fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Ви добре знаєте, що навчання в польських навчальних закладах – це можливість для подальшого успіху та кар’єрного зростання в будь-якій країні Європи. При цьому вартість освіти європейської якості в Польщі доволі невисока.

При цьому громадяни Польщі мають право навчатися в польських технікумах та університетах безкоштовно. Звісно, це стосується виключно державних закладів освіти. Хоча й деякі приватні заклади теж надають таку можливість, але про це потрібно дізнаватися додатково.

А що стосується громадян України, то й українські учні мають право вступити на безоплатне навчання в Польщі. Для цього потрібно мати або Карту Поляка, або знати польську мову на певному рівні. При цьому знання польської мови має бути підтверджене відповідним сертифікатом, який визнається навчальним закладом.

Хоча, ми зауважимо, що всім, хто має намір навчатися в польських технікумах або університетах, потрібно вчити польську мову. Це є обов’язковий момент! Бо в іншому випадку ви просто не зможете повноцінно порозумітися з викладачами, правильно виконувати завдання та спілкуватися з однокурсниками.

Часто українські студенти можуть навчатися безкоштовно по стипендіальній програмі!

А що до платного навчання?

Всі інші учні, які не мають звільнення від сплати за навчання, повинні будуть сплатити за свою освіту. В більшості випадків це коштує:

  • близько 2000 Євро на рік в державному ВНЗ або 800 Євро на рік в недержавному закладі освіти за ступінь бакалавра або магістра;
  • близько 3500 Євро на рік для навчання на докторантурі та післядипломного навчання.

При цьому в будь-якому ВНЗ кожен студент має можливість написати заяву до ректора з проханням надати знижку або зовсім звільнити від оплати за навчання.

Про додаткові витрати

Але крім самої вартості навчання, кожен студент має сплатити додатково певні одноразові внески. Так, потрібно сплатити реєстраційний внесок, розмір якого не перевищує 350 Євро. 

Навіщо сплачувати вступні внески? Це потрібно для того, щоб навчальні заклади могли покрити витрати, які пов’язані з видачею студентам студентських квитків, залікових книжок тощо.

Ви маєте розуміти, що в польській системі освіти, так само як і в європейській загалом, такого поняття, як “неофіційна оплата” за зарахування заліку чи екзамену під час сесії – немає. До того, ви можете бути впевненими, що ціна за навчання підвищена не буде. Це тому, що між навчальним закладом та студентом підписується договір, в якому обов’язково прописується розмір оплати. Наприклад, якщо ви плануєте навчатись на бакалавра протягом трьох років, то це значить, що протягом трьох років ціна підвищена не буде.

Підсумуємо

Навчання в Польщі – це шанс не просто здобути якісну європейську освіту, а й влаштуватись на перспективну роботу в будь-якій країні ЄС та інших країн по всьому світу.

Якщо ви вступили на платне навчання, то маєте змогу сплатити його вартість повністю за весь рік або ж сплачувати певну суму кожного місяця, кварталу чи семестру. Зазначимо, що при сплаті всієї суми ви можете отримати знижку.

Переваг в польській системі освіти дуже багато! В нашому блозі ми їх вже неодноразово перелічували. Проте якщо у вас ще залишилися питання або ж ви плануєте навчатися в Польщі, то звертайтесь до менеджерів ГО “Atomy” за цими телефонними номерами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! 

Або ж заповніть форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося найближчим часом. Також ви можете написати на безпосередньо на електронну пошту – atomy.ekpi@gmail.com.

Ми допоможемо вам з підбором навчального закладу, розповімо про тонкощі вступної кампанії та допоможемо з процесом подання всіх необхідних документів!

[hubspot type=form portal=6717931 id=994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *