fbpx
Навчання в Польщі після 10-го класу

Зазвичай освіту в Польщі українські абітурієнти отримують або після 9-го класу, або після 11-го класу. Та зараз ситуація така, що багато українських школярів опинилося в складній ситуації, коли 9-й клас вже закінчений, а 11-й ще не пройдений.

Простіше кажучи, мова йде про 10-класників. Як їм тепер продовжити навчання? Для 10-класників є два варіанти продовжити освіту. Розглянемо їх більш детально.

Якщо вступити в технікум?

В Польщі існує багато навчальних закладів середньо-технічної освіти. Всі вони надають якісну освіту і по закінченню отримують диплом європейського зразка. З ним випускники можуть як влаштуватись на роботу, так і продовжити навчання.

Але варто відзначити, що 10-класникам в цьому випадку доведеться відкотитися на один рік в навчанні. Та якщо для вас це не проблема, то зробити вам потрібно наступне:

  1. Надати навчальному закладу атестат про закінчення 9-ти класів середньої школи.
  2. Обрати професію, яку хочете здобути під час навчання.
  3. Інтенсивно вчити польську мову, бо інакше вам буде складно розуміти викладачів і однокласників.

В чому перевага такого варіанту? В тому, що за рік навчання в технікумі ви звикните до методу ведення навчального процесу, а він суттєво відрізняється від навчання в Україні. Крім того, ви маєте можливість адаптуватися до оточення.

Єдиний недолік в тому, що ваше навчання стане довшим на один рік. І ви будете старшими на рік своїх однолітків.

Якщо вступити до університету?

Такий варіант теж можливий. І він підійде тим, хто не бажає відкочуватись в навчанні на один рік. Що потрібно зробити 10-класнику, щоб вступити в університет? Закінчити українську школу. Під час війни старшекласникам це зробити вкрай важко але можливо. Тож, якщо ви знаходитесь в Польщі і плануєте вступати в польський університет, то закінчити навчання ви можете дистанційно.

Міністерство освіти України таку можливість передбачило, тому проблем із отриманням середньої освіти в українських школярів виникнути не повинно.

Мінус такого варіанту в тому, що дистанційка підходить не всім. Є учні, яким складно засвоювати навчальну програму онлайн. Та все-таки це можливість закінчити школу і далі вступити в польський університет для отримання вищої освіти.

Іншими словами, ви закінчуєте школу, отримуєте атестат про закінчення повної середньої освіти в Україні і подаєте документи на вступ в бажаний ВНЗ. І до всього ви вчите польську мову в нормальному темпі, не кваплячись, а також обрати той ВНЗ, який вам підійде краще за все. Це ж стосується і обрання спеціальності.

Підведемо підсумок

Війна порушила наш спокій, а в багатьох відібрала дім і навіть рідних людей. Але ми українці і нас не здолати! Попри всі негаразди ми будемо продовжувати жити, працювати і вчитись.

Наші польські друзі щиро нам допомагають. Багато навчальних закладів спростили умови вступу для абітурієнтів з України. Тому ви можете не переживати, що не зможете закінчити школу чи вступити у ВНЗ. Зможете! І ми вам в цьому допоможемо.

З усіх питань щодо вступу в польські навчальні заклади звертайтеся до наших менеджерів за телефонами – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Команда ГО “Atomy” здійснює всебічну підтримку для тих, хто планує продовжити навчання в Польщі. Якщо у вас є питання, ви можете написати нам і на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або ж просто заповнюйте форму під цим записом. ми з вами обов’язково зв’яжемося!

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *