fbpx

Навчаєтесь онлайн? Ось декілька порад, як робити це ефективно

Ще з часів пандемії ми всі з вами добре знаємо, що таке дистанційка. Тоді ми і вчилися дистанційно, і працювали. І всі дуже чекали, коли ж з’явиться можливість нормально працювати, в колективі або навчатися разом з однолітками в школі, технікумі або університеті.

На жаль, в Україні пандемія закінчилася вже тоді, коли почалася війна. І українським дітям довелося звикати не тільки до повітряних тривог, обстрілів, а й до навчання онлайн. Хтось вчиться онлайн, бо йти о школи небезпечно, а хтось знаходиться за кордоном, але вчитися хоче в Україні.

Та вчитися онлайн далеко не так просто, як здається, бо тут є багато факторів, які відволікають. Тому ми зібрали для вас добірку порад, як зробити своє навчання онлайн максимально ефективним.

1. Створіть комфортне робоче середовище

Знайдіть спокійне місце для навчання без зайвих відволікань. Організуйте робоче місце так, щоб було зручно та приємно працювати. Звісно, якщо є така можливість.

2. Встановіть гнучкий розклад

Якщо шкільна або університетська програма дозволяє, то створіть розклад занять, який відповідає вашим можливостям та побуту. Відділіть час на вивчення різних предметів та перерви для відпочинку.

3. Активно використовуйте інтерактивні матеріали

Онлайн-ресурси чудовою можливістю для різноманітності навчання: відеоуроки, інтерактивні вправи, аудіоматеріали. Підбирайте різні формати, щоб зберегти інтерес та зрозуміння матеріалу. Здебільшого в школах формат навчання – це живі зустрічі на інтернет-майданчиках, коли учні в режимі реального часу можуть дати відповідь на питання.

4. Використовуйте методи активного навчання

Створюйте конспекти, виконуйте практичні завдання, намагайтеся викладати матеріал своїми словами. Активне вивчення допомагає краще засвоювати матеріал.

5. Встановіть межі та перерви

Не забувайте про перерви. Робіть паузи між заняттями, дотримуйтесь розкладу та відпочивайте. Рухайтеся, підтримуйте активність тіла.

6. Оцінюйте свій прогрес

Постійно перевіряйте свій прогрес, використовуйте тести, завдання та самооцінку для оцінки рівня засвоєння матеріалу.

Онлайн-навчання може бути надзвичайно ефективним, якщо ви володієте потрібними навичками саморегуляції та уміннями навчання. Тримайте ці поради на увазі та працюйте над своїм розвитком!

І, звісно, вчитися так було б набагато цікавіше, якби не загроза повітряного обстрілу.
Але ми віримо, що колись можна бути обирати навчання онлайн не тому, що йти до школи чи університету небезпечно, а тому, що вам це подобається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *