fbpx

Освіта в Польщі: економічний технікум в м. Сандомир

Інформація надана з метою інформування користувачів, яких цікавить освіта в Польщі.

Місто Сандомир (пол. Sandomierz) – це старовинне місто в Польщі, яке розташоване у Свентокшиському воєводстві в південно-східній частині країни над річкою Віслою на семи пагорбах. Саме через останню особливість місто має ще одну назву – Малий Рим. Назва Сандомир походить від назви Сандомирської височини, на краю якої розташоване місто.

Місто дуже красиве і має чимало архітектурних і історичних цікавинок. В ньому розташований і економічний технікум, де студенти з України можуть отримати безкоштовну технічну освіту.

Перелік спеціальностей

В технікумі студенти можуть вступити на такі спеціальності:

 • економіст;
 • інформатик;
 • логіст;
 • технік цифрових та графічних процесів;
 • програміст.

Кожен з цих фахів є дуже перспективним і користується попитом на ринку праці. Розглянемо їх більш детально.

Спеціалізація – економіст

Професія економіста – це одна з найпопулярніших спеціальностей, яка відкриває перед студентами безмежні можливості. В Сандомирському економічному технікумі ця спеціальність має щей додаткову інновацію у вигляді електронного бізнесу. Така інновація є дуже актуальною у наш час!

Студенти, які закінчили навчання на економіста, отримують навички організації та провадження підприємницької діяльності. Крім того, вони можуть працювати з податками, вести кадрові справи і облік господарських операцій, робити аналізи діяльності і складати звіти. Звісно, що учні отримують усі необхідні знання, які допоможуть ім організувати роботу в офісі і правильно користуватися оргтехнікою.

Після закінчення технікуму студенти отримують дуже фундаментальну базу знань, яку вони можуть використати для працевлаштування або для подальшого навчання у вищих навчальних закладах Польщі.

Спеціальність – інформатик

Відзначимо, що така професія користується популярністю серед студентів України. І це не дивно, адже IT технології швидко розвиваються і з кожним днем стають все важливішими. Саме тому будь-яка професія, яка має відношення до IT, користується популярністю.

В технікумі в Сандомирі студенти можуть отримати спеціальність техніка-інформатика. Вони вивчають не лише нові технології, а й способи нагромадження, обробки та зберігання інформації. Власне перед IT-фахівцем, як правило, ставлять такі завдання, як:

 • створення програмного забезпечення;
 • володіння мовами програмування;
 • зберігання інформації, керування нею і її шифрування;
 • адміністрування IT-систем;
 • проєктування та створення сайтів;
 • ремонт ПК і його збірка.

В Сандомирському технікумі студенти вчаться всьому цьому! Саме тому після закінчення навчання він спокійно може знайти роботу за отриманим фахом або ж продовжити навчання у вищому навчальному закладі Польщі. Також він може поєднувати одне з іншим.

Важливо, щоб студент розумів, що спеціальність в галузі IT потребує постійного навчання. Адже технології не стоять на місці і тому, щоб не відстати від їхнього розвитку, необхідно постійно тримати руку на пульсі,цікавитися новими розробками і т.д.

Спеціальність – логіст

На сам перед, розберемося, що таке логістика. Ця галузя відповідає за організацію, планування, контроль, реалізацію переміщення товарів від виробника до кінцевої мети – споживача. Мета логістики – забезпечення потреб ринку з мінімальними витратами і мінімізуванням людського ресурсу.

Повернемося до того, хто ж такий логіст. Логістом називають фахівця, який відповідає за забезпечення усіх процесів, перелічених вище, і керує ними. Логіст займається організацією доставки товарів до споживача, оптимізує вартість доставки, обирає процедуру закупівлі та аналізує якість товарів. 

Навчаючись на логіста в технікумі, студент додатково вивчає і іноземні мови – англійську, німецьку, французьку, російську. Крім того, він навчається працювати з ПК і спеціалізованими програмами.

Якщо ваша дитина відрізняється:

 • самоорганізованістю;
 • відповідальністю;
 • аналітичним мисленням;
 • стресостійкістю;
 • вмінням працювати в колективі;
 • розуміння економічних процесів.

То спеціальність логіста – це саме те, що вам потрібно!

Спеціальність – технік графіки та цифрової поліграфії

По закінченню навчання студент займається тим, що готує і опрацьовує різні графічні проєкти інформаційної та рекламної тематики. Також в його обов’язки входить вибір та налаштування типів друку на різному обладнанні, створення комп’ютерної верстки тексту, редагування графічних файлів, щоб вони по закінченню друку були максимально чіткими.

Технік графіки та цифрової поліграфії може створювати будь-що – книжки, газети, плакати, візитки, упаковки, етикетки і т.д. Він може також працювати в пресі в інтернеті і програмувати електронні 3D книги і друкувати їх. 

Під час навчання технік графіки та цифрової поліграфії матиме навички роботи з фаховою термінологією, вмітиме готувати поліграфічні матеріали до друку, проєктувати процеси виготовлення поліграфічної продукції і реалізовувати її. Звісно, що студенти вчаться працювати з програмами і вивчають також IT технології, які стосуються графіки і мультимедіа, вивчають англійську мову.

Спеціальність – програміст

Розповідати багато про таких фахівців немає сенсу, бо про них сьогодні знають майже все і майже все! Відмітимо лише, що програмісти створюють програмне забезпечення і ця спеціальність на даний час користується дуже великим попитом. Важливо, що в технікумі програма навчання базується на практичних завданнях. Студенти на практиці створюють сайти, пишуть програми, налаштовують бази даних і тестують їх.

В результаті по закінченню навчання випускник технікуму – це повноцінний фахівець ринку IT, який за бажанням може отримати ще й вищу освіту за обраною спеціальністю!

Освіта в Польщі – особливості вступу до технікуму і вартість

Якщо ви обрали для подальшого навчання саме економічний технікум в Сандомирі, то вам варто знати, що в цьому навчальному закладі вступна кампанія розпочинається в квітні. Кількість місць досить обмежена, тому не затягуйте з поданням документів!

Що стосується вимог, то учень має закінчити 9 класів в Україні. За віком йому має бути не менше 14 років і не більше 18. До того ж дитина має володіти польською мовою на рівні А2-В1. Без знання мови отримати повноцінну освіту в технікумі буде неможливо!

Всі студенти мають проходити співбесіду. Її результат має бути позитивним. Також до вступу необхідно підготувати всі необхідні документи, а батьки мають надати офіційну згоду на те, щоб їхня дитина вчилася за кордоном.

Перелік документів для вступу досить стандартний. Вам необхідно підготувати:

 • свідоцтво про закінчення 9 класу з додатком, а також свідоцтво про народження;
 • знадобиться також закордонний паспорт, медична довідка з картою щеплень і 4 фото для візового центру;
 • нотаріальна згода батьків на виїзд дитини за кордон, заяви від батьків і учня на прийняття до школи;
 • заповненні адміністративні бланки і автобіографія.

Крім того, для неповнолітніх учнів потрібен юридичний опікун! Щодо цієї послуги ви завжди можете звернутися до Atomy. Також ви можете безкоштовно отримати консультацію у наших менеджерів з усіх питань щодо навчання в Польщі.

Що ж стосується вартості навчання, то отримати освіту в технікумі Польщі можна безкоштовно. Студенти сплачують лише за проживання 100 злотих на місяць, за харчування 11 злотих на день і страхування 55 злотих на місяць.

Щоб дізнатися про умови отримання юридичного опікуна дзвоніть нам за телефонами

?+380674550190, ?+380993675750.

Також ви можете звернутися до нас на електронну пошту – ✉️ atomy.ekpi@gmail.com

Або просто заповнивши форму нижче:

Також ви можете залишити свої питання в коментарях під записом і ми обов’язково з вами зв’яжемося!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *