fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Зруйновані школи і інші навчальні заклади, мільйони дітей-переселенців і скасування ЗНО – все це наслідки війни для учнів. Навчання під час воєнного стану, особливо в містах, які розташовані біля зони активних бойових дій, може бути небезпечним. Та й у інших містах знаходитись відвідувати навчальні заклади несе небезпеку через можливість ракетних ударів. 

Адже ворог підступно поцілює найвразливіші об’єкти, вбиваючи мирних мешканців! Саме тому на рівні держави було прийняте рішення перевести всіх учнів на дистанційне навчання. Звісно, спочатку навчання взагалі було припинено. Проте з 14 березня учбовий процес був поновлений в дистанційному режимі.

Отже, про які зміни треба знати учням і їх батькам? Розбираємося в темі далі.

Особливості навчання в садочках

З 25 лютого 2022 року дитячим садочкам було рекомендовано повністю припинити учбовий процес строком мінімум на два тижні. Після закінчення цього терміну учбовим закладам рекомендували відновити учбовий процес там, де це можливо.

Та ця рекомендація не стосується дитячих садочків. Попри це деякі з дошкільних закладів відновили свою діяльність. Більшість в дистанційному режимі. І лише у двох областях України дитячі садочки запрацювали повноцінно.

Для тих, хто навчає діток онлайн у Міністерстві освіти під егідою ЮНІСЕФ запустили YouTube-канал онлайн-сад “НУМО”. Діяльність проєкту націлена на те, щоб адаптувати дітей, зайняти їх цікавими справами, організувати дозвілля для малечі, яка разом з батьками була змушена покинути домівку або часто перебуває у сховищах.

Що ж являє собою онлайн-сад? Перш за все це:

  • корисні і цікаві ролики по сорок хвилин, які з’являються на каналі щодня;
  • можливість зберегти зв’язок з освітнім процесом;
  • цікаве дозвілля.

Діти, дивлячись уроки, малюють, читають, вчаться рахувати та навіть роблять вправи, які допомагають поліпшити координацію. Учбова програма та сама, що і у звичайному садочку, тільки викладена онлайн.

Як будуть вчитися школярі

Тепер що стосується шкіл. Тут Міністерство освіти рекомендували закладам середньої освіти діяти відповідно до обставин. Вони можуть як повністю припинити учбовий процес, так і проводити його онлайн. Все залежить від інтенсивності бойових дій.

Загалом же школам радять узгоджувати це рішення із військово цивільною адміністрацією. Проте кожна школа все одно може ухвалювати рішення щодо проведення навчального процесу самостійно. 

Наразі в Україні в перший же тиждень березня повністю поновили свою роботу десять тисяч шкіл в одинадцяти областях. Звісно, що всі уроки проводяться виключно в дистанційному режимі.

І тут постає питання – які платформи можна використовувати для навчання онлайн? Перелік наступний:

  1. Всеукраїнська школа онлайн.
  2. Оптіма.
  3. Ліцей “Меридіан”.
  4. Mozaik Education.

Зауважимо, що останні три платформи є приватними. Проте в умовах воєнного стану вони пішли на зустріч школярам і відкрили доступ до своїх уроків українським школярам безкоштовно.

До речі, давайте не забувати, що в рамках проєкту “Навчання без кордонів” учні шкіл можуть навчатися, дивлячись відео уроки у трансляції таких телеканалів, як:

  • “ПЛЮС.ПЛЮС”;
  • “Піксель”;
  • регіональні канали Громадського мовника.

Також можливість навчатися дистанційно надають і інтернет провайдери MEGOGO, Киъвстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv і volia.tv.

Дивлячись на те, як багато компаній об’єдналися, щоб надати дітям України можливість вчитися, маємо надію, що школярі виростуть освіченими і розумними людьми. Звісно, дистанційне навчання не може повноцінно замінити звичайне відвідування шкіл. Та все-таки це 

Проте в деяких регіонах навіть такі дії не дозволяють відновити процес навчання через обстріли і підвищену небезпеку для життя дітей. Загалом близько п’ятисот шкіл в Україні не вийшли з двотижневих канікул, а у більше двох тисячах шкіл процес навчання повністю припинено.

Важливо! Якщо ви внутрішньо переміщена особа і маєте дитину шкільного віку, то для продовження навчання вам потрібно подати відповідну заяву до школи за місцем перебування.Якщо у вас ще залишились питання або ваша дитина виявила бажання вчитися за кордоном, зв’яжіться з менеджерами ГО “Atomy” – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається БЕЗКОШТОВНО! Також ви також можете написати нам листа на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. І ми обов’язково з вами зв’яжемося! Або ж заповнити форму під цим записом.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *