fbpx

Освіта в Польщі для українців: технікум в Казімеж-Дольний

My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Освіта в Польщі для українців – це великі перспективи і можливості! Справжньою перлиною туристичних маршрутів Польщі є невелике місто Казімеж-Дольний. Розташоване воно на березі Вісли і славиться неймовірно гарною архітектурою, віковою історією та розвиненою готельно-ресторанною інфраструктурою. І в такому гарному місті розташована школа імені Яна Кошица Віткевича в історичній будівлі на набережній Вісли, у шкільному дворі діє відкрита експозиція цікавинок, які варто побачити!

Мова йде про комплекс навчальних закладів середньої освіти в Польщі. В ньому всі бажаючі можуть отримати освіту абсолютно безкоштовно. Але головне те, що вступити до школи можуть і українці після закінчення 9-го класу.

Заклад розпочав свою діяльність у 1918 році. Саме в цей час було засновано Школу Будівельної Промисловості.

Структура навчального закладу

Навчальний заклад є цілим комплексом, який поєднує в собі:

  1. Професійну школу І ступеня, де учні можуть отримати професію але не матимуть змогу продовжити навчання у ВНЗ.
  2. Ліцей для дорослих, що включає можливість заочного навчання для всіх, хто хоче навчатися і водночас працювати. В ліцей можна підготуватись до здачі матурального іспиту, а після продовжити навчання у ВНЗ.
  3. Технікум дає можливість отримати професію і по закінченню навчання влаштуватись на роботу за фахом. Крім того, випускники також можуть продовжити своє навчання у ВНЗ.

І ми вас запевняємо, що саме технікум є оптимальним вибором для навчання в Польщі для українських учнів після 9 класу. 

Насамперед тому, що діти швидко адаптуються до нового середовища і мають змогу вдосконалювати знання мови. В результаті при вступі до ВНЗ вони показують більш високі результати. І знову ж таки – навчання в технікумі дає фах, за яким можна працювати одразу по завершенню навчання.

Освіта в Польщі для українців – перелік спеціальностей

В технікумі у Казімежі-Дольний можна отримати професію та підготуватись до вступу в університети Польщі. При цьому навчання є абсолютно безкоштовним!

Абітурієнти мають змогу обрати для подальшого навчання одну з представлених спеціальностей:

  • технік готельного бізнесу включає такі професії адміністратор готелю чи готельного ресторану, працівник відділу бронювання чи маркетингового відділу готелю, а також управління власним готелем; важливий нюанс – учні готелярства мають можливість з 2 курсу брати участь у практиках в Німеччині;
  • технік туристичного обслуговування включає такі професійні напрямки, як менеджер з обслуговування клієнтів у туристичній фірмі або із розробки туристичного продукту, працівник центру туристичної інформації, екскурсовод і організатор конгресів та конференцій, працівник маркетингового відділу туристичної агенції, і звісно ж можливість управління власною справою;
  • логістика – спеціалізація, яка включає в себе такі професійні напрямки по відділу дистрибуції, управління транспортом фірми і складськими процесам; навчаючись на логіста, студенти можуть бути спеціалістами з продажів і прогнозування попиту, з планування закупівель та товарообігу, з електронної торгівлі.

Як бачите в технікумі ваша дитина має можливість отримати професію, яка користується попитом на ринку праці.

Вартість навчання і вступ

Щоб вступити в технікум, потрібно надати певний пакет документів, а також абітурієнти мають відповідати вимогам навчального закладу. Здебільшого вони стандартні для всіх технікумів Польщі і більш детально з цією інформацією можна ознайомитись ТУТ.

Як вище вже було сказано, навчання в технікумі є абсолютно безкоштовним! Проте є певні послуги, які все ж таки потрібно буде сплачувати. Наприклад, вартість проживання тут складає близько 60 злотих на місяць. За триразове харчування потрібно буде сплатити близько 360 злотих на місяць. Також потрібно окремо сплачувати за страхування – 50 злотих на місяць.

Зауважимо, що є ще  певні річні оплати одноразового типу. Так, страхування від нещасних випадків вартує 56 злотих на місяць, а за підручники потрібно буде сплатити близько 300 злотих на рік.

Крім того, не забувайте, що неповнолітні діти не можуть знаходитися на території Польщі самостійно. Для цього їм потрібен юридичний опікун, а це додаткові витрати. Щоб дізнатися про це і не тільки більш детально, ви можете звернутися до менеджерів ГО “Atomy” за телефонними номерами – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно!

Також ви можете написати листа нам на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або ж залишайте заявку через форму зворотнього зв’язку, яка розміщена під записом і ми з вами обов’язково зв’яжемося!

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *