готовий до виконання поставлених роботодавцем завдань.
  3. Іноземні університети мають гарну репутацію. Тому багато українських підприємств радо приймуть до своїх лав випускників з-за кордону.

При всьому цьому кожен студент може отримати не один диплом, а кілька. Це можливо завдяки міжнародним програмам співробітництва між навчальними закладами різних країн.

Про витрати на навчання та гранти

Звісно, в більшості випадків освіта за кордоном є платною. Проте це не значить, що навчатись безкоштовно неможливо. Наприклад, претендувати на безкоштовну освіту можна не тільки в Польщі, а й в Німеччині, Чехії, Норвегії, Франції, Австрії, Італії. 

Потрібно розуміти, що для того, щоб навчатись безкоштовно, необхідно вчити державну мову країни, в якій плануєте навчатись. При цьому всі витрати на проживання студент має покривати самостійно.

Що стосується популярних напрямів навчання, то в різних країнах вони такі:

  1. Франція – інженерні спеціальності.
  2. США – бізнес, дослідницькі проєкти.
  3. Великобританія – економічні спеціальності.
  4. Швейцарія – дипломати та ресторатори.
  5. Чехія – медичні науки, туризм та ІТ.
  6. Німеччина – машинобудування, екологія та архітектура.
  7. Італія – мода та дизайн.

Закордонна освіта ділиться на три основні рівні – бакалавріат, магістратура, аспірантура. 

Робота під час навчання та після

Практично в усіх країнах студенти мають можливість одночасно навчатись та працювати. В середньому під час навчального року студент може працювати до двадцяти годин на тиждень, а його середня заробітна плата може складати десять доларів на годину. Під час канікул кількість робочих годин може бути збільшена.

Країни зацікавлені в тому, щоб випускники залишилися працювати в країні. Наприклад, така практика існує у Великій Британії, якщо випускник вже знайшов роботодавця. А от у Канаді студенти, які успішно навчалися в університеті два роки можуть вільно працювати в країні протягом наступних трьох років. А пропрацювавши один рік можна навіть отримати посвідку на проживання в країні. Приблизно така сама ситуація в Новій Зеландії.Якщо ви хочете знати більше про навчання за кордоном або шукаєте допомоги з обранням відповідного навчального закладу, то телефонуйте менеджерам ГО “Atomy” за цими номерами – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або ж заповніть форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося найближчим часом. Також пишіть нам на електронну пошту – atomy.ekpi@gmail.com.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *