fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Щоб навчатися в Польщі не обов’язково закінчувати повню середню освіту в Україні. Можна продовжити її в польському технікумі або ліцеї. І це дуже гарний варіант, адже освіта в Польщі після 9 класу – це прекрасний спосіб, здійснити мрію дитини вчитися в Європі.

Польська система освіти побудована так, що українці, які бажають продовжити навчання в технікумі чи ліцеї, мають такі ж права, як і поляки. Вони навіть можуть претендувати на безкоштовне навчання!

Навчаючись в польському технікумі, діти мають шанс раніше почати інтеграцію в польському суспільстві. Але головним є те, що це відмінна можливість для подальшого вступу до будь-якого ВНЗ в Польщі.

Розглянемо більш детально відмінності ліцеїв та технікумів.

Про польські ліцеї

Ліцей або liceum ogólnokształcące – це навчальний заклад середньої базової освіти. Він подібний до ліцеїв в Україні. Тут викладають багато схожих предметів, які добре знайомі українським учням. Проте, крім загальних предметів, може бути кілька спеціалізованих. При цьому учень може сам обирати спеціалізовані предмети згідно зі своїми уподобаннями та планами на майбутнє. 

Строк навчання в польському ліцеї складає чотири роки та повністю відповідає всім новим змінам в системі освіти. Освіта в державних ліцеях є безкоштовною. В приватних ліцеях навчання є платним. 

Польські ліцеї мають хорошу матеріальну базу та досвідчений склад викладачів. Вчитися в них дуже цікаво. А ще для учнів тут організовують різні варіанти дозвілля. Важливим є те, що ліцеї забезпечують повну опіку над неповнолітніми вихованцями. 

Варто зазначити, що учні ліцеїв мають можливість щороку їздити закордон на практику. Це суттєва перевага перед українськими навчальними закладами.

Після закінчення ліцею всі учні складають випускні іспити – egzamin maturalny. Якщо все успішно, то випускник отримує атестат європейського зразка або świadectwo dojrzałości. Такий атестат дає можливість вступати до польських та європейських університетів за спрощеною системою.

Про польські технікуми

Технікум або technikum – це  теж навчальний заклад середньої спеціальної освіти. Закінчивши його випускники можуть працювати за обраним фахом. 

Навчаються діти в технікумах п’ять років. І, так само як і в ліцеях, крім основних уроків тут викладають курси з професійних предметів. 

За час навчання діти освоюють не тільки професію, а й дві іноземні мови. При цьому майже в усіх польських технікумах навчання безкоштовне, що теж є вагомим аргументом.

В технікумах студенти теж складають випускні екзамени та отримують диплом європейського зразка, який підтверджує набуті професійні вміння та навички. З таким дипломом випускник може влаштуватись на роботу за спеціальністю не тільки в Польщі, а й в ЕС. 

Крім екзамену за спеціальністю, всі випускники  додатково складають ще й Egzamin Maturalny. За умови успішного складання випускникам видають атестат зрілості. 

Ще одна важлива перевага польських технікумів полягає в тому, що за гарні успіхи в навчанні студенти можуть отримати стипендії. До того ж вони мають можливість пройти практику за кордоном. Але знов таки – потрібно гарно вчитися, щоб мати такі можливості.

Підсумуємо

На сьогодні в Польщі діє близько двох тисяч технікумів! Тому обрання найбільш відповідного навчального закладу — це задача дуже непроста. Особливо для тих, хто зовсім не орієнтується в цій темі. 

Адже далеко не всі заклади пропонують однакові умови для навчання та проживання. А від того, чи правильний вибір був зроблений, залежить не тільки якість отриманих знань, але й комфорт і гарний настрій протягом всього періоду перебування в освітньому закладі. 

Тому якщо ви хочете обрати для дитини найкращий технікум, зв’яжіться з менеджерами ГО “Atomy”. Для цього просто зателефонуйте за цими номерами телефонів 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно!Також ви можете написати нам на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або просто заповніть форму під цим записом!

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *