fbpx

Навчання в Польщі: експлуатація портів та терміналів

My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

*інформація надана з метою ознайомлення відвідувачів сайту

Навчання в Польщі включає і сферу експлуатації портів та терміналів. Цей напрямок відрізняється великими перспективами, хоча при цьому є досить новим. Сфера експлуатації портів та терміналів включає доволі багато професійних напрямів і вакансій. До речі, одна з найпривабливіших вакансій – це робота в портах і в аеропортах. При цьому зовсім не обов’язково вчитися керувати літаком, щоб отримувати гідну заробівтню плату. Професія техніка по експлуатації портів і терміналів є не просто перспективною, а ще й гідно оплачуваною. 

Навчання в Польщі: повсякденні обов’язки техніка по експлуатації портів та терміналів 

Технік по експлуатації портів і терміналів – це галузь транспортної логістики. З цього робимо висновок, що працювати можна не тільки в аеропортах і портах, але й всюди, де є необхідність в логістах!

Обов’язки техніка з експлуатації портів і терміналів бувають різними. все залежить від типу робочого місця. Тому цей спеціаліст може займатися:

 • плануванням і виконанням робіт;
 • організацією робіт, які мають відношення до обслуговування пасажирів і експлуатації транспортних засобів;
 • організацією робіт зі складування, зберігання та перевантаження товарів і вантажів в портах та на терміналах;
 • веденням документації;
 • супроводом робіт в області зважування, сортування та маркування вантажів.

Загалом обов’язків може бути ще дуже багато! Все залежить від того, де саме випускник буде працювати.

Проте мало просто знати про обов’язки. Необхідно ще й отримати знання і навички, для того, щоб виконувати всі ці обов’язки. Для цього необхідно пройти навчання на факультеті, який готує саме таких фахівців. 

Мета навчання

Під час навчання головна мета – це придбання знань і практичних навичок організації обслуговування подорожуючих в портах і терміналах. Зауважимо, що цей напрямок навчання ще пов’язаний з транспортуванням вантажів з одного транспортного засобу на інший. 

Всі студенти обов’язково вчать методи і техніки складування вантажу, обслуговування порту, вчаться вирішувати питання, які пов’язані з фінансовим аналізом і таке інше.

В польських технікумах студентів, які обрали саме цю спеціальність, вчать, як:

 • функціонують порти і які види їх бувають;
 • працюють дороги і транспортні шляхи;
 • правильно організовувати функціонування портів і терміналів;
 • працювати з професійною термінологією;
 • функціонує обслуговування пасажирів в портах і на терміналах.

Студентів під час навчання ознайомлюють з дуже великою кількістю інформації, яка може знадобитися при виконанні робітничих обов’язків.

Профільними предметами напрямку техніка експлуатація портів та терміналів є математика і географія. Обов’язковими до вивчення є і іноземні мови – англійська і іспанська. Проте пам’ятайте, що в польських технікумах навчання проводиться виключно польською мовою. Тому, якщо ви хочете, щоб ваша дитина вчилася саме в польському навчальному закладі, варто заздалегіть замислитися про вивчення польської.

Команда ГО “Atomy” розробила спеціальну і дуже зручну програму по вивченню польської мови. І ми з радістю запрошоємо вас приєднатися до нас! В кінці запису є помаранчева кнопка, натиснувши яку, ви зможете дізнатися більше про умови навчання. А ще про те, як ми вчимо польську мову – ви можете почитати ТУТ.

Але повернемося до розгляду спеціальності, і дізнаємося, що ж потрібно, щоб отримати диплом по закінченню навчання.

А для того, щоб отримати диплом спеціаліста, випускник має скласти іспити з двох кваліфікацій:

 1. Перша кваліфікація K1 – обслуговування подорожуючих в портах і терміналах. Іспит передбачений в кінці другого класу.
 2. Друга кваліфікація K2 – організація і ведення робіт, пов’язаних з транспортуванням та зберігання товарів і вантажів в портах і терміналах. Іспит передбачений в середині четвертого класу.

Після того, як обидві кваліфікації будуть зараховані, а середня школа закінчена, випускник польського технікуму отримає диплом техніка експлуатації портів і терміналів.

Перспективи працевлаштування

Кожен випускник по закінченню навчання може отримати роботу в авіакомпанії – бортпровідницею або бортпровідником. Також він може влаштуватись на роботу в аеропорт чи на митницю. Випускники можуть працювати за стійками обслуговування пасажирів, а також в авіаційних, автомобільних і залізничних терміналах, морських і річкових портах. Більше того, такі спеціалісти потрібні і в частинах силових структур – армія чи пожежна частина. 

Термін навчання по спеціальності в польському технікумі триває п’ять років. Проте щоб дізнатися більше інформації про те, в яких саме навчальних закладах можна здобути спеціальність, звертайтеся до менеджерів ГО “Atomy” за телефонами – 📞+380674550190, 📞+380993675750, щоб дізнатися більше корисної інформації. Консультація з приводу навчання в польських технікумах і ВНЗ надається безкоштовно!

Також ви можете написати листа нам на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або ж залишайте заявку зі своїм питанням через форму зворотнього зв’язку, яка розміщена під цим записом, і ми з вами обов’язково зв’яжемося!

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *